banner57

Sağlık ocaklarında sona doğru

Geçtiğimiz günlerde Çerkezköy Belediyesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ve Fevzipaşa Mahallesi'ne yapımına başlanan birer adet yeni sağlık ocağı inşaatları tamamlanmak üzere.

Sağlık ocaklarında sona doğru

3 Temmuz 2006 tarihinde yapımına başlanan sağlık ocaklarının 60 gün süresinde teslim edilmesi gerektiğini ve çalışmaların bu yönde yapıldığını belirten Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Teknikeri Kemal Gümüş "Belediye olarak Fevzipaşa ve Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallelerinde yaptırmaya başladığımız iki adet yeni sağlık ocağı inşaatları büyük bir hızla devam ediyor. Yapılan sözleşme gereği iki sağlık ocağı da 3 Eylül tarihinde teslim edilecek. Bu tarihte bitirilmesi planlanan sağlık ocakları Sağlık Grup Başkanlığına devir edilecek ve Çerkezköy şehir içerisinde 5 tane sağlık ocağı faliyet gösterecek" dedi.

NÜFUS ARTIŞI ETKEN OLDU

İlçedeki hızlı nüfus artışına paralel olarak sağlık ocaklarının yetersiz kalması ve istenilen hizmeti verememesi üzerine harekete geçen Sağlık Grup Başkanlığı'nın ilçeye 5 adet yeni sağlık ocağı kurulması kararının ardından yeni kurulacak olan iki sağlık ocağının arsa tahsisini ve yapımını Çerkezköy Belediyesi'nin üstlenmesi ile birlikte artan sağlık ocakları sayısının önümüzdeki günlerde daha da artacağı belirtildi.

İKİ SAĞLIK OCAĞI'NDA DA SONA DOĞRU

Bir tane Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde bulunan Anfi Tiyatro'nun karşısındaki ara sokaktaki parkın yanına, ikinci sağlık ocağını ise Fevzipaşa Mahallesi'nde Kulalar ile Bahar Sokak'ın kesiştiği noktada yapıldığını ve her iki sağlık ocağında da sona doğru gidildiğini belirten Gümüş "Bir aksilik olmaz ise planlanan tarihte sağlık ocakları tamamlanarak teslim edilecek. Böylelikle artan nüfus yoğunluğunun ihtiyacına cevap verilebilecek.

BİR SAĞLIK OCAĞI 235 METREKARE

Yapımına başlanan ve 60 gün içinde bitirilecek olan sağlık ocaklarının tek katlı olacağını belirten Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Teknikeri Kemal Gümüş "Toplam 235 metrekare kullanım alanı olacak sağlık ocaklarında 3 poliklinik, 1 enjeksiyon ve pansuman odası, laboratuvar, aşı odası, emzirme odası, ebe ve hemşire odası, arşiv gibi kısımlar olacak.

Belediye olarak bizim yaptırdığımız sağlık ocakları ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün yapacağı sağlık ocakları ile birlikte Çerkezköy'deki sağlık ocağı sıkıntısı sona erecek" dedi.

HER İŞİN BAŞI SAĞLIK

Sağlığın dünyanın her yerinde en önemli şey olduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem "Herkesin bildiği gibi her işin başı sağlık. Bizde Çerkezköy'de önümüzdeki günlerde daha da artacak olan bu sıkıntıyı gidermek için çalışmalarımızı başlatmıştık. Geçtiğimiz aylarda ihalesini yaptığımız ve ondan sonra inşaat çalışmalarını başlattığımız sağlık ocağı inşaatları şu anda tamamlanmak üzere son aşamasında. İnşaatlar bittiği anda Sağlık Grup Başkanlığı'na teslim edilecek" dedi.

Yapımı devam eden iki sağlık ocağının toplam 108 bin YTL'ye mal olacağını belirten Belediye Başkanı Ali Ertem, "Vatandaşlarımızdan gelen, 'Sağlık Ocağı' talebinin ardından İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde bu ihtiyacı gidermek için çalışmalarımızı yapmıştık. İl Sağlık Müdürlüğü'nün gerekli sağlık kadrosunu vermesinin ardından, yeni yapılan Sağlık Ocakları vatandaşlarımızın hizmetinde olacak" dedi.

PERSONEL ATAMASI ZAMANINDA YAPILSIN

Geçtiğimiz aylarda Çerkezköy'e gelerek incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. İlyas Çolak, yaptığı incelemelerden sonra sağlık ocakları yaptıracakları vaadinde bulunmuş ancak aradan geçen zamana rağmen hiç bir faaliyette bulunmayınca Çerkezköy Belediyesi artan sağlık ocağı sıkıntısına el atmış ve konuyu halletmişti.

Şimdi ise İl Sağlık Müdürlüğü'nden inşaatlar bittiği zaman hiç değilse gerekli personel takviyesini yapması ve sağlık ocaklarının zamanında hizmete açılması bekleniyor.

İnşallah Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan sağlık ocakları Ağustos ayında teslim edildiği zaman gerekli personel takviyesi yapılır ve hizmete açılır.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.