antalya escort
banner57

SAĞLIK Haberleri


Psikolog Sayın: Gelin, birlikte üstesinden gelelim
23 Nisan 2018, 16:37 0
Psikolog Sayın: Gelin, birlikte üstesinden gelelim
Kapaklı Belediyesi bünyesinde vatandaşlara ücretsiz hizmet veren Psikolog Ceren Sayın, desteğe ihtiyacı olan tüm Kapaklı halkını Kapaklı Belediyesi’ne bekliyor.
Mutlu ebeveynler mutlu çocuklar yetiştirir
18 Nisan 2018, 19:43 0
Mutlu ebeveynler mutlu çocuklar yetiştirir
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Erdal Olcay, çocukların beyin gelişimlerinde rol oynayan çevresel faktörler hakkında bilgilendirmede bulundu. “Eskiden beyin gelişiminin genetik faktörlere bağlı olduğu, dışarıdan yapılacak müdahalelerin beyin gelişiminde fazla rol oynayamayacağı düşünülürdü. Ancak son zamanlarda bilim adamları arasındaki yaygın kanıya göre çevre faktörü beyin gelişiminde olumlu veya olumsuz yönde çok önemli bir rol oynamaktadır. Beslenme, demografik yapı, sosyo-ekonomik durum, sağlık durumu, sosyal, davranışsal ve güdüsel etkiler son derece önemlidir.
Sağlıklı yaşamanın sırlarını Dr. Bilen'e sorun
11 Nisan 2018, 14:22 0
Sağlıklı yaşamanın sırlarını Dr. Bilen'e sorun
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. İbrahim Bilen 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası sebebiyle önerilerde bulundu. Dr. Bilen “Yaşam kalitesinin genel ifadesi olarak ‘sağlıklı yaşam’ kavramını kullanmaktayız. Sağlıklı yaşamın ana etkenlerinden biri sağlıklı beslenme, diğeri de hayatın vazgeçilmezi olan egzersizdir. İnsan vücudu hareket için yaratılmıştır. Monoton, hareketsiz bir hayat tarzı, insanı yıpranma ve yaşlanmaya götüren bir süreçtir.” dedi.
Kalbi durdurulmadan 3 damarına bypass yapıldı
11 Nisan 2018, 14:18 0
Kalbi durdurulmadan 3 damarına bypass yapıldı
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’ne göğsünde ağrı şikayeti ile başvuran ve yapılan tetkikler sonucu damar tıkanıklığı tespit edilen 59 yaşındaki Ömer Yılmaz isimli hastanın 3 damarına Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Mavioğlu tarafından kalp durdurulmadan meme altından küçük kesi ile bypass yapıldı
Çerkezköy’ün dünyaya açılan ismi: Prof. Dr. İlhan Mavioğlu
10 Nisan 2018, 14:32 0
Çerkezköy’ün dünyaya açılan ismi: Prof. Dr. İlhan Mavioğlu
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Mavioğlu, 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya Royal Seginus Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 14. UKKVC’de Yenilikler Kongre’sine katılarak ‘Çok Damar Hastalığında Sol Toroktomi ile Çaşışan Kalpte Koronor Bypass (MIDCAB)’, ‘80 Yaş Üzerindeki Hastalarda EVAR'da Püf Noktaları’ ve ‘Aorta iliyak tıkayıcı hastalıklarda endovasküler tedavi’ konularında konuşma gerçekleştirdi.
Beyinde hastalık yoksa da beyin kanaması gerçekleşebilir
04 Nisan 2018, 14:52 0
Beyinde hastalık yoksa da beyin kanaması gerçekleşebilir
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’nde hasta kabule başlayan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Serhat Aydıner, beyin kanamaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Beyin kanamasının, beynin kendi dokusu içine, içinde bulunan boşluklara veya zarların arasına olan kanamaların hepsine verilen genel isim olduğunu ifade eden Dr. Aydıner, beyin kanamalarının nedenleri hakkında açıklamalar yaptı.
