Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı erkekli yürüyeceğiz ​

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yasin Eski, 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılı öncesinde bir basın açıklaması yayımlayarak, karma eğitimin yeniden tartışma konusu olmasını eleştirdi. Eski, “Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı erkekli yürüyeceğiz.” dedi. 

Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı erkekli yürüyeceğiz ​
15 Eylül 2018 Cumartesi 18:12

‘’AKP, siyasi iktidarı boyunca gençliği; düşünmeyen, sorgulamayan ve memlekete karşı sorumluluğun en yüce erdemi olan politik katılımın karşısına, biatçi bir gençlik kültürü olarak kurguladı. Köy Enstitülerini kapatan, zorunlu din derslerini topluma dayatan, vakıf, cemaat, dernek üçgeninde ensarcılığın ve dinci gericiliğin gençliğe dayatılmasının tarihsel referansı dünden bugüne aynı işbirlikçi, gerici zihniyettir.

DEĞER VE BİRİKİMLER GENÇLİĞE YABANCILAŞTIRILDI
AKP’nin 24 Haziran karşı devrimi, ilk icraatını 12 Eylül’ün darbeci paşaları gibi gençliğin politizasyonunun önüne engeller çıkararak geliştirmek istemiştir. Mevcut tüketim kültürü ile Anadolu’nun erkek ve kadınlarının dişiyle, tırnağıyla savaşarak kazandığı aydınlanmacı bütün değerler ve birikimler gençliğe yabancılaştırıldı. Siyasetin dönüştürücü ve devrimci gücüne, doğa bilimlerinin ve felsefenin insanlığı daha ileri mevzilere taşıma iradesinin karşısına koyulan set, bugün açık açık kendini karma eğitimin yeniden sorgulanması noktasına taşıdı.

HAREMLİK SELAMLIK UYGULAMA
Evren’den Erdoğan’a emperyalist tüketim kültürünün içine hapsedilmeye çalışılan gençliğe son darbeyi, Cumhuriyet devrimlerinin kuşatılmamış son mevzilerine saldırarak ulaşmaya çalışılıyor. 2018 – 2019 eğitim yılına haremlik selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini gençlik kursaklarında bırakmalı!

GERİ DURACAĞIMIZI DÜŞÜNENLER BÜYÜK BİR YANILGI İÇERİSİNDEDİR
Bilimsel ve Laik eğitimin karşısına kümelenen bu gerici ittifakın toslayacağı duvarı, biz istibdat rejimine karşı tıbbiyeli İbrahim Temo’larla ördük. O duvarın harcı sağlam olduğu gibi suyunu da radikal aydınlanmacılıktan alır. 

Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nden çıkıp Anadolu’nun yoksul köy çocuklarına harf devrimi öğretmeye giden Ayşe öğretmenlerin soluğu bu kavgadadır. 

Harun Karadeniz’in bilimsel, parasız ve laik eğitim mücadelesi uğruna; sağ kolunu omzundan keserek yurtseverlik borcunun diyeti olarak gericilerin üzerine fırlattığı bu mücadelede, bizim geri duracağımızı düşünenler büyük bir yanılgı içerisindedir.

Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı erkekli yürüyeceğiz.

Memleketin tüm Yurtsever, Cumhuriyetçi ve Devrimci öğrencileri görev başına!
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.