Ordu, yerel yönetimleri değerlendirdi

26’ncı Dönem Tekirdağ Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Ordu, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın açıklamasında Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış ve yapmamış oldukları hizmetleri değerlendirdi

Ordu, yerel yönetimleri değerlendirdi
10 Ağustos 2018 Cuma 12:24

Açıklamalarına, yerel seçimlerin yaklaştığını belirterek başlayan Ordu, “Belediye Başkanı seçilen kişi 5 ayda kendisine lüks araba, 10 ayda eşine jeep, 1 senede villa alamaz. Bir Belediye Başkanı 2 yılda her şeye sahip oluyor. Maaşıyla böyle bir imkanı da yoktur. Çerkezköy’de Belediye Başkanı kadar maaş alan 50 tane bürokrat vardır. Vatandaşlarımız 25 sene çalışıyorlar, ne jeep görebiliyorlar, ne de villa. Bunlar bu kadar beceriksiz mi de belediye başkanı 2 senede villasını alıyor? Bir Belediye Başkanı 2 senede bunları sağlıyorsa uluslararası teknoloji böyle bir başkanı Türkiye’ye bırakmaz, kendi işlerinin başına getirir” dedi.

ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında değerlendirmede bulunan Ordu, “Büyükşehir Belediyesi; Çerkezköy’de kültür merkezi, yüzme havuzu, Kızılpınar’da okul yaptı. Atıl durumda olan kapalı spor salonunu faaliyete geçirdi. Ambardere’nin altyapısına girdi. Kavakdere’yi ıslah ediyor. Bunlar için Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ederiz. Çerkezköy Belediyesi tarafından da parklar yeniden revize edilerek düzeltildi. Modern pazar yeri, zabıta binası ve şehitler için anıt yapıldı. Çerkezköy Belediyesine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÖVGÜ VE ELEŞTİRİ BİR ARADA
Geç kalınan yatırımlar için de yönetimleri eleştiren Ordu, “Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki bazı yeşil alanlar önceki yönetim tarafından birilerine peşkeş çekildi. Bu alanlar yeniden vatandaşların kullanımına kazandırılmalıdır.” dedi. Eleştirilerini “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Daire Başkanlığı var. Ama bugüne kadar ne bir açıklamasını duydum, ne de topluma bir hizmetini gördüm. Çevre Daire Başkanlığının hava kirliliği ve çevre ile ilgili topladığı verileri Çevre Şehircilik Müdürlüğü ile paylaşıp, bu sorunlara çözüm bulması lazım.” ifadeleriyle sürdüren Ordu, “Bölgemizde kanser vakaları katlamalı olarak artıyor. Bu soruna Büyükşehir’in sahip çıkması ve çözümü için elinden geleni yapması  gerekiyor. Arıtmalardaki pislikler nereye atılıyor? Büyükşehir Belediyesi’nin bunun da önlemini alması lazım. Dört yıldır küçük sanayi sitesi esnafını barındıracak bir sanayi sitesi yapılmadı. Küçük sanayi esnafı 43 sene önce yapılan küçük sanayi sitesinde çalışıyor. Küçük sanayi sitesi olmazsa olmaz. Bunun kurulması gerekiyor. Çerkezköy Belediyesi’nin de buna el atması lazım. Pınarça’ya giderken sağ tarafta küçük sanayi sitesi yapılabilecek 100 dönüm yer var. Burası esnafa kazandırılabilir” dedi.

NÜFUSUN 2 MİLYON OLDUĞU DÜŞÜNÜLEREK ÇALIŞILMALI
Ordu, “Seçilecek Tekirdağ Büyükşehir ve Çerkezköy Belediye Başkanı Çerkezköy’ün nüfusunun önümüzdeki yıllarda 2 milyon olacağını düşünerek altyapı çalışması yapması gerekiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Silivri’de kanal yapılırsa 2 milyonluk 2 şehir kuracağız dedi. Bunlardan biri de Çerkezköy’dür. Kanal yapılmazsa da İkitelli bu bölgeye taşınacak. Nereye taşınırsa taşınsın, Çerkezköy’ün nüfusu 1 milyon 1’den başlayacak. Gelecek belediye başkanının buna bakması lazım. Ne yapıp edip yukarısı ile diyalogların çok iyi olması lazım” açıklamasında bulundu. 

GÜMRÜK BİNASININ KALDIRILMASI GEREKİYOR 
Son dönemlerde TIR parklarından dolayı yoğun trafiğin oluştuğu Çerkezköy-Çorlu yolu üzerinde bulunan Gümrük binasının kaldırılması gerektiğini kaydeden Ordu “Gümrük Binasının yanına kültür merkezi yapıldı, yanında otogar var. TIR’ların arasından aileler gidip gelemez” dedi. 

AKP’NİN BECERİKSİZLİĞİ
2014’den bu yana iktidar partisinin İlçe Başkanı ve Tekirdağ milletvekillerinin il için bir tane proje üretmediğini kaydeden Ordu “Önümüzdeki seçimleri beklemeden subay lojmanlarının kaldırılması gerekiyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Park çalışması yapıyor. O alanın da park alanına dahil edilmesi çok daha iyi olur. Öte yandan Ak Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın bir başka beceriksizliği de eğitim alanında oldu. Uzun süredir dile getirdiğim diş hekimliği fakültesinin, Çerkezköy’e kurulamamasının nedeni Ak Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın başarısızlığı ve takipsizliğidir.” ifadelerini kullandı.

ÇERNOBİL FACİASINDAN DAHA RİSKLİ
Çekezköy’de son dönemlerde kanser olaylarının artığını ve hava kirliliği konusunda gerekenin yapılması gerektiğini ifade eden Ordu “ Fabrikaların kimyasal atıklarının ve arıtmadan çıkan kumların nereye gittiğinin çok iyi kontrol edilmesi lazım. Veliköy’deki çöp sahasının da kaldırılması gerekiyor. O alan kanser hastalığına sebep verecek pislikler yayıyor. Veliköy’deki çöp sahası, Çernobil faciasından daha fazla kanser riski taşıyan bir yer” dedi.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.