banner57

Kongrelerini yaptılar

Kısa bir süre önce açılarak hizmet vermeye başlayan Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi, belediye nikah salonunda 1. olağan genel kongresini yaptılar.

Kongrelerini yaptılar

Çerkezköy Belediye Nikah Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan ince, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili adayı Sait Yazı, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili adayları Enis Tütüncü, Faik Öztrak, Ünal Baysan ve Fedai Güven'in yanı sıra çok sayıda üye katıldı. Çoğunluğun sağlanmasının ardından, kongre açılışı saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin yapıldı.

Divan Başkanlığını yapan Şükrü Boyraz Çerkezköy Belediye Nikah Salonu'na girerken sıfır engel gördüğünü dile getirerek diğer kamu kurum ve kuruluşların bu şekilde olması gerektiğini belirterek Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem'e kürsüye davet etti.

Çerkezköy'ün şehirleşme aşamasında olduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem "Kamu kurum ve kuruluşların bütün vatandaşlara hizmet vermesi gerekiyor. Çerkezköy şehirleşme aşamasında olduğundan diğer kurumlar da özürlü vatandaşlar için kolaylıklar yok ama ilerleyen zamanlarda onlara da yapılacak. Hamd olsun engelim yok ama yarın olmayacağının garantisi yok. Sağlamken sakatlığı, yaşarken ölümü düşünmemiz gerekiyor. Sakatlar Derneği Başkanı Hayrettin Çetinkaya bizleri sıkıştırarak yer istedi. Biz de sakat kardeşlerimizin ulaşabileceği binayı sunduk. İnşallah bundan sonra planlarda ve programlarda o bina da bir araya gelinir. Kongreniz hayırlı uğurlu olsun dedi" dedi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem'e vermiş olduğu desteklerden dolayı Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Hayrettin Çetinkaya tarafından plaket verildi.

Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Hayrettin Çetinkaya faaliyet raporu ve tahmini bütçeyi okudu. Yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Hayrettin Çetinkaya" Kısa süreye sığdırdığımız faaliyetlerimizi özetlemek istiyorum. Erna İş Merkezinde dernek binasını açtık, Özürlü 13 arkadaşamızın 3. Zırhlı Tugay Komutanlığında 1 günlük vatani görevini yaptı, Belediye Başkanımızın ilgi ve desteği ile Barbaros Caddesinde müstakil bir binanın tahsisi ve içerisinin özürlülerin kullanabileceği şekilde dizayn edilmesi sağlandı, Evlerinde bakıma muhtaç özürlülerin bakım yardımı alabilmesi için bilgilendirme ve müraccaat çalışmaları yapıldı, kimsesiz bakıma muhtaç özürlülerin tespt tarama çalışmalarının yapılması ve bakıma muhtaç maaşlarının bağlanması, Özürlü arkadaşlarımızın yasaların kendilerine verdiği hakları kullanabilmeleri hakkında bilgilendirme çalışmalarının yapılması, Sadece Çerkezköy'de değil komşu ilçemiz Saray'da ki özürlü arkadaşlarımızla her türlü bilgilendirme ve hak kullanma konusunda girişimlerde bulunuldu. Kısa süreye sığdırdığımız çalışmalarımızda kamu kuruluşlarından, basından ve hemşehrilerimizden yakın ilgi gördük. Katkıda bulunanlara teşekkürler" diyerek gelir ve gider bütçesini 6.100.00 YTL olarak belirledi.

Tahmini bütçenin görüşülmesinin ardından seçime geçildi. Seçime Hayrettin Çetinkaya'nın verdiği tek liste ile girilmesiyle açık oylama yapıldı. Oylama sonucunda Başkan Hayrettin Çetinkaya oldu, Yönetim Kurulu asil üyeliğine Mehmet Eser, Mustafa Gezer, Şenol Balas, Timur Akman, Aysal Güven, Sakine Arslan seçilirken, yönetim kurulu yedek üyeliğine ise Oğuz Özdemir, Avni Kılıçarslan, Bahtiyar Gür, İlhan Güven, Ali Kozan, Nejat Atay ve Ayşe Taşan seçildi.

Denetleme Kurulu asil üyeliğine Aydoğan Şeker, Celal Vural ve Seyhan Ersoy seçilirken, yedek üyeliğe Tuncay Can, Mustafa Vural ve Ahmet İşcan seçildi.

Disiplin Kurulu asil üyeliğine Efrahim Gümüşay, Kadir Yılmaz, Recep Kuru, Ramazan Sırma ve Satu Altunay seçilirken, yedek üyeliğe ise Fevzi Karayiğit, Nusret Çolak, Nermin Çelik, Ercan Acar ve Osman Genç seçildiler. Üst Kurul Delegesi olarakta Mehmet Eser, Mustafa Gezer ve Şenol Balas seçildiler.

Seçimin yapılmasının ardından dilek ve temennilerde söz alan Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Hayrettin Çetinkaya"Acınmak yerine anlaşılmak, var olmak, tüketen değil üretebilen olmak durumundayız" dedi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.