2022 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Çerkezköy Belediyesi’nin 2022 Faaliyet Raporu Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Nisan ayı Meclis toplantısının 1. Oturumunda oy çokluğu ile kabul edildi.

2022 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
03 Nisan 2023 Pazartesi 19:30

Açılış ve yoklama ile başlayan Nisan ayı Belediye Meclisi’nin ilk oturumunda 14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği Genel seçimleri dolayısı ile Meclis Üyeliği görevlerinden istifa eden MHP Meclis Üyesi Koray Önsel ve İYİ Parti Meclis Üyesi Dilek Köksal Kahraman’ın yerine İlçe Seçim Kurulu’na bildirilen liste doğrultusunda AK Parti’den Kamil Yiğit ve CHP’den Gülten Aday’ın Meclis Üyesi oldukları bilgisi verildi ve Meclis Üyelerine Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Meclis Üyeleri tarafından ‘Hoş geldiniz’ denildi.

İstifa eden ve yerlerine gelen Meclis Üyelerinin bilgisinin Meclis Üyeleri ile paylaşılmasının ardından Başka  Akay tarafından Çerkezköy Belediye Başkanlığı’nın 2022 yılı faaliyet raporu Meclis Üyelerinin bilgisine sunuldu. Faaliyet raporunun sunulmasının ardından karşılıklı eleştiri ve açıklamaların ardından Çerkezköy Belediye Başkanlığı’nın 2022 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Faaliyet raporunun kabul edilmesinin ardından Denetim Komisyonu raporu Belediye Meclis Üyelerinin bilgisine sunuldu. Ardından Meclis gündeminin üçüncü maddesinde yer alan Encümen Üyeleri seçimi yapılarak 1 yıl süreliğine Belediye Encümen Üyeliklerine Gülten Altay, Erdal zengin ve M. Henifi Karataş seçildiler.

KOMİSYON ÜYELİKLERİNE SEÇİM YAPILDI
Encümen Üyeliği seçimlerinin ardından İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeleri seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeliklerine Gökay Keleşoğlu, Serdar Ürkmez, Cevdet Aykaç, Adem İçli ve Yıldırım Özkul seçildiler.

DİĞER KOMİSYON ÜYELERİ ŞUNLAR
Ardından Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ve Tarife Komisyonu Üyeliği seçimleri yapılırken, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliklerine İbrahim Çekçi, Bulut Becerik, Kemal Buzkuş, Neziha Temur ve Fatma Esen, Tarife Komisyonu Üyeliklerine Şahin Yılmaz, Beytullah Coşkun, Gülten Altay, Hüseyin Karaca ve Mehmethan Akbaş seçildiler. 
Meclis gündeminin 7. maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonunun almış olduğu karar doğrultusunda; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 24.02.2023 gün ve 58300 sayılı Muhtelif plan notları değişikliği hakkındaki müzekkeresinin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün 27.03.2023 gün ve 60684 sayılı 2023 yılı gelir tarifesine yapılacak ekler hakkındaki müzekkeresi de incelenmek üzere Tarife Komisyonu’na havale edildi. 
GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLEREK 
KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin 9. gündem maddesi olan Zabıta Müdürlüğü’nün 28.03.2023 gün ve 60796 sayılı kapalı /açık pazar yeri devir ücreti (Ön cephe metre) tarifeleri (Kızılpınar Mah.-Veliköy Mah.) hakkındaki müzekkeresinin Tarife Komisyonu’na havale edilmesinin ardından İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27.03.2023 gün ve 60781 sayılı Çerkezköy Kızılpınar mevkii refüj ve yan yol alanına ilişkin plan değişikliği hakkındaki talebi ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 
ŞAMPİYON BASKETBOLCULARA ÖDÜL KOMİSYON’DA
Gündemin 11. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 28.03.2023 gün ve 60828 sayılı 4 adet Belediye  hissesi hakkındaki müzekkeresinin incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün 28.03.2023 gün ve 60830 Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Sporcularının Ödüllendirilmesi hakkındaki tabeli de incelenmek üzere Plan ve bütçe Komisyonu’na havale edildi.
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Nisan ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Kızılpınar Mahallesi 955 ada 1 parselde bulunan 2 bin 37 metrekarelik Belediye hissesinin halı saha ve sosyal tesisler yapılmak şartı ile yap-işlet-devret modeli ile 3 yıldan fazla süreli kiralanması konusunun görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ardından sona erdi. Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere 7 Nisan Cuma günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.