Gizli şekere dikkat
04 Nisan 2018, 14:39 0
Gizli şekere dikkat
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi ve Özel Optimed Çorlu Tıp Merkezi’nde görev yapmakta olan Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Sinem Kaya gizli şeker ve beslenme şekli ile alınabilecek önlemler hakkında bilgiler verdi.
Doğum sonrası depresyon nasıl engellenir?
28 Mart 2018, 19:26 0
Doğum sonrası depresyon nasıl engellenir?
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Psikoloğu Meltem Keser: “Bebek sahibi olmak mutluluk veren bir olaydır, ancak annenin yaşamı stresli ve zor olabilir. Birçok kadın anne olduktan sonra hafif hüzün ve kaygı hisseder, ruh halinde değişiklikler görülür. Bu belirtiler normalde 7-10 gün içinde kendiliğinden düzelir. Az görülen, ancak daha ağır sorunlar doğum sonrası depresyon ve psikozdur. Doğumdan sonraki ilk 6 hafta içinde sinsice başlar ve birkaç ay içinde düzelir fakat 1-2 yıla kadar da sürebilir.
Kalın bağırsak kanseri
28 Mart 2018, 19:22 0
Kalın bağırsak kanseri
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Sunal kolon kanseri hakkında bilgilendirmede bulundu. Sanayinin geliştiği bölgelerde kanser vakalarının daha fazla olduğunu kaydeden Dr. Sunal, sanayinin etrafa yaydığı kirlilikle yakın temasta olan kişilerde kanser görülme oranının yüksek olduğunu ifade etti.
Dr. Çiçekçi’den ‘Yeniden yapım ve onarım cerrahisi’
21 Mart 2018, 17:23 0
Dr. Çiçekçi’den ‘Yeniden yapım ve onarım cerrahisi’
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’nde hasta kabule başlayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Birtan Çiçekçi, Rekonstrüktif Cerrahi (Yeniden Yapım ve Onarım Cerrahisi) işlemleri hakkında bilgi verdi.
15’inci eğitim de sona erdi
19 Mart 2018, 14:06 0
15’inci eğitim de sona erdi
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi, anne – baba adaylarına Doğuma Hazırlık Eğitimlerine devam ediyor. 15’inci eğitimin de sonlanmasıyla katılımcılar belgelerine kavuştu
Safra kesesi taşı deyip geçmeyin
15 Mart 2018, 09:44 0
Safra kesesi taşı deyip geçmeyin
Halsizlik, bayılma hissi, sarılık, karın ağrısı şikayetleri ile Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’ne başvuran 35 yaşındaki kadın hasta Hanife Aktaş’ın, Genel Cerrahi, Obezite, Diyabet Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Onur Kesler tarafından yapılan muayenede; safra kesesindeki taşlardan bir kaç tanesinin ana safra kanalına düşüp kanalı tıkadığı tespit edildi. Safra bağırsağa atılamadığı için safra yolları iltihaplanan, bundan dolayı genel durumu hızla kötüleşen hastada, sarılık, şiddetli karın ağrısı ve ateş oluştu. Bu nedenle acil olarak ameliyata alındı.
Kalp pilli hastaya Tip 2 Diyabet ve Obezite Cerrahisi uygulandı
15 Mart 2018, 09:40 0
Kalp pilli hastaya Tip 2 Diyabet ve Obezite Cerrahisi uygulandı
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Ayhan, kalp pili takılı olan hastaya elektro koter kullanmadan kapalı yöntemle tip 2 diyabet ve obezite cerrahisi uygulayarak hastanın kilolarından, kontrolsüz şeker hastalığından kurtulmasını sağladı.
