Kapaklı Eylül ayı Meclisleri tamamlandı

Kapaklı Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısının 1. Oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin Başkanlığında Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. 2. Oturum ise Meclis Başkanvekili İbrahim Aktürk Başkanlığı’nda Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi ve ilk oturumda ilgili komisyonlara sevk edilen konular karara bağlandı.

Kapaklı Eylül ayı Meclisleri tamamlandı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
05 Eylül 2020 Cumartesi 11:44


İLK OTURAMA ÇETİN BAŞKANLIK ETTİ
Toplantı öncesi gündem dışı söz alan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Eylül ayı olağan meclisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 1071’te Alparslan ile Anadolu’yu yurt edinen milletimiz 30 Ağustos’ta bu topraklarda ebedi olarak kalacağımızın mührünü vurdu. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyoruz. Mekanları cennet olsun. Tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bir kere daha kutluyorum.” dedi.
“PINAR BULVARININ YAŞAM ALANINA DÖNÜŞMESİNİ ARZULUYORUZ”
Pınar Bulvarı’nda devam eden çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Çetin, “Pınar Bulvarı ay sonuna kadar büyük oranda tamamlanacak. Peyzaj ve aydınlatma işlemlerinin ardından asfaltlama çalışması yaparak vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Pınar Bulvarımız şehrimizin önemli bir merkezi. Dışarıdan gelen trafiğin içeriye girmemesi yönünde, servislerin de bir başka güzergahı kullanması yönünde UKOME ile bir görüşme yaptık. Taleplerimizi ilettik. Pınar Bulvarının bir cazibe merkezi, yaşam alanına dönüşmesini arzuluyoruz. 4 kulvarı üçe düşürdük. Bir taraf park olacak, diğer iki kulvar gidiş geliş olacak. Esnaflarımızın burasının trafiğe kapatılmasıyla ilgili kaygıları vardı. İlerleyen süreçlerde hafta sonları trafiğe kapatarak bazı etkinlikler tertipleyeceğiz.” diye konuştu.
“ALTYAPI KONUSUNDA TESKİ İLE YAKIN TEMASTAYIZ”
Kapaklı’nın en önemli sıkıntısının altyapı olduğunu yineleyen Başkan Çetin, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Erbay Caddesi’nde altyapının yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyonun yenilenmesiyle ilgili karar alındı. Dün itibariyle asfalt kazıma çalışmalarına başladık. Erbay Caddesi’nin tamamlanması akabinde Turgut Özal Caddesi’nin de yapılmasıyla ilgili TESKİ ile mutabık kaldık. Erbay Caddesi ile birlikte paralel olarak Karaağaç’ta bir çalışmayı yürüteceğiz. Önemli birkaç güzergahımız yenilenmiş olacak. TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz Bey su hatları ile ilgili beklentilerini iletti. Cumhuriyet, Atatürk ve Bahçelievler Mahallesi ile ilgili 56 milyonluk liralık bir kredi talepleri oldu. Biz de İller Bankası ile görüşerek önemli bir yatırım olduğunu rakamlarla ortaya koyduk. Whatsapp İhbar Hattımıza şikayetler geliyor. Geçen ay TESKİ 138 kazı yaptı. 138 kazı demek ilçemizin her tarafında ciddi sıkıntı olduğunun işareti. Bunu da İller Bankasına ilettik. Sularımız üst katlara çıkmıyor. Basınç artırılınca da patlaklar oluyor ve su kesintileri yaşanıyor. TESKİ bunlara müdahale ederken üst yapıya zarar veriyor. Birinci önceliğimizin altyapı olduğunu her zaman dile getiriyorum.  Pınarça’nın içme suyu hattı ile ilgili bir projeyi de ilettik. 9 milyona yakın bir krediyi İller Bankasından talep ettik. Atatürk Mahallesi’nde bir su kuyusu açıldı. Suyun tahliyesinin yapılabilmesi için TESKİ su deposu yapıyor. 2 ay içerisinde tamamlayacaklarını söylediler. Altyapı konusunda TESKİ ile yakın temastayız. Yaşar Doğu ve Dumlupınar Caddesi’nde bağlantıları tamamladık. Yağmur suyu hattı çalışması yapacağız. Akabinde de altyapısı tamamlanmış yerlere asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Gösterdiği hassasiyet için İbrahim İçöz Bey’e bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.
GÜNDEME 5 EK MADDE EKLENDİ
Başkan Çetin’in konuşmasının ardından 5 ek gündem maddesi okunarak 9, 10, 11, 12, 13. gündem maddeleri olmak üzere gündeme oy birliğiyle eklendi. Açılış ve yoklama ile başlayan meclis toplantısı saygı duruşunda bulunulmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.
OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Gündemin birinci maddesinde yer alan Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 12/08/2020 tarih E.11526 sayılı yazıda Fatih Mahallesi 326 ada 18  nolu parselde bulunan belediye hissenin hissedarına satılması konusu oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi. Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 24/08/2020 tarih E.12096  sayılı  Dolu Kadro Değişikliği konulu yazının görüşülmesini içeren ikinci gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.
YENİ MÜDÜRLÜKLER KURULDU
Gündemin üçüncü maddesini içeren Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 24/08/2020 tarih E.12099  sayılı  Müdürlük Kurulması konulu yazının görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi. Alınan karara göre Spor İşleri Müdürlüğü kapatılarak Gençlik ve Spor Müdürlüğü kuruldu. Sıfır Atık çalışmalarının müdürlük üzerinden yürütülmesiyle ilgili de Sıfır Atık Müdürlüğü kuruldu.
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 24/08/2020 tarih E.12100 sayılı  Boş  Kadro Değişikliği konulu yazının görüşülmesini içeren dördüncü gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin beşinci maddesini oluşturan Belediyemiz Spor İşleri  Müdürlüğü tarafından sunulan 26/08/2020 tarih E.12252 sayılı Ödüllendirme  konulu yazı görüşülerek oy birliğiyle Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi. Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 26/08/2020 tarih E.12268  sayılı  Boş  Kadro Değişikliği konulu yazının görüşülmesini içeren madde oy birliğiyle kabul edildi. Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 26/08/2020 tarih E.12269  sayılı  Sözleşmeli Personel Maaş belirlenmesi konulu yazının görüşülmesini içeren gündem maddesi ise oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
TARİFE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 28.08.2020 tarih E.12361 Bütçe İçi İşletme Ücret Tarifesi konulu yazının görüşülmesini içeren madde ise oy birliğiyle Tarife Komisyonuna havale edildi.  Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından ek gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Kent Estetik Komisyonunun kurulması konulu gündem maddesi için açık oylama yapıldı. Belediye meclis üyeleri Nalan Çolak ile Naciye Topçu’nun aday olduğu açık oylamada Naciye Topçu Kent Estetik Komisyonuna seçilen belediye meclis üyesi oldu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında kütüphane protokolü imzalaması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınacak ekskavatör alımı da oy birliği ile kabul edildi.
 
