Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Nisan ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu gerçekleştirilirken, Çerkezköy Belediye Başkanlığı’nın 2017 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi

Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi
03 Nisan 2018 Salı 18:27

BAŞKAN AKAY SUNUM YAPTI
Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Uğur Erem’in Başkanlığı’nda toplanan Çerkezköy Belediye Meclisi’nde ilk olarak Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından Atatürk ve Öztrak Caddelerinde Yol Sirkülasyon Projesi kapsamında yapılması düşünülecek çalışmalar hakkında Meclis Üyeleri bilgilendirilirken, daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Çerkezköy Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa eden AKP’li Ömer Kılınç bir veda konuşması yaptı. Ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından Çerkezköy Belediyesi’nin 2017 Yılı Faaliyet Raporu Meclis Üyelerinin bilgisine sunuldu ve rapor ile ilgili görüşlerin aktarılmasının ardından Çerkezköy Belediye Başkanlığı’nın 2017 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.
KOMİSYON VE ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ
Faaliyet Raporu’nun kabul edilmesinin ardından Denetim Komisyonu Raporu Meclis Üyelerinin bilgisine sulundu ve Denetim Komisyonu Üyelerinin seçimine geçildi. Yapılan oylama sonucunda Denetim Komisyonu Üyeliklerine Ensar Sivri, Nihat Mıstık, Ali Dede, Remzi Garip ve Nurettin Yekeler seçilirken; Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine Serdar Ürkmez, Binali Etyemez, Taner Bahar, Melek Şen, Seyithan Caferoğlu; İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeliklerine Necmettin Çınar, Ali Çalışkan, Yüksel Sevil, Turgut İleri, Ahmet Çetin seçildiler. Komisyon Üyeleri seçiminin ardından Encümen Üyesi seçimi yapıldı. Yapılan gizli oylama sonucunda Encümen Üyeliklerine Rağbet Erol, Uğur Erem ve İsa Karaman seçildikten sonra Çerkezköy Belediyesi sınırları içerisindeki muhtelif parsellerde bulunan 4 adet Belediye hissesinin satışı görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
SATRANÇÇILARA DESTEK ÖNERİSİ
Gündemin 8. maddesinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 5-6 Mayıs tarihleri arasında Çerkezköy’de düzenlenecek olan Çerkezköy Belediyesi 7. Satranç Turnuvası’na katılacak hakemlerin ücretlerinin ve derece yapacak sporculara verilecek ödüllerin karşılanması talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildikten sonra Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün Polonya’da yapılacak olan Avrupa Okullar Arası Satranç Turnuvası’na katılacak olan sporcular ile antrenörün ve Yunanistan’da yapılacak olan Karate Şampiyonası’na katılacak olan antrenör ve sporcuların ulaşım ve konaklama masraflarının karşılanması talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Gündemin 10. maddesinde yer alan İstasyon Mahallesi’nde yer alan 77 ada 16 parsel ve 94 ada 55 nolu parsellerin (Eski çöp döküm sahası) ıslahının yapılabilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 26 yıllığına tahsisisin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havalesinin ardından Fevzipaşa Mahallesi 1450 ada 1 parselde bulunan trafo ve park alanının Kentpark Projesi’ne dahil edilmek üzere 25 yıllığına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ücretsiz tahsisi de İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ
Gündeme sonradan ilave edilen Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 359 ada 2 parselde okul yapılabilmesi için rızai taksim talebi de görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildikten sonra Nisan ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi. Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere 6 Nisan Cuma günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.