ÇOSB’de Yenilik Merkezi kuruluyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) arasında imzalanan protokol kapsamında ÇOSB’de Yenilik Merkezi kuruluyor.

ÇOSB’de Yenilik Merkezi kuruluyor
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
08 Ağustos 2022 Pazartesi 12:51

Organize Sanayi bölgelerinde (OSB) teknoloji geliştirme ve yenilikçiliği yaygınlaştırma hedefiyle yola çıkan Yenilik Merkezleri’ne ÇOSB de ekleniyor. ÇOSB Yenilik Merkeznin (YM) kurulumu için hazırlanan iş birliği protokolü, tüm paydaşların yer aldığı törende imzalandı.

ÇOSB’de yenilik kültürünü beslemek, bir ekosistem oluşturmak, rekabetçi ve katma değerli ürünlerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulması planlanan Yenilik Merkezi için çalışmalara başlandı.Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığı ve Cumhurbaşkanlığı Bütçe ve Strateji Başkanlığı desteğiyle OSB’lerde Teknoloji Geliştirme Projesi kapsamında sanayide Ar-Ge ve yenilik odaklı rekabetçiliğin artırılmasına yönelik çalışmalar yaygınlaştırılmaya devam ediyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile ÇOSB arasında imzalanan protokol törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına; Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Stratejik Plan ve Program Daire Başkanı Orhan Kılıç ve Bakanlık yetkilileri dışında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) adına Pelin Rodoplu ve UNDP yetkilileri katıldı. İmza törenine ÇOSB adına da ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ile ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan katıldı.

Törende ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler tarafından ‘Yenilik Merkezi’ kurulmasına ilişkin yapılacak çalışmalardan duyulan memnuniyet ifade edildi. İmza törenine katılan Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan tarafından yeni kurulacak Yenilik Merkezi için hazırlanan kitap, çalışma ve ön hazırlıklar değerlendirildi. Programda UNDP yetkilileri tarafından yapılan sunumda ÇOSB’de kurulacak Yenilik Merkezi açısından bölgede yenilik kültürünün geliştirilmesi hususunda değerlendirmelere yer verildi.

Yenilik Merkezi çalışmalarıyla; ÇOSB’ninyenilikçi bir yapıya dönüştürülmesi, OSB’ninsürdürülebilirliğininsağlanması ve bünyesindeki katılımcı firmaların başta Ar-Ge ve yenilik olmak üzere, üretim, pazarlama ve yönetsel kapasiteleri artırılması hedefleniyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.