banner57

Başkan Güray Danacı Güven Tazeledi

Tekirdağ 1. amatör kümede mücadele eden Temsilcilerimizden Kapaklıspor'un 27. olağan kongresi geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. Seçime tek liste ile girilirken geçen dönemin başkanı Güray Danacı güven tazeleyerek 3 yıl daha Kapaklıspor'un başkanı oldu.

Başkan Güray Danacı Güven Tazeledi

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI İLE BAŞLADI

Kapaklıspor'un 27. olağan kongresinde Divan kurulu başkanlığını Kadir Arıcı yaparken, Recep Küçük ve Sami Canbaz'da divan kurulunda yer aldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede daha sonra Yönetim Kurulu Başkanı Güray Danacı faaliyet raparonu okudu.

Önümüzdeki sezon için birçok futbolcu transfer edildiğini belirten Kapaklıspor Yönetim Kurulu Başkanı Güray Danacı "Sporun hedefinin bireyler arasında dostluk, barış, sevgi ve kardeşliği geliştirmek bilinci ile, gençleri spora yöneltmek, onlara spor yapma olanağı sağlamak, onların fizik ve moral eğitimleri ile ilgilenmek, spor eğitimi ve ahlakını geliştirmek, üyeler, sporcular ve taraftarlar arasında sevgi ve dayanışmayı kurmak ve gelşitirmek prensibiyle, kulübün ihtiyacı olan, yasalara uygun açık ve kapalı spor alanları, kamp ve konaklama tesisleri almak, kiralamak ve yapmak, kanun ve mevzuatın izin verdiği tüm konularda faaliyetleri gerçekleştirmek için bağış kabul etmek ve gelir getirci, taşınır ve taşınmaz mallara sahip olmak düşüncesi doğrultusunda Kapaklıspor olarak 2005 yılı itibariyle bazı çalışmalarımız oldu.

STADLA İLGİLİ PROJELERİMİZİ BELEDİYE YE SUNDUK

Sayın Belediye Başkanımız İrfan Mandalı'nın gayretleriyle kulübümüz kalıcı maddi imkanlara kavuşmuştur. Bu imkanları önümüzdeki yıllarda arttırarak sporcularımıza beldemize yakışır olanaklar sağlamak için çalışmalarımız devam edecektir. Stadımız ile ilgili bazı projelerimizi Belediyemiz Fen İşleri müdürlüğüne sunduk, inşallah onuda gerçekleştireceğiz. Belediye Başkanımız İrfan Mandalı'ya spora vermiş olduğu katkılardan dolayı Kapaklıspor Kulübü adına teşekkürü bir borç bilirim.

Kapaklıspor, 1983 yılında resmi Amatör lig müsabakalıran katılmaya başladı. Futbol takımımız 1987 yılında 2. Amatörde şampiyon olarak 1. amatör liginde 10 yıl boyunca başarılı bir şekilde mücadele ettikten sonra 1997 yılında imkansızlıklardan dolayı tekrar 2. kümeye düştü. 2005-2006 futbol sezonunda 2. amatör kümede şampiyon olan ve aynı zamanda en centilmen takım ünvanını kazanan takımımız, 1. amatör kümeye tekrar yükselerek 2006-2007 sezonunda 3.lüğü elde etmiştir. Aynı sezon A 2 genç takımımız bir puan farkla şampiyonluğu kaçırmıştır.

ALT YAPIMIZI SAĞLAMLAŞTIRACAĞIZ

2007-2008 futbol sezonu hazırlıklarımız 29.07.2007 tarihinde başlamıştır. Mevcut kadrormuza Sağlık Mahallesispor'dan Cenk, Beycilerspor'dan Osman, Kızılpınarspor'dan Hakan, Profilo Telraspor'dan Özgür, Vizespor'dan Coşkun'u da transfer ederek bu yıl şampiyonluk paralosı ile sezonu açacağız. Önümüzdeki yıllardaki hedefimiz futbol takımlarımızı, Büyükler, A Gençler, B Gençler ve Yılzdızlar kategorilerinde liglere katarak alt yapımızı sağlamlaştıracağız" dedi. Failiyet raporu yapılan oylamada kabul edildi. Faliyet raporunun okunmasının ardından Denetleme Kurulu raporu okundu. Denetleme raporuda yapılan oylama sonucunda kabul edilmesiyle kesin bütçenin okunmasına geçildi.

