Sektör Sorunları Sanayiciler ile Görüşüldü

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meslek Komitesi Üyelerinin kendi gruplarında yer alan komitelere ziyaretleri devam ediyor.

Sektör Sorunları Sanayiciler ile Görüşüldü
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
10 Ağustos 2023 Perşembe 11:52

Bu kapsamda Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin sanayici üyeler ile birlikte, Coko-Werk, Hyosung, Mavi Colour, Sintaş Boya,  Yü-Ce Tıbbı Gereçler ve Arl Plastik’i ziyaret ederek sektörel gelişmeler, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Üyelerle birebir iletişim sağlamak, güncel ve sektörel gelişmeler hakkında bilgilendirmelerde bulunmak adına üye ziyaretleri programı düzenleyen Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin, sanayici üyelerle bir araya geldi.

Gerçekleştirilen ziyaret programına 7. Meslek Komitesi Başkanı Seçil Kaplan, Başkan Yardımcısı Telat Esa ve Meslek Komitesi Üyesi Turgay Kaya katılım sağladı. İlk ziyaretini Coko-Werk firmasına gerçekleştiren Oda heyeti, burada Fabrika müdürü Hayrettin Kar ile bir araya geldi. Sektörel gelişimlerin görüşüldüğü ziyarette, güncel ekonomi programı, sağlanan destekler, Oda tarafından yürütülen çalışmalar hakkında görüşler paylaşıldı. Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, “Sanayici olarak sektörde yaşanan genel problemleri yakinen biliyorum. Sizlerin de görüş ve önerileriniz bizler için ayrıca önemli. Atacağımız adımlarda bunları da değerlendireceğiz. Oda olarak öneriler ile ilgili raporlar düzenleyerek, çözüm önerileri ile birlikte ilgili mercilere bu konuları ileteceğiz ve takibini de sağlayacağız.” İfadelerini kullandı. Ziyarette ayrıca bölgedeki ara eleman sorunun gündeme alındı. Bölgenin önemli ihtiyaçlarından birinin karşılanması adına göçün de artması ve gelen göçe uygun yeni yapılaşmaların inşaa edilmesi gerektiği ifade edildi.

SU KAYNAKLARI HYSOUNG’DA GÜNDEME GELDİ

Oda heyetinin ikinci durağı, Hysoung firması oldu. Burada Hysoung Ceo’su Gyu- HoIm, Finans Müdürü Seong Beom Kang ile bir araya gelindi. Gerçekleşen ziyarette bölge adına yapılması gereken faaliyetler görüşülürken Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin’in bölge adına büyük önem taşıyan konuların başında gördüğü ve sık sık dile getirdiği su kaynaklarının azalmasına yönelik görüşler Hysoung yetkilileri tarafından da ifade edildi. Başkan Ahmet Çetin konu ile yakından ilgilendiğini ifade ederek, bu konuda çözüm önerileri sunduğunu ve bu önerilerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.Su kaynaklarının azaltmasının negatif etkilerini de dile getiren Başkan Ahmet Çetin, su kaynaklarının günden güne eridiğini ve tuzlu suya olan mesafenin azaldığını ifade etti.

MAVİ COLOUR ZİYARET EDİLDİ

Oda heyetinin üçüncü ziyaret noktası ise Mavi Colour oldu. Burada tekstil kimyasalları üzerine sektörel problemler görüşüldü. Sektörde yaşanan güncel gelişmeler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunulurken sanayi bölgesinin gelişimi hakkında atılması gereken adımlar da tartışıldı.

AKREDİTASYON OFİSLERİ KURULMALI

Firma ziyaretlerini sürdüren Çerkezköy TSO heyeti, Yüce Tıbbı Gereçlerde firma Genel Müdürü  Veysi Cengiz Balçik ve Üretim Müdürü Emine Şengül ile bir araya geldi. Ziyaret esnasında bu sektör içerisinde önemli bir belgelendirme türü olan MDR Belgelendirme ile ilgili akreditasyon ofislerinin kurulması gerektiği ifade edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, sektör adına önem teşkil eden sorunların çözümü adına gerekli mercilerle iletişime geçilerek hızlı aksiyon alınması yönünde girişimlerde bulunulacağını ifade etti.

SİNTAŞ BOYA ZİYARET EDİLDİ

Oda heyetinin bir sonraki durağı ise Sintaş Boya oldu. Burada işletme sahibi Hüseyin Sinan ile bir araya gelindi. Ziyarette sektörün yaşadığı değişim ve yenillikler üzerinde durularak, işletmenin hayata geçirdiği faaliyetler incelendi.

SON DURAK ARL PLASTİK OLDU

Çerkezköy TSO Heyetinin son durağı Arl Plastik Firması oldu. İşletme Sahibi Ramazan Aral ile gerçekleştirilen görüşmede, gündeme ilişkin konular hakkında bilgi alışverişinde bulunularak yakın gelecekte sektörün alacağı değişim üzerinde görüşler paylaşıldı.

FUARA DAVET EDİLDİ

Ayrıca gerçekleşen ziyarette firma yetkilileri, bölgenin ilk ve tek endüstriyel fuarı olan ve 13 – 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’na davet edildi. Sanayinin devlerinin yer alacağı fuarın sağlayacağı katkılar firmalara aktarıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.