Göz tansiyonu görme kaybına neden olabilir
15 Mart 2018, 09:34 0
Göz tansiyonu görme kaybına neden olabilir
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’nde hasta kabule başlayan Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Nihat Boztaş, 6-12 Mart Glokom Haftası sebebiyle Glokom -halk arasında bilinen adıyla Göz Tansiyonu- hakkında bilgiler verdi. Dr. Boztaş “Glokom diğer adıyla Göz Tansiyonu, genellikle göz içi basıncının yüksekliğiyle seyreden bir göz hastalığıdır. Göz içinde yapılan ön kamara sıvısının gözü terk ederken dirençle karşılaşması nedeniyle oluşur. Tedavi edilmezse, gözün sinir hücrelerinde harabiyet sonucu görme kaybı meydana gelir.” dedi.
Kolon Kanserinin Belirtileri Nelerdir?
07 Mart 2018, 19:29 0
Kolon Kanserinin Belirtileri Nelerdir?
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Fatih Ermiş ‘Mart Ayı Kalın Bağırsak Kanseri Farkındalık Ayı’ sebebiyle kolon kanseri hakkında bilgiler verdi. Dr. Ermiş “Kolon kanseri gelişiminde en önemli risk faktörleri arasında obezite (aşırı kilolu olmak), diyabet (şeker hastalığı) veya insülin direnci ve beslenmeyle ilgili faktörler bulunmaktadır. Özellikle beslenme alışkanlıklarının kolon kanseri gelişiminde önemli rol oynadığı düşünülmektedir.” dedi.
Dengeli beslenme konusunda bilgilendirildiler
07 Mart 2018, 19:22 0
Dengeli beslenme konusunda bilgilendirildiler
Çerkezköy Belediyesi ve Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi iş birliği ile Bağlık Mahalle Evi’nde kadınlara yönelik düzenlenen ‘Dengeli Beslenme’ konulu bilgilendirme toplantısı büyük ilgi gördü.
Çocuklarda ateş ne sıklıkta görülmektedir?
28 Şubat 2018, 11:52 0
Çocuklarda ateş ne sıklıkta görülmektedir?
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Şehnaz Barış, son zamanlarda, ailelerin çocuklarını acil ve polikliniklere en sık getirme nedeninin ‘ateş’ olduğunu ifade etti. Acil servis doktorlarının en sık karşılaştıkları tablonun ateş yakınması ile başvuran çocuklar olduğuna dikkat çeken Dr. Barış, “Tüm çocukluk çağı acil başvurularının %30'undan fazlası ateş yakınması ile olurken çocuk poliklinikleri başvurularının %10 ile %20'sinde esas yakınma ateş olmaktadır.” bilgilerini verdi.
İstenmeyen gebelikleri önleyin!
27 Şubat 2018, 19:27 0
İstenmeyen gebelikleri önleyin!
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sevinç Mammadova doğum kontrol yöntemlerini anlattı.
Kalp hastası olduğunuzu nasıl anlarsınız?
21 Şubat 2018, 13:56 0
Kalp hastası olduğunuzu nasıl anlarsınız?
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turgay Işık: “Kalp damar hastalıkları tüm ölümlerin %15-20'sinden sorumludur. Refah düzeyindeki artış ile birlikte ortaya çıkan uzun yaşam süreleri yaşlı popülasyon oranını giderek artırıyor. Ayrıca fast food beslenme ve hareketsiz yaşam tarzının giderek artması genç popülasyonda şeker hastalığı ile obezite oranlarını artırdı.”
Uyku problemleri mi yaşıyorsunuz?
21 Şubat 2018, 13:51 0
Uyku problemleri mi yaşıyorsunuz?
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurdoğan Yavuz “Uyku nedir? Uyku süreleri ne kadar olmalı? Ne zaman uyumalı, uyanmalıyız?” gibi soruların yanıtlarını vererek uyku problemleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Konuşulmayan hastalık ‘Hemoroid’
14 Şubat 2018, 19:18 0
Konuşulmayan hastalık ‘Hemoroid’
Çerkezköy Özel İrmet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Rahmi Kaya, halk arasında ‘basur’ ya da ‘mayasıl’ olarak bilinen hemoroid hakkın bilgilendirmede bulundu. Hemoroidin oluşmadan önlenmesinin mümkün olduğunu kaydeden Dr. Kaya, doğru beslenme ve düzenli tuvalet alışkanlığı hemoroidden korunmada önemli rol oynadığını ifade etti.
