Camcı ‘Hayır’ın nedenlerini açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Çerkezköy Mahalle Muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi. Etbeyi Izgara Kasap Restaurant’da düzenlenen kahvaltıda konuşan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, “Tek adam rejimine, parti devletine, meclisin tasfiyesine, sorumsuz yönetime, teslim alınmış yarıgıya, ekonomik krize, teröre, ortak değerlerin tahribine, bölünmeye, seçilmiş krallığa ‘Hayır’.” dedi

Camcı ‘Hayır’ın nedenlerini açıkladı
11 Şubat 2017 Cumartesi 18:56

MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİLER
CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın Etbeyi Izgara Kasap Restaurant’ta düzenlediği kahvaltıya CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı ve Yönetimi, CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca ve Yönetimi, CHP Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Can Avcılar ile Çerkezköy Mahalle Muhtarları katıldı.
HER KESİME HİTAP EDİYORSUNUZ
Muhtarlara, toplumun her kesimine hitap ettiklerini söyleyen CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, “Bu yüzdendir ki çıktığımız yolda kaygı ve düşüncelerimizi önce sizlerle paylaşmak istedik. Bizi şekilde ayrıştırabiliyorlar ancak siz toplumun geneline hitap ediyorsunuz.” dedi.
GELECEĞİMİZİN MESELESİ
Önümüzde referandum olduğunu ifade eden Camcı, “Genel Merkezimizin aldığı kararla, referandum hakkında çalışmalar gerçekleştirirken parti rozetlerimizi çıkaracağız. Bu ne parti meselesi ne de bir başkan meselesidir. Bu mesele halkın, memleketin, geleceğimizin meselesidir.” ifadelerini kullandı
TEK TEK ANLATACAĞIZ
Yeni anayasa teklifinin neler getirip neler götüreceğini, hazırlamış oldukları maddelerle tek tek halka anlatacaklarını kaydeden Camcı, “Bu teklif, bizim 93 yıllık Cumhuriyetimizin bir çırpıda ayaklar altına alınmasını öngören bi anayasadır.” diye konuştu.
GEREKÇELERİNİ AÇIKLADI
Daha sonra, referandum için sokağa çıktıklarında vatandaşlara anlatacakları maddeleri sıralayan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı şu ifadeleri kaydetti:
TEK ADAM OLACAK
“Tek adam rejimi kurulacak, tek adam her şey olacak, devletin tümüne hükmedecek. Bir kişi başkan seçilecek ve o kişi hem hükümet hem meclis hem de mahkeme olacak.
BAŞKAN AYNI ZAMANDA PARTİ BAŞKANI
Başkan olan kişi aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak. O parti belki de senin hiç oy vermediğin / hiç sevmediğin bir parti olacak.
MECLİS FESİH EDİLEBİLECEK
O partinin genel başkanı hakimleri atayacak. Kararname adı altında kanun yapabilecek. Seçtiğin millet meclisini fesih edebilecek. Orduya emir verecek.
MİLLETVEKİLİNİN HÜKMÜ YOK
Seçtiğin milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak. Sözünü kimse dinlemeyecek.
SURİYE, İRAN GİBİ BİR ÜLKEDE YAŞAYACAKSIN
Almanya, Fransa, İngiltere, ABD, Japonya gibi değil; Suriye, Libya, Mısır, İran, Kuzey Kore, Uganda gibi bir ülkede yaşayacaksın.
KRALLIK GİBİ BİR SİSTEM
Rejim değişecek. Sadece adı Cumhuriyet olacak. Gerçekte krallık gibi her şey bir kişinin elinde olacak.
400 VEKİLİN ONAYI GEREKİYOR
Başkan sokakta bir kişiyi öldürse, 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılamayacak.
YARDIMCILARI VE BAKANLARI DA DAHİL
Başkan ve yardımcıları ile bakanları yolsuzluk yapsa, yetim hakkı yese, devlet malına el uzatsa dahi 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılamayacak.
GİRİŞİMDE BULUNAN MECLİS FESİH EDİLEBİLİR
Başkan kendini ve bakanlarını mahkemeye çıkarma girişiminde bulunan meclisi fesih edebilecek.
CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOK
Hakimler ve savcılar başkanın sözünden çıkamayacak. Başkan hak hukuk tanımaz, zorba biriyse seni koruyacak hiç kimse olmayacak. Can ve mal güvenliğin kalmayacak.
EKONOMİ TEK ADAMIN ELİNDE
Tek adam karar verdiğinden belirsizlik hakim olacak. Kimse yatırım yapmaya cesaret edemeyecek. Ekonomi tek adamın keyfine göre vereceği kararlara kurban edilecek. Kriz, iflaslar, işsizlik ve yoksullukla birlikte çöküş gelecek.
HER ŞEYİ O BELİRLEYECEK
Asgari ücreti, fiyatları, maaşları, işçi memur alımlarını, dernek sendika kurulması ve kapatılmasını, her şeyi tek adam belirleyecek.
ÇATIŞMA VE TERÖR ARTACAK
Tek adam kimsenin aklına ihtiyaç duymayacağından, devlet ve toplum hayatında danışma, ortak akıl, uzlaşma gibi yöntemler olmayacak. Çatışma, kutuplaşma ve terör için en uygun zemin oluşacak. Çatışma ve terör artacak.
MİLLETVEKİLİ SENİN HAKKINI KORUYAMAYACAK
Beş yılda bir sandığa gidip bir başkan bir de onun partisinin çoğunlukta olduğu meclisi seçeceksin. Bir dahaki seçime kadar sana kimse bir şey sormayacak. Seçtiğin milletvekili de başkanı kontrol edemeyecek, senin hakkını koruyamayacak.
MİLLETVEKİLLERİ UMURSANMAYACAK
Başbakan olmayacak. Bakanlar sadece başkana karşı sorumlu olacak, meclise karşı sorumlu olmayacak. Milletvekillerini umursamayacak.
SANA HİZMET GETİREMEYECEK
Seçtiğin milletvekilleri bakanlardan ve bürokratlardan hizmet yapmasını isteyemeyecek, hesap soramayacak. Sana hizmet getiremeyecek.
HER YERE SİYASET GİRECEK
Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girecek. Bunların hepsi ‘başkanın partisine’ göre düzenlenecek.
PARTİ DEVLETİ OLACAK
Devlet parti devleti olacak. Başkan senin partinden değilse devlet kapısında yerin olmayacak.
ÜLKENİN BÖLÜNMESİNE NEDEN OLACAK
Başkan isterse devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olabilecek.
PADİŞAHTA OLMAYAN YETKİLERE SAHİP OLACAK
Başkan, padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak.
BU SEBEPLER YÜZÜNDEN ‘HAYIR’
İşte bu ve bunun gibi pek çok sebep yüzünden ‘tek adam rejimine, parti devletine, meclisin tasfiyesine, sorumsuz yönetime, teslim alınmış yarıgıya, ekonomik krize, teröre, ortak değerlerin tahribine, bölünmeye, seçilmiş krallığa’ ‘Hayır’.”
Haber: Uğur Kılıç
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.