Kapaklı’da ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ hazırlanıyor

Kapaklı Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu gerçekleşti. Toplantıda bir önceki oturumda komisyonlara havale edilen konulara ilişkin komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı

Kapaklı’da ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ hazırlanıyor
09 Temmuz 2018 Pazartesi 11:43

İlk olarak Kentsel Dönüşüm Projesi Hazırlanması konusuna ilişkin İmar Komisyonu raporu görüşülürken, komisyonun aldığı ‘Kapaklı İlçe merkezini kapsayan ve 3 bin hektar alan içine yapılan 2011/183345 İhale Kayıt numaralı “Sayısal Halihazır Harita Yapımı, İmar Planına Esas Jeolojik Etüt Yapımı, Revizyon-İhale 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan Yapımı, Revizyon-İhale 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Yapımı, 1/1000 ölçekli İmar Planı Uygulaması (18.madde) yapımı, Kentsel Dönüşüm Proje Hazırlanması” işi kapsamında sunulan krokilerde belirtilen sınırlar içindeki 50 hektar alan için yapılması düşünülen kentsel dönüşüm sınırlarının Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yapılacak ayrıntılı çalışmalar ile Kentsel Dönüşüm Projesinin gerekliliği analiz edildikten sonra tekrar sınırların belirlenmesi ve belediye meclisine sunulması’ yönündeki karar meclis tarafından da kabul edildi.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ
İsmetpaşa Mahallesi 364 ada 1 parselde bulunan işyerinin içkili yerler krokisine alınması talebine ilişkin İmar Komisyonu raporunun da görüşüldüğü toplantıda, komisyonun, talep konusu adresin çevresinde turizm ruhsatlı işyerlerinin olması ve işyeri açma ve çalıştırma yönetmenliğinin 30. maddesinde sayılan hükümlere uygun olması nedeniyle bahsi geçen adresin içkili yerler krokisine dahil edilmesinin uygun olduğu yönünde oy çokluğu ile aldığı karara mecliste de AKP grubunun ret oyuna karşılık oyçokluğu ile kabul edildi.

İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantıda, Kapaklı Pınarça Mahallesi 309 ada 121 nolu parselde plan değişikliği ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu da görüşülürken, komisyonun ‘Kapaklı Pınarça Mahallesi 309 ada 121 parselin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin meclis kararı ile 1/5000 ölçekli imar planı değişikliğine istinaden hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin plan paftaları ve plan açıklama raporu incelenerek 3194 sayılı imar kanunun 8(b) maddesinin gereğince onaylanmasının ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi kanunun 7(b) ve 14’üncü 5393 sayılı Belediye kanununun 18(c) maddeleri gereğince onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmesi’ yönünde oybirliği ile aldığı karar meclisten de oybirliği ile geçti.

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE 2 ADET MOTOSİKLET ALINACAK
Meclis, Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne motosiklet alımı talebini değerlendiren Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporunu da görüştü. Motorize ekibi kurulmak üzere Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne iki adet motosiklet alımı yönünde komisyonun oybirliği ile aldığı karar meclis tarafından da oybirliği ile karara bağlandı.

SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLECEK
2017-2018 sezonunda U-13 liginde şampiyon olan Kapaklıspor futbolcularının ödüllendirilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu’nun oybirliği ile aldığı karar mecliste de oybirliği ile kabul edilirken, komisyon tarafından uygun görülen Edirne’nin Meriç ilçesi Paşayenice Köyü Muhtarının köydeki çocuk parkındaki oyun ve spor aletleri ihtiyacının Kapaklı Belediyesi tarafından karşılanması talebi de oybirliği ile meclisten geçti.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.