banner57

ÇOSB Covid-19’a karşı tedbirleri arttırdı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Koronavirüse karşı çalışanları ve katılımcı firmaları için daha önceden açıkladığı önlemler dışında yeni tedbirler almaya başladı.

ÇOSB Covid-19’a karşı tedbirleri arttırdı

ÖNCEKİ ÖNLEMLERİMİZ
Çerkezköy organize Sanayi Bölgesinden yapılan açıkmada şu bilgilere yer verildi: Bölge olarak daha önceden aşağıda belirtilen önlemleri almıştık: “ÇOSB ve Çerkezköy İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle katılımcılarımıza, çalışanlarımıza ve öğrencilerimize eğitim verdik. Bölge Müdürlüğümüz içerisindeki tüm alanları, belirlenen periyodlarda Sisleme Yöntemi ile dezenfekte ediyoruz. Ortak kullanım alanlarını (Kapı kolları, asansör vb.) sık sık dezenfekte ediyoruz.Tüm çalışanlara yönelik Afiş/Broşürlerle duyurumlar yaptık/yapıyoruz.Tüm lavabolara ellerin nasıl yıkanacağı ile ilgili afişler astık.Giriş takip cihazlarındaki parmak izi kullanımını engelledik.Tüm lavabolara, ofis ve iş alanlarına el dezenfektanları ve kolonya temin edildi.Yemekhanelerde sadece poşetli ekmek kullanılmaya veçatal-bıçak poşet içinde verilmeye başlandı. Hamur işi tatlılar yerine vitamin değeri yüksek meyve verilmeye başlandı.Sahada çalışanlarımızın özel kıyafet ve maske kullanmasını sağlıyoruz.Çalışanlarımızın vücut ısısını ölçüyoruz, 37.5 oC üzerinde olanları sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz.Ofislerde fiziksel teması azaltmak için kapıları açık tutuyoruz.Çalışanlarımızın görevli olarak yurtdışına gönderilmesini geçici olarak iptal ettik.”
 
YENİ ÖNLEMLERİMİZ
Bu çerçevede yeni bir takım önlemler daha almaya başladık. Özellikle çalışanlarımızın sağlığını göz önüne alacak şekilde,sağlık açısından yüksek riskli olabilecek çalışanlarımızın idari izinli olmasını sağladık. Kurumun zorunlu hizmet süreçlerini aksatmayacak şekilde, kalan personelimizin dönüşümlü çalışma düzenine geçmelerine olanak sağladık. Kurum içinde olduğu gibi, uzaktanda çalışabilecek personelin verimini artıracak video konferans vb. iletişim araçlarını kullanacak sistemleri devreye aldık.
 
Başta itfaiye ve güvenlik çalışmalarımız olmak üzere tüm birimlerimizin çalışmaları kesintisiz şekilde sürdürecek planlanmaları yaptık.
 
Yaptığımız bütün bu çalışmalar ülkemizin en önemli üretim alanlarından biri olan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (ÇOSB) işletmelerimizin ve sanayicilerimizin çalışmalarını aksatmadan yürütmelerini sağlamak yönündedir.
 
Tüm katılımcı firmalarımızın çalışmalarını aldığımız önlemlerle en iyi şekilde sürdürmelerini çabası içinde olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyoruz.
 
Ülkemizin ve dünyanın yaşadığı bu zor günlerin en kısa sürede geçmesini diliyoruz.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.