Kalp hastalıkları neden arttı?
14 Şubat 2018, 19:13 0
Kalp hastalıkları neden arttı?
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Güzeloğlu, ‘kalp sağlığı’ konusuna dair merak edilen soruları yanıtladı.
Sigarayı yakmadan bir kez daha düşünün!
07 Şubat 2018, 13:48 0
Sigarayı yakmadan bir kez daha düşünün!
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Bahar Özçelik Handemir 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü için sigaranın zararları ve yol açtığı hastalıklar hakkında bilgi verdi
D vitamin eksikliği kemik erimesine yol açabilir!
31 Ocak 2018, 14:38 0
D vitamin eksikliği kemik erimesine yol açabilir!
Çekezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Doç. Dr. Emine Binnetoğlu, D vitamini eksikliği hakkında bilgilendirmede bulundu.
Kalp çarpıntısı her yaş gurubunda görülen bir sağlık sorunudur
31 Ocak 2018, 14:29 0
Kalp çarpıntısı her yaş gurubunda görülen bir sağlık sorunudur
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Göksel Açar, ‘Kalbimizi nasıl koruyacağız? Kalp hastalıkları nelerdir? Hangi belirtiler bir kalp sağlığı sorunudur?’ sorularına açıklık getirdi.
Erken teşhisle kurtulma oranınız: % 90!
24 Ocak 2018, 17:16 0
Erken teşhisle kurtulma oranınız: % 90!
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jin. Op. Dr. İlke Topdağı Aydın ‘Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı’ sebebiyle rahim ağzı kanserinden korunma ve tarama yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Çerkezköy Devlet Hastanesi yeni Başhekimini bekliyor
22 Ocak 2018, 14:07 0
Çerkezköy Devlet Hastanesi yeni Başhekimini bekliyor
Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Ortopedi ve Travmatoloji Uzman Op. Dr. Ömer Kays Ünal, Çorlu Devlet Hastanesi’ne tayin oldu. Op. Dr. Ünal’ın tayininin ardından Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimliğine Uzm. Dr. Atiye Meltem Aksoy vekalet ederken; yeni başhekimin bu hafta içerisinde atanması bekleniyor.
Tüp bebek tedavisinde güncel yöntemler anlatılacak
19 Ocak 2018, 10:57 0
Tüp bebek tedavisinde güncel yöntemler anlatılacak
Çerkezköy Belediyesi ve Acıbadem Internatıonal Hastanesi iş birliği ile ‘Tüp Bebek Tedavisinde Güncel Yöntemler’ konulu bir seminer düzenlenecek
6. kattan düştü, İrmet'e tutundu
17 Ocak 2018, 18:20 0
6. kattan düştü, İrmet'e tutundu
6 kattaki evinin balkonundan düşen ve bel, uyluk, bacak, kol ve el bileğinde çoklu kırıklar oluşan 9 yaşındaki Mehmet Emin Kamışoğlu, Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi'nde geçirdiği operasyonun ardından sağlığına kavuştu.
Çocuklarınıza karne korkusu yaşatmayın
17 Ocak 2018, 18:13 0
Çocuklarınıza karne korkusu yaşatmayın
Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Psikoloğu Meltem Keser, “Karne, öğrencilerin tutum ve davranışlarını, başarı veya başarısızlıklarını gösteren bir çizelge olarak düşünülür ve her dönem sonunda bütün okullarda büyük bir coşku içinde öğrencilere verilir. Bu coşku bazen istenmedik ve beklenmedik sonuçlara, pişmanlıklara, hüzne ve yasa dönüşür. Bu nedenle bu konuda bizlere, hepimize düşen sorumluluklar var.” dedi.