ÇTSO Trakya Anadolu Lisesinin açılışı gerçekleşti

Çerkezköy TSO’nun Ambardere Mevkiinde bulunan Eğitim Kampüsüne yaptırdığı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesinin açılışı gerçekleşti

ÇTSO Trakya Anadolu Lisesinin açılışı gerçekleşti
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
30 Eylül 2019 Pazartesi 17:52

Ambardere Mevkiinde bulunan Eğiti Kampüsünde gerçekleşen Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesi açılış törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

GELECEĞİ DÜŞÜNEREK VE ARTARAK DEVAM EDECEKTİR
Törenin açılış konuşmasını yapan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva “Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesinin önce Çerkezköy’ümüze sonra ülkemize hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Nitelikli bir eğitimin öncelikle nitelikli eğitim öğretim ortamları oluşturmaktan geçtiğinin bilincindeyiz. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasının bu düşünceyle eğitime verdiği destek sadece bugünü değil geleceği düşünerek ve artarak devam edecektir. Ayrıca hükümetimizin yıllardır eğitime yaptığı katkılar ve bizlere sağladığı destekler bugün okulumuzun açılışına vesile oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi eğitim öğretim konusunda tarihimizin en kapsamlı dönüşüm hamlesine imza atarak eğitimin altyapısını adeta yeni baştan inşa ettik. Biz bu açılışımızla üzerimize düşen görevi yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz ve sayın Cumhurbaşkanımıza destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

OKULUMUZUN ÇERKEZKÖY’E HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM
Nitelikli insan yetiştirmek hedefine ulaşmak için yalnız devletin yatırım yapmasını beklememek gerektiğini ifade eden Kozuva, “Odamız bu konuda önemli bir misyonu yerine getirmenin gururunu yaşıyor. Bizler beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi emreden bir medeniyete sahibiz. Öğretmenlerimiz de bu medeniyetin mimarlarıdır. Sevgili gençler; sizlerin de bu bilinçle ve heyecanla derslerinize sarılacağınızdan kuşku duymuyorum. Sizler bu şehrin ve Türkiye’nin geleceğini temsil ediyorsunuz. Yeni okulunuza, öğretmenlerinize ve derslerinize bu gözle bakacağınıza eminim. Daha gelişmiş, geleceğe umutla bakan Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecektir. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, bugün olduğu gibi yarın da eğitimi desteklemeye devam edecektir. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz okulumuzun Çerkezköy’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. 

TÜM İNSANLIĞA FAYDALI GENÇLER OLMAK İÇİN GAYRET GÖSTERECEKLER
Kozuva’nın ardından kürsüye davet edilen TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ise “Bugün hepimiz için çok mutlu, heyecanlı bir gün. İstikballerinin ışıl ışıl olmasını murat ettiğimiz evlatlarımız için yeni bir okulun daha açılışını yapacağız. Böylece gençlerimizi yeni bir irfan yuvasına daha kavuşturmuş olacağız. Hepimizin gözü aydın olsun. İlk kayıtlarını bu yıl yapan okulumuz aziz milletimize, devletimize, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan 43 derslikli okulumuzda bu yıl 374 evladımız öğrenim görecek. Gelecek yıllarda öğrencilerle beraber toplam kapasitesi bin 381’e ulaşacaktır. Tam gün eğitim öğretim yapacak okulumuzda aynı zamanda 3’ü rehber öğretmen olmak üzere toplam 82 öğretmenimiz görev yapacaktır. Burada öğrenim gören evlatlarımız da kendilerine, ailelerine, milletimize ve tüm insanlığa faydalı gençler olmak için gayret gösterecekler” dedi. 