 
İKİNCİ OTURUMA İBRAHİM AKTÜRK BAŞKANLIK ETTİ
Kapaklı Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısı Cuma günü yapılan 2. Oturum ile tamamlandı.
Meclis Başkanvekili İbrahim Aktürk Başkanlığı’nda Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 2. Oturumda, ilk oturumda ilgili komisyonlara sevk edilen konular karara bağlandı.
OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan 2. Oturum açılış ve yoklama ile başladı. Akabinde İmar Komisyonu raporunun görüşülmesine geçildi. İmar Komisyonunda görüşülen ve oy birliğiyle alınan kararlar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON RAPORLARI OKUNDU
İmar Komisyon raporunun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporları oylandı. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan 23.07.2020 tarih E. 10526 sayılı yazının görüşülmesine geçildi. 20.07.2020 tarih ve 11984 sayı ile Saray 41. Komando Tugay Komutan Yardımcılığından gelen talep dilekçesine istinaden, 41. Tugay Komutan Yardımcılığı Lojistik Destek Birliği erbaş ve erlerin kullanmış olduğu yemekhane önündeki alanın düzenlenmesi maksadıyla yaklaşık 700 metrekare parke taşı ihtiyacının karşılanmasının uygun olduğuna komisyonca oy birliğiyle karar verildi. Komisyonun aldığı karar meclisçe oy birliğiyle kabul edildi.
BAŞARILI SPORCU ÖDÜLLENDİRİLECEK
Spor İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan ödüllendirme konulu yazıyı içeren 14-20 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonasında 63 kiloda Yıldız Erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Deniz Mutlucan’ın belediyemiz tarafından ödüllendirilmesinin uygun olduğu komisyonca oy birliğiyle kabul edildi. Komisyonun aldığı karar meclisçe oy birliğiyle kabul edildi.
Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 26/08/2020 tarih E.12269  sayılı  Sözleşmeli Personel Maaş belirlenmesi konulu yazının görüşülmesine geçildi. Komisyonun oy birliğiyle aldığı bu karar da meclisten oy birliğiyle geçti. Özel Kalem Müdürlüğü tarafından sunulan 01.09.2020 tarih E.12505 sayılı Trakya Kalkınma Ajansı 2020 yılı proje teklif çağrısının görüşülmesine geçildi. Kapaklı Mantar Üreten ve İşleyen Evler Projesi’nin uygulanması için Trakya Kalkınma Ajansı ile ortak hizmet projesi kapsamında yapılacak her türlü iş ve işlemi yürütmek üzere belediye başkanına yetki verilmesinin uygun olduğuna komisyonca oy birliğiyle karar verildi. Komisyonun aldığı karar meclisçe oy birliğiyle kabul edildi. Son olarak Tarife Komisyonunun oy birliğiyle aldığı karar görüşülerek mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.