CHP’yi iktidara taşıyacak kadroları seçeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Ensi Tütüncü, Veliköy ve Kızılpınar CHP Belde Teşkilatlarını ziyarete ederek 18 Aralık’ta yapılacak Olağanüstü Kongre hakkında partililere ve vatandaşlara bilgi verdi. Enis Tütüncü yapılacak kongrenin CHP ve Türkiye açısından çok önemli olduğunu belirtirken," Bu kongrede CHP’yi önce seçimlere, daha sonrada İktidara taşıyacak olan kadrolar seçilecektir" dedi.

CHP’yi iktidara taşıyacak kadroları seçeceğiz
07 Aralık 2010 Salı 00:00

CHP Tekirdağ Milletvekili Enis Tütüncü Çerkezköy’e bağlı Kızılpınar ve Veliköy Beldelerini ziyaret ederek ilçe yöneticilerinden bilgi aldı ve partililere CHP’de yaşanan olaylar ve 18 Aralık’ta Ankara’da yapılacak Olağanüstü Kongre hakkında bilgi verdi.
 
REFERANDUM BAŞARISI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
    İlk olarak Kızılpınar Belde Teşkilatını ziyaret eden Tütüncü’yü, Belde Teşkilatı önünde CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Erdinç Turan, CHP Kızılpınar Belde Başkanı Birol Öztürk ve partililer karşıladı. Kızılpınar Belde Teşkilatında partililere ve vatandaşlara seslenen Tütüncü, konuşmasına referandum sürecinde CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı ve Kızılpınar Belde Teşkilatı’nı yaptığı çalışmalardan ve %52 gibi iyi bir oranla 'Hayır' çıkarmayı başardıkları için teşekkür ederek başladı. Tekirdağ’ın toplumsal, kültürel ve ekonomik açıdan önemli bir il olduğunu vurgulayan Enis Tütüncü, "Tekirdağ Türkiye’nin bütün renklerini yansıtan, değerlerinin karıştığı bir mozaiktir. Tekirdağ Türkiye’nin bir aynası gibidir. Bu yüzden Tekirdağ’da siyaset yapmak beraberinde bazı zorlukları getirmektedir" dedi.

HER ŞEYDE BİR HAYIR VARDIR
    CHP’nin 18 Aralık’ta gerçekleştireceği Olağanüstü Kongre hakkında da bilgi veren Tütüncü, "CHP aylar önce bir kaset komplosu ile bir deprem yaşadı.  Bu olaydan sonra CHP’de yeni bir dönem başlamış oldu. Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal, Başkanlık koltuğunu ‘Her şeyde bir hayır vardır’ diyerek bırakmıştı ve Baykal’ın dediği gibi CHP’de 'Hayır’lı bir süreç yaşandı. Kemal Kılıçdaroğlu tabanında desteği ile tek aday olarak Genel Başkan seçildi. Aylar sonra CHP olarak bir artçı sarsıntı daha yaşadık. Eski Genel Sekreter Önder Sav görevden alınmasıyla sonuçlanan bir süreç yaşandı. Önder Sav partimize büyük katkılar yapmış, her türlü desteği kazanmış bir insandır. Deniz Baykal ve Önder Sav, merkez sağ partilerin dağıldığı bir dönemde partiyi iktidara yürüyen bir noktaya getirmişleridir. Bu iktidar yürüyüşümüz 18 Aralık’ta Ankara’da 11 bin kişilik Arena Spor Salonu'nda yapacağımız olağanüstü kongre ile devam edecektir. Herkesin gördüğünde şaşıracağı, farklı, coşkulu ve Avrupa’nın sol, sosyalist partilerinden bir çok temsilcini katılacağı bir kongre olacaktır.

CHP İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK
    Yapılacak kongre ile Kılıçdaroğlu’na CHP’yi önce seçimlere daha sonrada İktidara taşıyacak olan kadrolar seçme fırsatı verilecektir. Yapılacak kongreyle birlikte küskünler partiyle barışacak ve CHP’nin iktidar yürüyüşü kaldığı yerden devam edecektir" şeklinde konuştu.
Şuanki Merkez Yürütme Kurulu'nda ve Başkanlık Divanı'nda Trakya Bölgesi'nden hiçbir milletvekilinin olmadığına değinen Tütüncü, "Bu durum Trakya halkını doğal olarak üzmüştür. Önümüzdeki kongrede benim ve Faik Öztrak’ın Merkez Yürütme Kurulu'nda ve Başkanlık Divanı'nda bulunma olasılığı vardır" dedi.
    Kızılpınar’daki temaslarını tamamlayan Enis Tütüncü Partililer birlikte Veliköy Beldesi'ne geçti. Veliköy Belde Teşkilatı önünde Belde Başkanı Serdar Ürkmez ve Belde Yönetimi tarafından karşılanan Enis Tütüncü kendisini karşılayanlarla teker teker tokalaşarak Belde Binası'na geçti. Belde Binası'nda kısa bir konuşma gerçekleştiren CHP Veliköy Belde Başkanı Serdar Ürkmez, Bölgenin ekonomik durumunun iyiye gitmediğini belirtirken, "Çalışama saatleri sürekli artırılmaktadır. Bu durum işsizliği artıran bir sebep olarak öne çıkmaktadır. CHP olarak bu sorunun çözülmesi için daha fazla mücadele etmeliyiz" dedi.
 
EKONOMİK KRİZ GİTTİKÇE DERİNLEŞİYOR
    Tekirdağ Milletvekili Enis Tütüncü ise, "işsizlik, yoksulluk ve gelir dağılımındaki adaletsizlik Türkiye’nin en önemli sorunları olarak karşımızda durmaktadır" dedi. Ekonomik krizin gittikçe derinleştiğini belirten Tütüncü, "İktidar sahipleri ise kriz teğet geçti diyerek halkı kandırıyorlar. Hükümet kağıt üzerinde olan bir büyümeden bahsediyor. Ülkemiz ekonomisi dışarıdan gelen sıcak para ile döndürülmektedir. Bu para yatırıma, istihdama yöneltilmediği için halkın cebine giren bir şey olmamaktadır. Krizle birlikte kapanan fabrikalardan açığa çıkan işsizler ve tarımın tavsiyesi ile birlikte Anadolu’dan göç eden insanlar birlikte Tekirdağ bölgesi işsizlikle boğuşan bir bölge haline gelmiştir. İşsizliğin bu boyutta olması taşeronlaşmayı ve güvencesiz çalışmayı da beraberinde getirmiştir. İşsiz kalma korkusu,  uzun süren çalışma saatlerini ortaya çıkmıştır.

HÜKÜMET BİZİ DİNLEMEK İSTEMİYOR
    İşçiler uzun çalışma sürelerine rağmen ücretlerini alamamakta, bazı yerlerde ücretsiz izine çıkmaya zorlanmaktadırlar. Bu sorunları Meclis'te Hükümete anlatmaya çalışıyoruz ama bizi dinlemek istemiyorlar. Onlara göre borsa uçuyor, ülkemiz büyüme rakamlarında Avrupa ülkeleri ile yarış ediyor. Vatandaşlarımıza ekonomik durumlarını sorduğumuzda ise giderek fakirleştiklerini, geçinemeyecek hale geldiklerini belirtiyorlar" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.