banner57

Güreşçlerimiz 8 madalya aldı

Dur durak bilmeksizin haftanın 5 günü çalışan Çerkezköy Belediyesi Güreş Takımı , çalışmanın meyvesini toplamaya başladı. Çanta, Kızılpınar ve Silivri olmak üzere katıldıkları güreşlerde 8 ödül alarak, gelecek için umut verdiler.

Güreşçlerimiz 8 madalya aldı

DURMAK YOK

Sporda devamlılığın esas olduğunu belirten Çerkezköy Belediyesi Güreş Takımı Antrenörü Şenol Sarı "Şu anda çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz ve havalar soğuyana kadar da devam edeceğiz. Edirne Kırkpınar yağlı güreşlerinden sonra katıldığımız üç güreşte toplam 8 madalya aldık. İlk olarak Çanta'da yapılan güreşlere 5 güreşçi ile gittik ve orada teşvik ve tozkoparan dallarında iki birincilik aldık. Çanta'dan bir gün sonra da Kızılpınar'da yapılan güreşlere katıldık. Burada 2 ikincilik, 2 üçüncülük olmak üzere 4 madalya aldık. En son olarak geçtiğimiz Pazar günü Silivri'de yapılan güreşlere katıldık. Burada da 1 tane birincilik madalyası kazandık. Ayrıca Kızılpınar'da bir tane de en teknik güreşçi birinciliği kazandık" dedi.

KIZILPINAR'DA BAŞARILIYDIK

Yaklaşık 2 hafta önce düzenlenen Kızılpınar Yağlı güreşlerinde iyi sonuçlar aldıklarını ve iyi yolda olduklarını gördüklerini belirten Antrenör Şenol Sarı "Her gün Tepe Emlak Konutlarındaki güreş alanında güreşçilerimiz ile birlikte dur durak bilmeden yoğun ve sıkı bir tempo ile çalışıyoruz. Güreşçilerimizin bir kısmı ilk kez bu sene yağlı güreşlerde boy gösterdiler. Ancak buna rağmen yine de gayet iyi oyunlar çıkarttılar. Yıllarca minderde güreştikten sonra hiç alışık olmamalarına rağmen yağlı güreşe çıkmaları ve yağlı güreşte hepsinin başa güreşmesi kolay iş değil. Fakat güreşçilerimiz gerçekten yetenekli, istekli ve azimliler. Ayrıca çalışmaktan da geri durmuyorlar, saatlerce bıkmadan yorulmadan çalışıyorlar. Özellikle Kırkpınar atmosferini gördükten sonra hepsine daha bir istek, heyecan geldi. Bu çocuklardan katıldıkları ilk Kırkpınar'da, hemde yeni yağlı güreşçi olmalarına rağmen birincilik beklemek zaten yanlış"

EN TEKNİK GÜREŞÇİ GURURU BİZDE

"Kızılpınar güreşlerinde önce yapılan Çantaköy güreşlerinde 2 birincilik madalyası alarak Çerkezköy'e geri dönmüştük. Bir gün ara ile yapılan Kızılpınar güreşlerinde ise bir gün öncesinin hatalarını gördüğümüz için işi daha sıkı tuttuk ve 2 ikincilik, 2 üçüncülük ve 1'de en teknk güreşçi ünvanı ile geri döndük. En teknik güreşçinin bizden olması bizim için ayrı ve önemli br gurur. Son olarak ise geçtiğimiz hafta sona Silivri'de yapılan Yağlı Güreşler'de birincilik madalyası ile geri döndük. Yani toplamda 3 güreşte 8 madalya kazandık. Ancak asıl başarı madalya toplamak değil, istikrar yakalamak, başarıları daimi hale getirmek ve ekip ruhunu iyice oluşturmak. Tepe Emlak Konutlarında yaptığımız çalışmalarda ekip ruhunu oluşturmaya başladık. Bizim hedefimiz, isteğimiz güreşçilerimizi sürekli dereceye oynamaya alıştırmak"

POTANSİYEL ZATEN VARDI

"Şu anda yağlı güreşlerde yeni bir oluşumun içerisindeyiz. Yeni kurulan ve minderden gelen güreşçilerimiz var. Çıktıkları müsabakalarda ilerisi için hem umut verdiler, hemde kendilerine de ayrı bir istek geldi. Her işte olduğu gibi güreşlerde de böyle bir kural var. İşini severek isteyerek yapmazsan başarılı olamazsın. Güreşçi arkadaşlarım işi iyice kapmaya, daha çok sevmeye ve daha bir heyecan ile yapmaya başladılar. Çerkezköy'de zaten bu potansiyel vardı. Yani bu güreşçiler zaten birbirlerini tanıyorlar, rahmetli Ahmet hocamızla da çalışmışların mayaları tutmuştu. Şimdi biz de işi biraz daha sıkı disipline ve daha profesyonel çalışmaya getirince ortaya çıkan sonuç 3 güreşte 7 kürsü 1'de teknik güreşçi oldu"

BAŞPEHLİVANLAR ÇIKARTMAK AMACINDAYIZ

Bunları kesinlikle başarı çıtası olarak kabul etmiyoruz, bunlarla yetinmek niyetinde değiliz. Fakat yeni bir oluşumun ilk meyvesi bunlar. Tüm güreşçilerden hemen birincilik beklenmemesi gerektiğini belirtmeye çalışıyorum. Güreşlere kısa bir zaman kala çalışmalara başlamıştık, ancak çalıştıkça güreşçilerimiz daha iyi hale geliyorlar. Bu oluşumu devam ettirdiğimiz taktirde ve aynı şekilde çalışmalara devam ettiğimiz sürece Başpehlivanlıklar çıkartmayı düşünüyoruz. Amaç uzun vade de bu"

ÇALIŞMALAR DAHA SIKI SÜRECEK

"Uzun vadedeki amacımız kesinlikle başpehlivanlığa uzanmak. Ancak şu an güreşçi arkadaşların hem yaşları hem de kiloları buna tabii ki müsait değil. Şu an hedeflerimizi kısa kısa tutuyoruz. Öncelikle bu yıl önümüzde fazla uzun bir zamanımız yok. Yani zaman kısıtlı. Bu kısıtlı zamanda ne kadar çalışabilirsek bizim için o kadar kardır. Önümüzdeki yıl eğer bir sakatlık olmazsa çok daha iyi sonuçlar alma niyetindeyiz. Bunun için de çalışmalarımızı sürekli olarak daha sıkı bir tempo ve disiplin ile sürdüreceğiz. Güzel şeyler yapacağımıza şüphem yok. Yeni ve güzel bir oluşumun içerisindeyiz. Bu oluşumu disiplin ve yoğun çalışma temposu ile ileriye götürüp, başarılı sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Güreşçi arkadaşlar da aynı niyette ve istekte çalışıyorlar. Onlarda çalışma temposunu elden bırakmadıkları ve kendilerine dikkat ettikleri sürece Çerkezköy güreşçileri her yere damgalarını vuracaklardır" şeklinde açıklamalarda bulundu.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.