112 acil servisi ihtiyaç halinde mutlaka arayın

Çerkezköy Devlet Hastanesi Anestezi Uzmanı Necati Karaoğlu 112 hızır acil servisinin boş yere aranmaması gerektiğini ve kazalarda yaralılara bilinçsizce müdahale edilmemesi gerektiğini belirtti.

112 acil servisi ihtiyaç halinde mutlaka arayın
17 Ağustos 2006 Perşembe 19:03

112 acil servisi gerçekten ihtiyaç halinde aranması gerektiğini belirten Çerkezköy Devlet Hastanesi Anestezi Uzmanı Necati Karaoğlu "Bilindiği gibi acil sağlık hizmeti özellik arzeden bir durumdur. Acil sağlık hizmetinde 112 hızır acil servisinin özel bir yeri vardır. Her türlü yaralanma, kaza, yangın, zehirlenme vb. durumlarda ilk aranacak merkez 112'dir.BİLİNÇSİZ İLKYARDIMDA YARALI ZARAR GÖRÜRSE TAZMİNAT HAKKI DOĞAR112 Hızır acil olaya komuta merkezi tarafından yönlendirilmektedir. Sağlık ekibi olay yerine gelene kadar yaralıya bilinçsizce müdahale edilmesi çoğu zaman yaralıya zarar vermektedir. Bazen de olay yerindeki vatandaşlar sağlık ekibine müdahale etmekte ve onların rahatça çalışmalarına engel olmaktadır. Bilinmelidir ki yeni TCK'dan sonra yaralıya yetkisiz kişilerce yapılan tıbbi müdahalenin cezai müeyyidesi bulunmaktadır. Yani bilinçsizce yapılan kurtarma ve ilk yardım çalışmalarından dolayı yaralı zarar görürse tazminat hakkı doğmaktadır.KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER ASILSIZ İHBARLARLA 112 HIZIR ACİLİ MEŞGUL EDİYORİlçemizde son dönemlerde oldukça fazla trafik kazası, ateşli silah yaralanması ve darp-cebir olayları vb. olmakta. İlçemizde 1 adet 112 ekibi ve ambulans olduğundan bazen olay yerine ulaşmakta istenmeyen gecikmeler olabilmektedir. Yine bazı kötü niyetli kişilerin asılsız ve gereksiz ihbarları da 112 acil ekibinin çalışmalarını engellemektedir." dedi."HASTANELERDEKİ ACİL SERVİSLER SUİSTİMAL EDİLİYOR "Kötü niyetli kişilerin, 112 hızır acil servisinin çalışmalarını asılsız ihbarlarla engellediğini belirten Karaoğlu bazı vatandaşlarında hastanelerdeki acil servisleri suistimal ettiğini belirterek "Hastanelerdeki acil servislerde muayene ve müdahale hizmetleri de bazı vatandaşlarımız tarafından suistimal edilmektedir. Gündüz poliklinik hizmeti alması gerekirken acil servislere gelmekte ve gerçekten acil olan vatandaşlarımızın yeterli sağlık hizmeti almasını önlemektedir. Bu yüzden acil servis hizmetleri konusunda vatandaşlarımız biraz daha duyarlı olmalılar. Çünkü acil servis hizmetleri konusunda vatandaşlarımızın daha duyarlı olması birgün gerçekten bu hizmete ihtiyaçları olduğunda mağdur olmalarını önleyecektir." dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
paul elvis - 7 yıl önce
merhaba
eğer finansman ihtiyacınız var?
eğer iş ya da kişisel kredi ihtiyacınız var mı?
eğer şirket yeniden finanse etmek istiyor musunuz?
firmamız amerika birleşik devletleri merkezli.
biz herhangi bir bireysel ve şirket için kredi vermek
yıllık% 3 faiz oranı.
daha fazla bilgi için, e-posta iletişim:
[email protected]
Avatar
WORLD FINANCE - 6 yıl önce
sevgili başvuru:
ben franklin brown, i̇şletme kredisi limited ceo'su duyuyorum, i̇şletme kredisi ve tüzel kişiler için herhangi bir kredi sunmak, yanı sıra minimum kredi ile, müşteriler / adaylar, uygun faiz oranı% 3 geniş bir güven ve yatırım hizmetleri sağlamak miktarı maksimum kredi miktarı (5,000.00 usd) (50,000.000.00 usd) süresi
bir yıldan 50 yıla.
şirket misyonu bireyler ve onların ihtiyaçlarını, beklentilerini karşılamak ve müşterilerimizin ve toplulukların yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı yardımcı olmak için mali hizmetlere ihtiyaç yardım örgütleri sağlamaktır. i̇şletme kredisi müşterilerimiz için 24 saat tam hizmet vardır. e-posta: [email protected]