ÇERKEZKÖY KASIM AYI MECLİS TOPLANTILARI İLK OTURUMU YAPILDI

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasamı ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Meclis Başkan Vekili Cengiz Memiş Başkanlığı’nda Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.

ÇERKEZKÖY KASIM AYI MECLİS TOPLANTILARI İLK OTURUMU YAPILDI
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
01 Kasım 2022 Salı 17:39

Açılış ve yoklama ile başlayan Kasım ayı Meclis toplantısında ilk olarak Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 15.09.2022 gün ve 44105  sayılı  Başkan Yardımcısı maaşı hakkındaki müzekkeresi ile gündemin ikinci maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 15.09.2022 gün ve 44102 sayılı huzur hakkındaki müzekkereleri görüşülerek incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Ardından Meclis gündeminin 3. maddesinde yer alan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün 25.10.2022 gün ve 47152 sayılı Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin revize edilmesi hakkındaki müzekkeresi görüşülerek İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin revize edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

HİSSE SATIŞLARI KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Belediye Meclis gündeminin 4. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.10.2022 gün ve 47591 sayılı Belediye hissesi hakkındaki müzekkeresi görüşülerek 6 adet Belediye hissesinin satışı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 26.10.2022 gün ve 47540 sayılı Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin yeniden tanzim edilmesi hakkındaki müzekkeresi görüşülerek, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin yeniden tanzim edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
İTİRAZLARI KOMİSYON GÖRÜŞECEK

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.10.2022 gün ve 47587 sayılı İstasyon Mahallesi Gümrük Üstü Bölgesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planına yapılan itirazların İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.10.2022 gün ve 47647 sayılı yetki hakkındaki müzekkeresi görüşülerek, Orman Bölge Müdürlüğü’nde yapılacak olan kiralama ihalesine teklif vermeye, pazarlık yapmaya, katılmaya vs. gibi iş ve işlemler için Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Gümüş’e yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

İLAVE GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Meclis gündemine sonradan ilave edilen İstasyon Mahallesi Gümrük Üstü Bölgesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planına yapılan itirazların İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Belediye Meclis toplantısı Çocuk Akademisi ve Çocuk Etkinlik Merkezlerinin Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin oy birliği ile kabul edilmesi ile Meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi.

Çerkezköy Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları görüşmek üzere 4 Kasım Cuma günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.