banner57

EKPSS sınavı 24 Nisan’da yapılacak

Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Şahin, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna alınmaları hakkındaki yönetmelik uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (EKPSS) 24 Nisan tarihinde 81 İl merkezinde yapılacağını ifade etti

EKPSS sınavı 24 Nisan’da yapılacak

BAŞVURULAR 9 MART TARİHİNDE SONA ERECEK

EKPSS sınavına girmesi gereken adaylar için başvuru süresinin 23 Şubat tarihinde başladığını belirten Adnan Şahin, “Başvurular 9 Mart tarihinde sona erecektir. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 03 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak, 16 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir. 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (2016-EKPSS); ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecektir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst düzeyden EKPSS'ye başvurmak zorundadır” dedi.

KURAYA KATILACAKLAR

Şahin konuşmasının devamında  “Kuraya ise; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır. Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesine sahip olanlar, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Eğitim Programı ile İş Okulu Eğitim Programı belgesine sahip olanlar, ortaöğretim düzeyinde 2016-EKPSS 'ye başvurabileceklerdir. Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesine sahip olanlar, 2016- Kuraya başvurabileceklerdir” diye konuştu.

KILAVUZU DİKKATLE İNCELEMELERİ GEREKİYOR

Adayların, başvuru işlemi için ÖSYM Başvuru Merkezine gitmeden önce Aile ve Sosyal
Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü (varsa ilçe) görevlisi tarafından imzalanmış Ön Kabul ve Taahhüt
Beyanı belgesi alması gerektiğini sözlerine ekleyen Adnan Şahin, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmeyen adayların ÖSYM Başvuru Merkezlerince başvuruları kesinlikle alınmayacaktır. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlük1eri EKPSS'de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru Merkezleri başvurulan, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ek'te yer alan 2016-EKPSS Kılavuzunda yer almaktadır. EKPSS'ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir” dedi.

Haber: Emrah ÇOĞALAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.