Kapaklı Ekim Ayı Meclis Toplantısı Tamamlandı

Kapaklı Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ikinci oturumla tamamlandı. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ilk oturumda komisyonlara havale edilen konuların görüşülüp karara bağlandığı oturumda alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kapaklı Ekim Ayı Meclis Toplantısı Tamamlandı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
09 Ekim 2022 Pazar 10:31

Kapaklı Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısının ikinci oturumu açılış ve yoklama ile başladı. Ardından komisyon raporları görüşüldü.

İlk olarak İmar Komisyonunun Pınarça Mahallesi 136 ada ve 137 ada arasında kalan isimsiz sokağa 2518 nolu sokak ismi verilmesinin uygun olduğuna yönelik kararı görüşüldü. Karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporlarının görüşülmesine geçildi.  İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Görev ve Çalışma yönetmeliğinin revize edilerek kabulünü içeren komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan 21 ay süre ile Araç ve İş Makinası Kiralama konulu yazısına ilişkin ilgili komisyonun uygun olduğuna dair oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Kapaklı Belediyesi 2023 yılı Performans Programının mecliste de oy çokluğu ile kabul edildi.

Kapaklı Belediyesi  2023 Mali yılı ve izleyen iki yıla ait Gelir - Gider Bütçesinin 700 Milyon olarak belirlenmesine ilişkin  ilgili komisyonun aldığı karar mecliste de oy çokluğuyla kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan  Sözleşmeli Personellerin Aylık Çalışma ücretinin belirlenmesine ilişkin ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Araç tahsisi konulu yazısı ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesiyle meclis toplantısı devam etti. Söz konusu konuyla ilgili komisyonun tahsisin uygun olduğuna dair  oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan sayılı Ödenek Aktarımı konulu yazısı ile ilgili komisyonun uygun olduğuna dair  oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 1552 ada 4-5-6-7-8-9 parsellerin satış veya arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemiyle satılması konusunda ilgili komisyonun uygun olduğuna ilişkin oy çokluğu ile aldığı karar mecliste de oy çokluğuyla kabul edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan, “Sürdürülebilir Şehirler Projesi 2 Ek Finansman” kapsamında kredi kullanılması konusunda  ilgili komisyonun uygun olduğuna ilişkin oy çokluğuyla aldığı karar mecliste de oy çokluğuyla kabul edildi.

Plan ve Bütçe Komisyon raporlarının görüşülerek karara bağlanmasının ardından Tarife Komisyonu raporu görüşüldü. Kapaklı belediyesi 2023 Yılı Ücret Tarifesi konulu yazısı ile ilgili komisyonun almış olduğu karar red edilerek, 2022 yılında uygulanan ücret tarifesine yüzde 50 eklenilerek bulunan rakamın 2023 yılı Ücret Tarifesi olarak uygulanmasına oy çokluğuyla karar verildi.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ilk oturumda komisyonlara havale edilen konuların görüşülüp karara bağlandığı ikinci oturumda alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.