MECLİS İLK OTURUMUNDA KAPAKLI KENT SOSYOLOJİSİ KİTABI TAKDİM EDİLDİ

Kapaklı Belediye Meclisi 2023 yılı Haziran ayı olağan toplantısının ilk oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

MECLİS İLK OTURUMUNDA KAPAKLI KENT SOSYOLOJİSİ KİTABI TAKDİM EDİLDİ
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
02 Haziran 2023 Cuma 11:54

Gündem maddelerinin görüşüldüğü ilk oturumun sonunda   Başkan Çetin, Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan “Geçmişten Günümüze Kapaklı Kent Sosyolojisi” adlı kitabı tanıttı. Kitap, meclis üyelerine takdim edildi.

SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri tamamlandı. Milli iradenin vermiş olduğu kararın ilçemiz, ilimiz, bölgemiz ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçim süreci boyunca sağduyulu davranışları için tüm siyasi partilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra yerel seçimlerle ilgili çalışmalar başlayacaktır. Biz 2019 yılında göreve geldiğimizden beri meclis üyelerimizle birlikte aldığımız kararlarla ilçemizde ekonomi, pandemi, deprem gibi tüm olumsuzluklara rağmen birçok hizmeti hayata geçirmeye çalıştık. Devlet yatırımları ile ilgili yeni dönemde de yoğun temaslarda bulunup, ilçemize daha fazla hizmet getirmek için gayret edeceğiz. Büyükşehir belediyesinin de ilçemizde yapacağı ihaleler var, onlar da ilçemize değer katacak.” dedi.

SPOR CAMİASINA TEŞEKKÜR ETTİ

Kapaklıspor Basketbol takımının önemli bir başarıya imza atarak 1.Lig’e yükseldiğini belirten Başkan Çetin, “Sporun birleştirici gücü ilçemizde önemli bir unsur oldu. Tüm spor kulüplerimiz ilçemizdeki gençlerimize hizmet ediyorlar. Spor camiasındaki kardeşlerime Kapaklı halkı adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

GÜNDEM MADDELERİ OKUNDU

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından gündem maddeleri okundu. Gündeme ek olarak sunulan maddeler kabul edilerek gündeme dahil edildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 23.05.2023 tarih 50664 sayılı 5 adet boş kadroda Unvan ve derece değişikliği yapılması ve 1 adet boş kadroda derece değişikliği yapılması konulu yazısının görüşülmesini içeren gündemin ilk maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 23.05.2023 tarih 50665 sayılı 2 adet Dolu kadroda derece değişikliği yapılması konulu yazısının görüşülmesini içeren ikinci gündem maddesi de oy birliğiyle kabul edildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

Fen İşleri Müdürlüğünün 24.05.2023 tarih 50697 sayılı Asfalt Yol Yapım işi için İller bankasından kredi kullanılması konulu yazısının görüşülmesini içeren üçüncü gündem maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan 26.05.2023 tarih 50923 sayılı Kapaklı Spor Kulübü Futbol A takımı ve Türkiye Basketbol 2. Liginde başarılı olan sporcu ve teknik heyetine ödül verilmesi konulu yazısının görüşülmesini içeren gündemin diğer maddesi de oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Afet İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan 26.05.2023 tarih 50925 sayılı Kapaklı Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin kabulü konulu yazısının görüşülmesini içeren beşinci gündem maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 26.05.2023 tarih 50976 sayılı Halkalı Kapıkule Demiryolu Projesi kapsamında Kapaklı İlçesi Kamulaştırma alanı içerisinde kalan toplam 2.822,56 m2 alanın 2942 sayılı Kamulaştırma kanununun 30. maddesine göre Kamulaştırma devrinin yapılması konulu yazısının görüşülmesini içeren gündemin altıncı maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

EK GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Atatürk Mahallesi, 1274 Ada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 Parseller İle 1363 Ada ve 1531 Ada Arasında Kalan Tescilsiz Alana İlişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği Hakkındaki ek gündem maddesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanunun 85. maddesinin b bendi ve 237 sayılı Taşıt Kanunun 10. maddesi gereği ülkemizin yerli ve milli elektrikli aracı olan TOGG marka SUV model otomobilden 1 adet satın alınabilmesi ve satın alma ile ilgili tüm iş ve işlemler için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususu oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün 01.06.2023 tarihli ve 81067613­841.02.05/51240 sayılı ödenek aktarımı ile ilgili yazısı da görüşülerek oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

KAPAKLI KENT SOSYOLOJİSİ KİTABI TAKDİM EDİLDİ

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Başkan Çetin, Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan “Geçmişten Günümüze Kapaklı Kent Sosyolojisi” adlı kitabı tanıttı. Kitap, meclis üyelerine takdim edildi.

İKİNCİ OTURUM SALI GÜNÜ YAPILACAK

Kapaklı Belediye Meclisi 2023 yılı Haziran ayı olağan toplantısının ikinci oturumunun 6 Haziran Salı günü saat 14.00’da yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.