banner57

Kızılpınar Belediyesi yaz okulu sona eriyor

Kızılpınar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Yaz Spor Okulu bu hafta sona eriyor.

	Kızılpınar Belediyesi yaz okulu sona eriyor

AMACIMIZA ULAŞTIK

Bu yıl Kızılpınar Belediyesi tarafından Belde’deki gençleri spora yönlendirmek ve gençleri spora teşvik etmek amacı ile ilk kez düzenlenen Kızılpınar Belediyesi yaz Spor Okulu yarın sona eriyor.

Bu sene Belediye Yaz Spor Okulunun ilk kez düzenlenmesine rağmen katılımın oldukça geniş olduğunu ve beklediklerinden fazla katılım olduğunu belirten Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz "Bu sene ilk kez düzenlediğimiz Yaz Spor okulumuz bugün günü sona eriyor. Yaz okulumuzu Beldemizdeki gençlerimizi ve çocuklarımızı spora teşvik etmek, zararlı alışkanlıklara yönelmeleri yerine onların daha sağlıklı olmalarını sağlamak amacı ile düzenledik ve gördüğümüz kadarı ile amacımıza da ulaştık. Çocuklarımız konularına hakim hocalar tarafından ders aldılar. Ayrıca yaz spor okulumuza katılan tüm çocuklarımıza spor branşları haricinde bir de mecburi olarak yabancı dil ve bilgisayar kurslarına katılarak bu branşlarda da eğitim aldılar"

KATILIM YÜKSEKTİ

"Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuzda Beldemizdeki çocuklarımıza 3 ayrı kategoride olmak üzere futbol, voleybol ve basketbol dallarında eğitim verdik. Konularında en iyi hocalar tarafından verilen derslere 108 çocuğumuz katılarak bilinçli olarak spor yaptılar. Bu çocuklarımızın 64 tanesi futbola, 22 tanesi basketbola ve 22 tanesi da voleybola katıldı. Yaklaşık 2 ay süren yaz okulumuzda çocuklarımız internet cafeler de zaman geçirmek yerine spor yaparak hem sağlıklı olarak gelişmelerine yardımcı oldular, hem de gelecek açısından kendilerine yatırım yapmış oldular. Çünkü buradan aldıkları ve İnşallah gelecek yıllarda da almaya devam edecekleri spor eğitimi ile kendilerini geliştirecekler ve belki de geleceğin en iyi sporcuları Kızılpınar’dan çıkacak. Bunun olmaması için hiçbir sebep yok. Onun için çocuklarımızın spora yönelmelerinden, yaz okullarına katılmalarından dolayı biz son derece mutluyuz ve memnunuz"

VELİLER VE ÇOCUKLAR MEMNUN KALDILAR

"Bu sene ilk kez düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza katılan çocuklarımız ve onların aileleri oldukça memnun kaldılar. Çünkü hem çocuklarımıza bilinçli, iyi ve kaliteli hocalar nezaretinde spor yaptırdık ve onların gelecekleri açısından temel atmış olduk, hem de aileler çocuklarının ne şekilde spor yaptığını gördüler ve çocuklarının kaliteli eğitim almasından dolayı memnun kaldılar. Ayrıca yaz spor okulumuza katılan tüm öğrencilere çağın en önemli yabancı dili olan ve yine çağımızın en önemli araçlarından olan bilgisayar branşlarında teknik ve önemli derecede bir eğitim aldılar. Çocuklarımızın ise keyiflerine diyecek yoktu ve yaz spor okulumuza isteyerek, severek gidip geldiler. Ben eminim ki çocuklarımız aldıkları bu eğitimler ile kendilerini daha da geliştirdiler ve sporu artık eskisinden çok daha fazla sevmeye başladılar. Bu sene bu yaz okulumuzun sonuna geldik. Fakat önümüzdeki yıl Kızılpınar Belediyesi olarak İnşallah yine yaz okulu düzenleyerek çocuklarımızı spora teşvik edeceğiz ve onlara spor anlamında da destek olmaya, geleceğe yatırım yapmaya, sağlıklı nesiller yetiştirmek için yaz okullarını düzenlemeye devam edeceğiz"

AMAÇ KATILIMI DAHA DA YÜKSELTMEK

"Ben Kızılpınar Belediye Başkanı olarak düzenlemiş olduğumuz bu yaz okulundan dolayı çok memnun oldum ve katılım sayısını bu kadar yüksek görünce mutluluğum bir o kadar arttı. Şimdiki hedefimiz önümüzdeki senelerde bu sayıyı daha fazla yukarılara çıkartarak daha geniş katılımın olmasını sağlamak. Bunun için de görev biraz ailelere düşüyor. Biz Belediye olarak asli görevlerimiz haricinde bir çok sosyal konuda da vatandaşımıza hizmet verdiğimiz gibi gençlerimize, çocuklarımıza spor anlamında da destek oluyoruz. Ulaşabildiğimiz her yere ulaşıyoruz. Ancak veliler de önümüzdeki senelerde en az bizim kadar hassas davranarak çocuklarını gönderdikleri taktirde hem katılımlar bir o kadar daha artacaktır, hem de çocuklarımızın spor yapmaları ve gelecek adına bir şeyler yapmaları, çok iyi birer sporcu olmalarının önünü açacaklardır"

TÜM VELİLERE VE ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

"Bu yıl ilk kez yaz spor okulumuzu düzenlememize rağmen okulumuza toplam 108 öğrenci katıldı. Bu kadar çocuk geldiğine göre demek ki aileler bize güvenmişler, onlara bu güveni sağlamışız ki çocuklarını bize emanet ettiler. Başta çocuklarımızın aileleri olmak üzere yaz okulumuza katılan tüm çocuklarımıza ve onların değerli hocalarına teşekkür ederim. İnşallah seneye yine aynı şekilde spor okulu düzenleyeceğiz ve çocuklarımızın çok daha iyi ve bilinçli bir şekilde spor yapmalarını sağlayacağız’’ dedi.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VE SERTİFİKA VERİLECEK

Bugün yapılacak olan törenle sona ereceke olan Kızılpınar Belediyesi Yaz Spor Okulunda, Başkan Korkmaz okula katılan öğrencilere katılım ve başarı sertifikası ile bir takım hediyeler vereceklerini, bu sayede Belde'deki çocuklara spora biraz daha teşvik edeceklerini sözlerine ekledi. Futbol, voleybol ve basketbol branşlarında düzenlenen yaz spor okulunun yıl sonu töreninin ise saat 09.30'da Kızılpınar'da bulunan Rüzgar Halı Saha'da düzenleneceği ve katılmak isteyen herkesin törene davetli olduğu belirtildi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.