Kapaklıspor'un yıllık gelirinin 15.648 YTL olduğu giderinin ise 14.977 YTL olduğu söylenirken, kasasında 670 YTL ara bulunduğu belirtildi. Yapılan oylamada bütçe de kabul edildirken, Kapaklıspor'un tahmini gelir bütçesi 20 bin YTL olarak belirlendi.

TÜZÜKTE DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI

Kapaklıspor Başkanı Güray Danacı'nın tüzükle ilgili değişiklik yapılması önerisi kabul edildi. Buna göre her yıl Ağustos ayında yapılan olağan kongre 3 yılda 1 yapılmasına, yıllık üye aidatlarının 20 YTL olarak ödenmesine karar verildi.

KAPAKLISPOR'UN BAŞKANI 3 YIL DAHA GÜRAY DANACI

Kesin ve tahmini bütçenin görüşülmesinin ardından Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Seçime tek liste ile gidilirken oylama açık yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Kapaklıspor'un Yönetim kurulu ve Denetim Kurulu şu kişilerden oluştu;

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

Başkan Güray Danacı
2. Başkan Özcan Mandalı
Sekreter Zafer Çavuş
Sayman Mürsel Türkkan,
Üye Mustafa İkizler

Yönetim Kurulu Yedek üyeler

Ertan Mandalı
Hüseyin Canmaz
Şeref Biliş
Tamer Çavuş
Erdoğan Çavuş

Denetim Kurulu Asil üyeler

Başkanı Sebahattin Mandalı
üye Şahabettin İbo
Üye Kemal Özel

Denetim Kurulu yedek üyeler

Eray Danacı

Canel Çoban

Seçkin Dilsiz

Kapaklıspor'un kimsenin tekelinde olmadığını belirten Kapaklıspor'un 2. Başkanı Özcan Mandalı, yönetime herkesin aday olabilceğini belirterek "Bizim hedefimiz Kapaklıspor'u kimsenin tekelinde tutmamak. Kapaklspor'un artık iyi gelirleri var. Yönetime aday olacak arkadaşlarımızın parası değil sadece zamanı gidecek. Kapaklıspor'a ben zamanımı verebilirim diyen arkadaşlar bir dahaki seçimlerde yönetime aday olsunlar" dedi.

FAİR PLAY ÖDÜLÜ MANDALIYA

Kapaklıspor Başkanı Güray Mandalı, Kapaklıspor genç takımının aldığı fair play ödülünü Kapaklıspor'a yapmış olduğu katkılardan doyalı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya verdi. Tüm Kapaklı halkının Kapaklıspor'a destek vermesi gerektiğini belirten Kapaklı Belediye Başkan İrfan Mandalı "Öncelikle güven tazeleyen yönetim kuruluna ve denetim kuruluna başarılar diliyorum. Kapaklıspor'un önü açılmıştır. Kapaklıspor'a sadece yerliler değil, sonradan Kapaklı'ya yerleşenlerde destek veriyor ve vermeye devam etmeli.

BELEDİYE OLARAK TAKIMLARI RAHATLATIYORUZ

Kapaklı Belediyesi olarak hem Kapaklıspor'u hem de Sitespor'u belirli bir ölçüde rahatlattığımızı düşünüyoruz. Hem Kapaklıspro'un hem de Sitespor'un aylık 2 bin YTL civarında geliri var. Futbol kulüplerine çeşitli yerlerden dükkanlar tahsis edildi ve gelirleri de kulüplere aktarılıyor. Futbol kulüplerinin kimsenin tekelinde olmasına gerek yok. Kapaklı'da yaşayanlar sporun her dalında yararlanacak. Sadece futbol değil, basketbol, voleybol, hentbol gibi birçok alandan yararlanacak" dedi.

Kapaklıspor'un 27. olağan kongresi üyelerin yeni seçilen yönetimi tebrik etmesiyle sona erdi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.