banner57

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlikler düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

YOĞUN KATILIM YAŞANDI
Çerkezköy Kaymakamlığı himayesinde düzenlenen etkinliklere Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Çerkezköy Garnizon Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, MHP İl Başkanı Koray Önsel, BBP Tekirdağ İl Başkanı Turan Demircan, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİ
Çerkezköy’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve şehitleri anma programı için Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın yanı sıra binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet meydanında toplandı. Oluşturulan yürüyüş kortejinin en önünde Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ve diğer protokol üyeleri yer alırken, vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve posterler taşıdı. Yürüyüş şehitliğe kadar sürerken, kalabalık grup okunan duaların ardından Atatürk anıtı önüne geldi.
SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI
Saat 21.00’de Cumhuriyet meydanında kurulan 15 Temmuz etkinlik alanında düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Gaziosmanpaşa Camii İmam Hatibi Mehmet Tosun’un kuran tilavetinin ardından Çerkezköy müftüsü Veli Vehbi Bardakçı hatim duası gerçekleştirdi.
ARAMIZA SIZAN HAİN TERÖRİSTLER
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban “15 Temmuz 2016’da Milletimiz adeta bir demokrasi zaferi kazandı. Ancak bu uğurda 249 şehidimiz ve 2 binin üzerinde yaralı gazimiz oldu. Şehitlerimize ulu tanrıdan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, darbe teşebbüsünden çok daha güçlü bir şekilde çıkmıştır. Aramıza sızan hain teröristler adli mercilere sevk edilmişlerdir. Milletimizin başına bela olan tüm terör örgütlerini lanetle kınıyorum. Hepimizin demokrasi zaferi kutlu ve mutlu olsun” dedi.
TOPUNUZ GELSE BU MİLLETİ YOK EDEMEYECEKSİNİZ
Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın konuşmasının ardından Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hilmi Üstündağ ‘Dua’ isimli şiirini okudu. Daha sonra sahneye çıkan Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah öğe, “Bundan önceki olduğu gibi Adnan Menderesleri, Turgut Özalları, Necmettin Erbakanları, Alparslan Türkeşleri, Muhsin Yazıcıoğullarını, devletin adamlarını milletiyle birlikte yok etmeye çalışana, millet dur dedi. Artık bunların bir daha böyle bir planı kurmamaları için her yıl 15 Temmuz’da nöbette duracağız. Unutmayacağız. Çocuklarımıza torunlarımıza bu destanı anlatacağız. Burada hedef aslında sadece Türkiye değil tüm İslam coğrafyası. Topunuz gelse bu milleti yok edemeyeceksiniz. Türküyle Kürtüyle, Çerkeziyle, Lazıyla her türlü Türk milletiyle karşısındayız. Bizi yok edemeyeceksiniz. Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
KOMUTAN VE ERLERİMİZE SELAM GÖNDERİYORUM
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ise, ”Henüz daha milletimiz bir şeyin farkına varmamışken, evinden tekrar Genel Merkez binamıza dönerek Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalışan ve siyasi ilk tepkiyi gösteren Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli'nin selamlarını sizlere sunmaktan gurur duyuyorum. 15 Temmuz gecesi yapılmak istenen sadece ülkemiz üzerindeki operasyon değildir. Milletimiz ile şerefli ordumuzun arasını açmaya çalışan nifak tohumları serpilmek istendi. Bu şerefli kamuflajı kirletmeye çalışan asker görünümlü teröristlere karşı tavrını net olarak koyan komutan ve erlerimize selam gönderiyorum. Şerefli ordumuzun haysiyetini kirletmeye çalışan tüm asker bozuntularını da lanetliyorum” diye konuştu. 
 ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ
Aydeniz’in konuşmasının ardından 15 Temmuz şehitleri anma, demokrasi ve milli birlik günü yapılan tekvando, güreş, masa tenisi ve streetball turnuvasında dereceye girenlere Kaymakam Atilla Selami Abban tarafından madalyaları takdim edildi. Ödül törenin ardından protokol üyeleri ve alanda toplanan binlerce kişi sinevizyondan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul 15 Temmuz şehitleri köprüsünde yaptığı konuşmasını dinledi.
TÜRK MİLLETİNİN CESARETİ VE FERASETİYDİ 
Daha sonra sahneye çıkan MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, “Bizler Tekirdağlılar olarak 15 Temmuz'da bize yakışır bir şekilde vatanımıza sahip çıkarak meydanları doldurduk, milletimize kurşun sıkarak hain emelleri olanlara gereken cevabı verdik. Devletin bütün kurumlarına sızdıklarını düşünüyorlardı. Köprüleri kapatarak, valilerimizi, devletin bütün kurumlarını işgal ederek bizi esir düşüreceklerini sanıyorlardı. Unuttukları bir şey vardı, Türk milletinin cesareti ve ferasetiydi. Rabbimiz bizlere yardım etti ki o geceyi güzel bir şekilde atlattık. Türk milleti nice kahramanlar çıkarmıştır. Fatih Sultan Mehmet Hanlar, Mustafa Kemal Atatürkler, Ömer Halisdemir'le, Fırat Çakıroğlu, Fethii Sekin ve daha nicesi, bu toprağa düşmüş aziz şehitlerimiz bizlerin bugün burada bulunmasını sağladılar. Bize düşen milli birlik ve beraberliğimizi temin etmektir” dedi.
EBEDİ BAŞKOMUTANIMIZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Türkiye Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan da kısa bir konuşma yaparak, “Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim gözbebeğimizdir. Sevgili gençler yarın vatan savunması sizlere emanet edildiğinde bu konudaki sorumluluğu tam anlamıyla yerine getireceğinize ve ecdadımıza layık olacağınıza inancımız tamdır. 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Günü’nde mutluluğumuzu bizlerle paylaştığınızdan dolayı tüm Gaziler adına sizlere çok teşekkür ederim. Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu. 
GÖĞSÜNDEKİ İMANLA PÜSKÜRTMEYİ BAŞARMIŞLARDIR
Yarlıgan’ın ardından sahneye davet edilen Memur Sen ve Eğitim Birsen Çerkezköy Şube Başkanı Ahmet Üzgün “Hain FETÖ terör örgütü üyeleri ve aşağılık aveneleri, yurt dışındaki efendileriyle beraber, Türk milletinin seçilmiş hükümetini hedef almış, ilk andan itibaren vatanını, namusunu, bayrağını müdafaa için meydanlara dökülen milletin asil evlatları karşısında zelil olmuşlardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milyonlar yekvücut olmuş, uçaklarla, tanklarla yapılan bu kahpe saldırıyı, göğsündeki imanla püskürtmeyi başarmışlardır. Darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren sayısı milyonları bulan Memur Sen, Eğitim Birsen  ve bütün teşkilat üyesi arkadaşlarımız, genel başkanımız ile birlikte, dinimiz, bayrağımız ve ezanımız için meydanlara  inmiş ve bu uğurda şehitler vermekten çekinmemişlerdir. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, 4 üyemiz şahadet mertebesine yükselirken, 45 üyemiz yaralanıp gazi olmuştur. Darbe girişimi sonrasında da üye arkadaşlarımız ve aileleri demokrasi nöbetlerine katılmayı bir görev addetmiştir.” dedi.
EN KISA SÜREDE ULAŞACAĞIZ
Çerkezköy Esnaf Odası Başkanı Ali Bozdağ: “Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı olarak, tek bayrak tek vatan, tek millet ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek, sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. Biz Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar odası olarak, ülkemizin geleceğine güveniyor, milletler camiası içerisinde ülkemizin hak ettiği en iyi yere en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün yüce milletimizin iradesi olduğuna inanıyoruz. Başta milletimiz ve devletimiz olmak üzere Çerkezköy halkını saygıyla selamlıyoruz”
ALÇAK DARBE GİRİŞİMİ
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva: “Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak, iş dünyamızı temsilen, Demokrasi zaferinin birinci yıldönümünde aziz halkımızla, kahraman asker ve polisimizle, kurum ve kuruluş temsilcilerimizle, basınımızın değerli temsilcileriyle yine bir aradayız. Buradan bu meydandan  siz değerli yöneticilerimiz ve aziz halkımızın huzurunda şahsım ve yönetim kurulumuz adına açıkça ve kararlılıkla tekrar ilan ediyoruz. Bu alçak darbe girişimini ve bu alçaklara karşı milletimizin gösterdiği kahramanlık destanını unutmadık unutturmayacağız”
DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ
Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan: “Daha darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçmeden, ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bizler ülkemiz ve milletimiz için, şimdi daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Ülkeyi zor duruma sokmak isteyen küçük akıllılar ve emperyal güçler, bilsinler ki, biz Türk milleti olarak onlara geçit vermeyeceğiz bu zor günleri atlatırken milletle beraber en büyük, mücadeleyi veren, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, TBMM olmak üzere, tüm güvenlik güçlerimiz ile silahlı kuvvetlerimizin komuta kademesine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu duygular ile şehitlerimizin ve gazilerimizin cesaretleri ile dirayetleri ile kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdıkları 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik gününü kutluyoruz”
BELEDİYE EKİPLERİ VATANDAŞLARA İKRAMLARDA BULUNDU
Özdoğan’ın konuşmasının ardından alana kurulan sinevizyondan vatandaşlara, 15 Temmuz darbe girişiminde halkın direnişinin yer aldığı görüntüler izlettirildi. Meydanda toplanan binlerce vatandaş çalan marşlarla birlikte ellerinde bulunan Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sloganlarını attı. Çerkezköy Belediyesi alanda toplanan kalabalığa 4 bin adet kavurma, pilav, ayran ve tatlı dağıttı.
YİNE BU MEYDANDASINIZ
Saat 01.00’de Çerkezköy’e gelen Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan toplanan kalabalığa seslendi. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Çerkezköy’de kutlanan etkinliklerde konuşan Vali Mehmet Ceylan, “Hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde tekrar sizlerle birlikte bu meydanda olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Hain darbe teşebbüsüne karşı çıktığımız ilk an ki heyecanla tam bir sene sonra Tekirdağlıların vatan, millet, bayrak ve demokrasi sevdasını göstermek üzere yine bu meydandasınız. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum” diye konuştu.
VATAN BÖLÜNMEZ
Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel: “Ülkemizin geleceğine, cumhuriyetimize ve demokrasimize kast eden alçaklar, bir kez daha anladılar ki, bu bayrak inmez, ezanlar dinmez, vatan bölünmez. Ne mutlu bize ki Kurtuluş Savaşı’nda vatan bayrak uğruna ölüme gidenlerin torunları, ülkemizi bir kez daha kurtarmıştır. Bu milletin çocukları şehit olur, gazi olur ama asla esir olmaz”
AK PARTİ MÜZİKLERİNE TEPKİ
Konuşmaların ardından sürekli Ak Parti müziklerini duyan vatandaşlar ise duruma tepki göstererek, alanı terk ettiler.
 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.