EĞER ARAMIZDA BİR YARIŞ OLACAKSA HAYIRLI HİZMETLER YAPMAKTA YARIŞALIM
Marmara Bölgesi’nin Türkiye’nin en kalabalık bölgesi olduğunu dikkat çeken Şentop, “Bölgemizin en hızlı büyüyen şehri de Tekirdağ’ımız. Bu yıl nüfusu 1 milyonun üzerinde. Ama süratle de artmakta. Çerkezköy’ümüzün nüfusu da 175 bini üzerinde. Çerkezköy Türkiye’nin üreten, istihdam yaratan ve katma değer oluşturan bir ilçesi. Bu sebeple son derece göç alıyor. İnsanlarımız buraya çalışmaya geliyor. Nüfusu genç olması sebebiyle eğitim öğretim alanında yeni yatırımlara da daha fazla ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçların giderilmesinde devletimizin en büyük yardımcısı hayırsever vatandaşlarımız, iş adamlarımız, esnaf ve ticaret odalarımız. Evlatlarımızın istikbali için bir tuğla da benden diyerek sorumluluk üstlenen herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Karşılıksız yaptıkları bu hizmetler için. Hiçbir şekilde unutulmayacak, isimleri her zaman hayırla yad edilecektir. Ben de uzun yıllar üniversite hocalığı yaptım. Huzurlarınızda tebeşir tozu yutmuş bir meclis başkanı olarak bulunuyorum. Bu sıralardan mezun olup üniversite tahsiline başlayan çok sayıda evladımıza hukuk fakültesinde dersler verdim. Bu sebepledir ki ne zaman bir okul açılışına gitsem farklı bir heyecan ve mutluluk duyuyorum. İmkanı olan her kardeşimize, başta iş adamlarımız olmak üzere okul, sağlık ocağı, hastane, köprü, çeşme gibi hayırlı hizmetler yapmalarını tavsiye ediyorum. Türkiye ancak bu şekilde gelişip güzelleşecektir. Eğer aramızda bir yarış olacaksa hayırlı hizmetler yapmakta yarışalım. Çünkü bizler ilk emri oku olan rabbin dinine inanan insanların, böyle bir dinin mensuplarıyız. Yüze Allah oku diye emrederken bilmeyi, öğrenmeyi, gelişmeyi emrediyor. Kainata gizlediği sırların peşine düşmemizi emrediyor. Her iş yerinde ve ehlinin nezaretinde yapılır. Öğrenmek de öğretmen ve okul ile olur. Her biri gözümüzün nuru olan evlatlarımız da maddi ve manevi gelişimlerini böylesine güzide eğitim yuvalarında sağlayacaklardır” diye konuştu.

ÖĞRETMENLERİMİZ MİLLETİMİZİN MEŞALESİDİR
Öğretmenlere seslenen Şentop “Değerli öğretmenlerimiz… Sizler irfan yuvalarında çocuklarımıza sadece öğretmiyorsunuz, aynı zamanda onları hayata hazırlıyorsunuz. Yani eğitim de veriyorsunuz. Bu noktada sizin en büyük yardımcınız velilerimiz olmalıdır. Velilerimiz öğretmenlerimize destek olmalıdır. Onlar her çocuğumuzu kendi ayakları üzerinde duracak şekilde yetiştirmenin gayreti içinde olan fedakar vatan evlatlarıdır. Benim görüşüme göre öğretmenlik insan yetiştirme sanatıdır, kutsal bir meslektir. Öğretmenlerimiz milletimizin meşalesidir. Sizlerin öğrettiği her harf, her kelime, her cümle için ne kadar teşekkür edilse azdır. Sebatla, sabırla görevini yapan bütün öğretmenlerimize görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ ÜLKELERİ EĞİTİM DÜZEYİ EN YÜKSEK OLAN ÜLKELERDİR
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop “Bizim dünya milletler ailesi içindeki en büyük avantajlarımızdan birisi, belki de ilk sırada yer alanı nüfusumuzun genç olmasıdır. Geleceğimiz adına bizi umutlandıran bu tablo dünya milletler ailesi arasındaki en büyük güvencemizdir. İstiklal Savaşımızı yöneten ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradenin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak gayemiz, hedefimiz ülkemizin gelişmişlik seviyesini yükseltmektir. Bu noktada yasama, yürütme, yargı erkleri arasındaki ahenk son derece önemlidir. Cumhurbaşkanlığı sisteminin özünü oluşturan erklerin ahenkli uyumu ve uyumlu bir şekilde çalışması Türkiye’nin enerjisini gelişmeye odaklamasına fırsat veriyor. Yasama yürütme ve yargı erklerini önümüzdeki dönemde daha yoğun bir gündem bekliyor. 3 gün sonra TBMM yeni yasama yılı çalışmalarına başlayacak. Yargı reform paketi başta olmak üzere ekonomik ve sosyal kalkınmamızı ivmelendirecek yasal düzenlemeleri sırayla görüşmeye başlayacağız. Yapacağımız çalışmalarla ülkemizi hedeflerine emin adımlarla taşıyacağız. Vatandaşlarımızdan aldığımız temsil görevi konusunda herkesin gönlü rahat olsun. Ankara’da sizleri düşünen ve sizlerin temsil etme sorumluluğunun şuurunda olan temsilcileriniz görev yapmakta.  Gayemiz ülkemizin her köşesini güzelleştirip dost düşman herkesin gıpta ettiği cennet gibi bir vatan haline getirmektir. İnşallah bunda muvaffak olacağız. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri eğitim düzeyi en yüksek olan ülkelerdir. Bizler ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışına sahip bir felsefeyle görev yapıyoruz. Dolayısıyla insanımızı nitelikli hale getirip barışa, huzura, feraha kavuşturmak gibi büyük bir gayenin peşinden koşuyoruz. Gayret bizden tevfik cenabı haktan” diyerek konuşmasını tamamladı.

Şentop’un konuşmalarının ardından protokol erkanının kurdele kesmesiyle Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesinin açılışı gerçekleşti.
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.