Bir ayda 22 yeni imar durumu düzenlendi

Kapaklı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Haziran ayı içinde gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir ay içinde toplam 22 yeni imar durumu düzenlendiğini belirterek, bir aylık süre zarfında da 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendiğini ve onaylandığını ifade etti.

Bir ayda 22 yeni imar durumu düzenlendi
07 Temmuz 2014 Pazartesi 07:24

12 ADET RUHSAT BAŞVURUSU İNCELENDİ
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Kapaklı Belediyesi Aylık Değerlendirme Toplantısı kapsamında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Haziran Ayı içinde toplam 31 adet ruhsat işlemi yapıldığını söyleyen Başkan İrfan Mandalı, “12 adet ruhsat başvurusu incelendi. Şuanda dosyaların eksiklerinin tamamlanması bekleniyor. İnşaat sigortalarının ödemesi biten 23 adet binanın ilişiksizlik belgesi için sosyal güvenlik kurum yazıları yazıldı. İnşaatı biten 66 adet yapının harç tahsili yapılması için Vergi Dairesi’ne yazılar yazıldı” diye konuştu.
22 ADET İMAR DURUM BELGESİ VERİLDİ
Haziran Ayı içinde 22 adet imar durum belgesi verildiğini ifade eden Mandalı, “2 hisseli satış işlemi için Kapaklı Tapu Sicil Müdürlüğüne imar durum yazısı yazılmıştır. İcra Dairesi’ne 1 adet imar durum yazısı yazıldı. 1 adet imar durum bilgisi hakkında vatandaş bilgilendirildi. 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi Sosyal Güvenlik Kurumu’na gönderildi. 1 adet Asansör Tescil Belgesi düzenlendi” dedi.
TOPLAMDA 103 ADET HAK EDİŞ DOSYASI İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bir aylık süre zarfında 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendiğini ve onaylandığını sözlerine ekleyen İrfan Mandalı, “2 adet binada şantiye şefi istifası sebebiyle mühürleme yapıldı. Gelen şikayetlere yerinde bakılarak gerekli işlemler yapıldı. 93 adet inşaatın yerinde kontrolleri ve hak ediş evrak kontrolleri yapıldı ve Mal Müdürlüğü’ne ödeme yazıları yazıldı. 10 adet inşaat hak ediş ödemesi yapılması için yerinde kontrolleri yapılarak muhasebe müdürlüğüne gönderildi. Toplamda 103 adet hak ediş dosyası işlemi yapıldı” açıklamasında bulundu.
3 ADET CİNS TAHSİSİ İŞLEMİ YAPILDI
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı konuşmasının sonunda ise, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Haziran Ayı’nda 3 adet cins tahsisi işlemi yapıldığını belirterek, “Yapı denetim sistemini aktif hale getirmek için Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılıp sistemin kullanılabilir hale gelmesi sağlandı. Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemeler, birim içi yazışmalar, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve diğer kurumlarla ilgili yazışmalar yapıldı. 5 adet tevhit, 5 adet ifraz ve 1 adet de yola terk işlemi yapıldı. 7 adet plan tadilat talepleri incelemeye alındı” diye konuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.