banner57

ÇTSO'YA GELİN PERSONEL

ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Servili'nin gelini ÇTSO'ya Ticaret Sicili Memuru olarak işe alındı. Bu alıma şerh koyan Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Kesim, ÇTSO Başkan Vekili Rahmi Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yılmaz ile düzenlediği basın toplantısında , "Odamıza iş başvurusunda bulunup haksızlığa uğradığına inanların kendisini bildirebileceklerini açıkladı.

ÇTSO'YA GELİN PERSONEL

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nda iki gün önce iş başı yapan Ticaret ve Sicil Memuru Gökçen Taşkömür'ün ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Servili'nin gelini olduğu ortaya çıktı. Bu ilginç tesadüfü Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Kesim, Kesimler Petrol'deki ofisinde düzenlediği basın toplantısıyla açıklarken, ÇTSO Başkan Vekili Rahmi Yılmaz ile yine Yönetim Kurulu Üyesi olan Salih Yılmaz da hazır bulundu.
AÇIK ÖĞRETİM MEZUNU
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Kesim şunları söyledi: "Yönetim kurulunuz odamızda istihdam edilmek üzere alınması düşünülen, iki eleman için ( Ticaret sicili memuru ve Ar_ge dış ilişkiler memuru) Yönetim Kurulu iki komisyon kurmuştur. Bu komisyonlar Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası sicil memurluğu için 70 kişinin başvurduğunu, 40 kişinin yazılı sınava girdiğini ve bunların içerisinde 4 yıllık örgün öğretim olan iktisat, işletme, uluslararası ilişkiler ve benzeri örgün eğitim yapan okullar olmasına rağmen, sınava katılanların tamamı 'Açık öğretim fakültesi mezunları oldu' diye bize bilgi verdiler. Açık öğretim fakültesi mezunu, hiçbir ticaret sicili tecrübesi olmayan ama yönetim kurulu üyemiz Ertan Selvili' nin gelini (öz oğlunun eşi) Gökçen Taşkömür, hem yazılı sınavda hem de sözlü mülakatta birinci olarak komisyon tarafından işe alınması kararı verilmiştir."
YÜZDE 20'DE FAZLA MAAŞ BAĞLANDI
Gökçen Taşkömür'ün Ertan Servili'nin oğlu ile evlenerek Sevili soy ismini almasına rağmen, önceki soyismi ile yönetim kurulu üyelerinin önüne getirildiğini de sözlerine ekleyen Gürkan Kesim, şunları kaydetti: "Ayrıca bu komisyonlar aynı gün işe aldıkları Ar_ge ve Dış ilişkiler sorumlusu ( iyi derecede İngilizce bilen uluslararası ilişkiler mezunu örgün öğretim almış) Elemanı Yönetim Kurulu üyesi Ertan Servili' nin gelini olan açıköğretim fakültesi mezunu Gökçen Taşkömür' den yüzde 20 daha az maaşla işe başlatarak ayrı bir haksızlık yapmışlardır. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası gibi saygın bir kuruluşa yakışmayan bu kararları onaylamayarak kararın altına şerhlerimizi düşerek ( Rahmi Yılmaz, Gürkan Kesim, M.Salih Yılmaz) T.C Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü' ne yazılı müracaatta bulunduk."
İŞTE O ŞERH
Servili'nin gelini olan Gökçen Taşkömür'ün işe alınmasına koyulan şerhden de bahseden Gürkan Kesim, "Biz koyduğumuz şerhte '6,5 yıldır Odamız'da Ticaret Sicil Memur Yardımcısı olarak çalışan Nurten Uzun'un bilgi tecrübesi ve üyelerimizin memnuniyeti göz önüne alınarak atanması, yani alınan Gökçen Taşkömür'ün Ticaret Sicil Memur Yardımcısı olarak atanmasını önermekteyiz.' dedik." açıklamasını yaptı.
HAKSIZLIĞA UĞRAYANLAR BANA GELSİN!
Açıklamalarının sonunda ÇTSO'ya iş müracaatında bulunanlara da seslenen Gürkan Kesim, faks numaralarını da vererek şunları dedi: "Odamıza işe girebilmek için başvuruda bulunan 70 kişiye yapılan haksızlığın ortadan kaldırılması ve sicil memuru olarak alınan atama işleminde son kararı verecek olan odamızın en yetkili organı olan ÇTSO Meclisini göreve davet etmek istiyoruz. Odamıza iş başvurusunda bulunup haksızlığa uğradığına inanan başvuru sahiplerinin şikayet dilekçelerini Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü (Faks 0 312 219 64 97), Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı (Faks: 0 282 725 23 73) ve diğer ilgili yerlere iletilmek üzere bana (Faks 0 282 768 10 22) müracaat edebilirler."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.