banner57

Terörle mücadelede yeni dönem başlıyor

Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da önümüzdeki yıllardan itibaren terörle mücadelede tamamen profosyonel uzman erbaş ve astsubayların kullanılacağını açıklayan Türk Silahlı Kuvvetleri bu projesini hayata geçirmek için start verdi.

Terörle mücadelede yeni dönem başlıyor

Bu kapsamda Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı birliklerde istihdam edilmek üzere komando branşında uzman erbaş alınacak. Askerlik hizmetini komando birliklerinde, jandarma özel harekât tabur komutanlıklarında veya komando er eğitim birliklerinde 'Komando' olarak yapmış olanlar, 30 Ağustos'a kadar Uzman Erbaş olabilmek için başvurabilecek. Uzman erbaşların 2 bin YTL'nin üzerinde maaş alacakları ve terörle mücadelede kullanılacakları öğrenildi.

NASIL MÜRACAAT EDECEKLER?

Uzman erbaş olmak isteyen ve askerliğini komando olarak yapmış Mehmetçikler, J.Gn.K.lığı internet sayfasında istenen belgeleri, PTT, kargo veya şahsen Jandarma Okullar Komutanlığı Uzman Erbaş Kayıt-Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/Ankara adresine ulaştıracaklar. Komutanlığa, en az lise ve dengi okul mezunu olanlar ile askerlik hizmeti sırasında üstün hizmet/başarı belgesi verilerek değerlendirilen ilköğretim mezunları başvurabilecek.

Adayların müracaat tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmaları ve terhis tarihlerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor. Başvurusu kabul edilenler ise en geç 10 Eylül'de internetten yayımlanacak. Yazılı sınav 15 Eylül 2007 tarihinde yapılacak ve sonuçlar aynı gün saat 19.00'a kadar sadece internet adresinden duyurulacak. Ön sağlık, fizikî kabiliyet ve değerlendirme testi ile mülakat, 16-19 Eylül 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. En az lise ve dengi okul mezunu veya Askerlik hizmeti sırasında üstün hizmet/başarı belgesi verilerek değerlendirilenler için en az ilköğretim mezunu olmak.

Müracaat tarihi itibari (01 Temmuz 2007) ile 26 yaşından gün almamış olmak. (01 Temmuz 1982 tarihinden önce doğanlar müracaat edemeyeceklerdir.)

Terhis tarihi üzerinden (3) yıldan fazla süre geçmemiş olmak. (01 Temmuz 2004 tarihinden önce terhis olanlar müracaat edemeyeceklerdir.)

Muvazzaf askerlik hizmetini komando birliklerinde, J.Özel Hrk.Tb.K.lıklarında veya Komd. Er Eğt.Birliklerinde “Komando” olarak yapmış olmak ve terhis belgesi ile belgelendirmek. En az 169 cm. boyunda olmak koşuluyla, kilosu internette yayınlanan nomoğramda belirtilen sınırlar arasında olmak.

T.S.K.’nde daha önce subay, yedek subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.

Yazılı sınav, ön sağlık, fiziki kontrol değerlendirme testi ve mülakat sınavlarında başarılı olmak. Sevk edileceği asker hastanelerinden “Komando Uzman Erbaş Olur” sağlık raporu almak. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 nci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak. T.S.K.’nin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü, ideolojik görüş benimsememiş ve bu gibi faaliyetlerde bulunmamış olmak.

BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ:

Adaylar, J.Gn.K.lığı internet sayfasını www.jandarm.tsk.mil.tr inceleyerek, örneğine uygun istenen belgeleri eksiksiz olarak PTT/Kargo veya şahsen en geç 30 Ağustos 2007 günü mesai bitimine kadar J.Okullar K.lığı Uzman Erbaş Kayıt-Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/ANKARA adresinde bulunduracaklar, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI, SINAVLAR VE DUYURU:

Başvurusu kabul edilen adaylar en geç 10 Eylül 2007 tarihinde internet adresinden yayımlanacak, başvuru şartlarını taşımayan, eksik ve yanlış belge ile başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecek ve belgeleri iade edilmeyecektir.

Yazılı sınav 15 Eylül 2007 tarihinde saat 09.30’da J.Okullar K.lığı Beytepe/ANKARA adresinde yapılacak, sonuçlar aynı gün saat:19.00’a kadar sadece internet adresinden duyurulacaktır. Ön sağlık, Fiziki Kabiliyet ve Değerlendirme Testi ile Mülakat : 16-19 Eylül 2007 tarihleri arasında, kimin hangi tarihte teste tabi tutulacağı, yazılı sınav sonuçları ile birlikte sadece internet adresinden duyurulacaktır.

Başvurusu kabul edilerek, yazılı sınava katılacak adaylar internet adresinde belirtilen belgeleri açıklandığı şekilde tanzim ederek, yazılı sınava gelirken beraberinde getirecektir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.