banner57

TEOG’ın en başarılı okulu 75. Yıl

Bu yıl ilk kez yapılan TEOG kapsamında lise yerleştirmeleri için öğrencilerin tercih süresi devam ederken, Çerkezköy’e en başarılı okul 75. Yıl Ortaokulu olduğu öğrenildi. Bu arada TEOG tercihleri 8 Ağustos’ta sona eriyor…

TEOG’ın en başarılı okulu 75. Yıl

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) tercihlerinin başlamasıyla beraber birçok öğrenci ve veli liselere yerleşebilmek için heyecanla tercih yapmaya başladı. 31 Temmuz’da başlayan TEOG tercihleri, 8 Ağustos 2014 tarihine kadar devam edecek. Milli Eğitim uzmanları öğrencilerin aldıkları puan aralıklarına göre okullara yerleşme şansı olduğunu belirtiyor. Bu arada Çerkezköy’de TEOG sonuçlarına göre en başarılı okul 75. Yıl Ortaokulu oldu.
TEOG’A BİN 892 ÖĞRENCİ GİRDİ
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre bu yıl ilk kez yapılan TEOG sonuçlarına göre ilçemizde bin 892 öğrenci liselere yerleştirilecek. Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu'na göre, Anadolu liselerine, anadolu imam hatip liselerine, çok programlı anadolu liselerine, fen liselerine, mesleki ve teknik anadolu liselerine, sosyal bilimler liselerine, mesleki ve teknik eğitim merkezlerine, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı ve Yerleştirme Esas Puanına (YEP) göre öğrenci alan özel okullara, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı için öğrencilerin YEP'ine göre yerleştirme yapılacak.
EN BAŞARILI OKUL 75. YIL
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre TEOG sonuçlarında en başarılı okul 75. Yıl Orta Okulu oldu. Bu yıl 75. Yıl Orta Okulu’ndan TEOG’a 377 öğrenci girdi. Bu öğrencilerden 29’u 0-200, 45’i 201-250, 76’sı 251-300, 72’si 301-350, 64’ü 351-400, 62’si 401-450 ve 29’u da 451-500 puan aldı. En yüksek puan aralığı olan 451-500 puan arasında en fazla puan alan öğrenci sayısı çıkaran 75. Yıl Orta Okulu’nun ardından şöyle oldu: Tepe Orta Okulu, Nurullah Narin Orta Okul, Cumhuriyet Orta Okulu.
TERCİHLER İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILIYOR
Liselere, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında ortaokul 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan, başvuru yapılacak okulun kayıt-kabul şartlarını taşıyan ve YEP'e sahip olan öğrenciler başvurabiliyor.  Tercihler E Okul sistemi üzerinden yapılıyor. İnternet üzerinden yapılan kayıtların yanı sıra öğrencinin 8. sınıfı bitirdiği ilköğretim okulundan ya da herhangi bir ilköğretim oku müdürlüğünden de kayıt yapabiliyor.  Tercihler iki grupta alınacak. Öğrencilerin A grubu tercihleri, okulların kodlarına göre, B grubu tercihleri ise sadece okul türlerine göre yapılacak. A grubu tercihleri bakanlığın http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e¬okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan, okulların kodlarına göre velisi tarafından en fazla 15 tercih olmak üzere yapılacak.
15 EYLÜL’DE KAYIT YAPILACAK
TEOG sonuçlarına göre 8 Ağustos tarihine kadar tercihlerini yapacak öğrencilerin yerleştirme sonuçları 22 Ağustos tarihinde ilan edileceği bildirildi. 22 Ağustos’ta ilan edilecek yerleştirme sonuçlarının ardından 15 Eylül 2015 tarihine kadarda öğrenci kayıtları tamamlanacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hele hesaba bak hele - 7 yıl önce
yüzde orana bakacan dostum
1.gülercin
2.tepe
3.cumhuriyet
4.75 yıl
5.nurullan
6.mevlana
7.raif dinckök
8.gabralı
9.özel idare