banner57

Şeffaf bir odayız ve kimsenin zamanından çalmıyoruz

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Taha Ülker Başkanlığı’nda yapılırken, Gelir-Gider Cetvelleri, Banka Cetveli ve Mizan’ın görüşülmesi sırasında ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ile Meclis Üyesi Rahmi Yılmaz arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Rahmi Yılmaz, meclis üyelerine gönderilen ayrıntılı tablo yerine, toplantı için özel hazırlanan özet tablo üzerinden bilgilendirme yapılmasını isteyerek tepki gösterirken, Süleyman Kozuva ise, “Biz şeffaf bir odayız dedik ve tüm bilgilendirme notlarını Meclis Üyelerimize toplantıdan birkaç gün önce mail ortamında gönderiyoruz. Böylelikle hem tablolar rahatça incelenebiliyor hem de kimsenin zamanından çalınmıyor” cevabını verdi.

Şeffaf bir odayız ve kimsenin zamanından çalmıyoruz

GELİR BÜTÇESİ OY BİRLİĞİYLE KARARA BAĞLANDI
 
ÇTSO Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Taha Ülker Başkanlığı'nda yapıldı. Saygı duruşu ile başlayan toplantıda ilk olarak 2014 Yılı Haziran Ayı Gelir-Gider Cetvelleri, Banka Cetveli ve Mizanı görüşüldü. Yapılan bilgilendirmede Haziran ayı toplam gelirinin 665 bin 982,36 TL olduğu, Gelir Bütçesi’nin şimdiye kadarki gerçekleşme oranının ise yüzde 59,3 olduğu belirtilirken, yapılan bilgilendirmenin ardından Haziran ayı Gelir Bütçesi oybirliği ile karara bağlandı.
 
KISA SÜRELİ BİR GERGİNLİK YAŞANDI
 
Toplantının devamında Çerkezköy Ticarete ve Sanayi Odası’nın Haziran Ayı toplam giderinin 197 bin 199,42 TL, Gider Bütçesi’nin şimdiye kadarki gerçekleşme oranının ise yüzde 37,38 olduğu belirtilirken, odanın mizanında ise 7 milyon 565 bin 565,30 TL ile denklik sağlandığı ifade edildi. Meclis, ilgili kalemleri oybirliği ile kabul etti. Gelir-Gider Cetvelleri, Banka Cetveli ve Mizan’ın görüşülmesi sırasında ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ile Meclis Üyesi Rahmi Yılmaz arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Rahmi Yılmaz Meclis Üyelerine gönderilen ayrıntılı tablo yerine, toplantı için özel hazırlanan özet tablo üzerinden bilgilendirme yapılmasını isteyerek tepki gösterirken, “Biz toplantıda neden bu kalemleri bize gönderdiğiniz gibi ayrıntılı bir şekilde ekranımızda göremiyoruz. Diğer tablo üzerinden Meclis Üyelerinin bilgilendirmesini istiyorum” açıklamasında bulundu.
 
MAİL ORTAMINDA GELEN NOTLAR ÖNCEDEN İNCELENMELİDİR
 
Rahmi Yılmaz’ın sergilediği tepki üzerine konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ise, “Önceki yönetim döneminde Meclis Üyelerine bilgilendirme notu bile gönderilmiyordu. Hazırlanan kağıtlar toplantı sırasında önlerine konuluyordu. Biz şeffaf bir odayız dedik ve tüm bilgilendirme notlarını Meclis Üyelerimize toplantıdan birkaç gün önce mail ortamında gönderiyoruz. Böylelikle hem tablolar rahatça incelenebiliyor hem de kimsenin zamanından çalınmıyor” dedi.
 
MESELELERİ KONUŞARAK HALLEDEBİLİRİZ
 
Yaşanan gerginliğin ardından söz alan bir başka isim ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Savaş da, ortada bir yöntem tartışması olduğunu ifade ederek, “Eğer bugün bu konuya yeterince vakit ayırır ve bir sonuca varırsak, bu tartışmayı bir daha yaşamayız. Karşılıklı konuşmalar, 'Meclis Üyeleri arasında bir uyumsuzluk mu var?' gibi yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Bize düşen görev bu yanlış anlaşılmalara mahal vermeden meseleleri konuşarak halletmeliyiz” diye konuştu.
 
TAHA ÜLKER KONUYU TATLIYA BAĞLADI
 
Son olarak söz alan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Taha Ülker,  bu meseleyi bir sene önce konuştuklarını bugün ki toplantıda da yine aynı şekilde konuştuklarını belirterek, “Benim önerim, yönetim bizlere gönderdiği tablolara ek olarak özet tabloyu da göndersin ve toplantıda bilgilendirme detaylı tablo üzerinden yapılsın” diyerek yaşanan kısa süreli gerginliği de tatlıya bağlamış oldu. Toplantıda son olarak, TOBB tarafından düzenlenecek olan “Meclis Üyeleri Bilgilendirme Toplantıları” hakkında bilgiler verildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.