Akay yeni CHP yönetimini ziyaret etti

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Çerkezköy Olağan İlçe Kongresi'nde yeniden ilçe başkanı seçilen Ayfer Dönmez ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Akay yeni CHP yönetimini ziyaret etti
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
29 Eylül 2023 Cuma 12:12

Akay ziyarette  gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Akay, “Bildiğiniz gibi bir sürecin içerisindeyiz. Bu süreç 2024’ün ayak sesleri. CHP’nin geçmişten bugüne bu süreçte ortaya koyduğu ve bundan sonra da devam ettireceği bir sürecin arifesindeyiz. Yeni seçilen yönetimimize başarılar diliyorum. Yaklaşık 15 gündür ilçe başkanlıklarını ziyaret ediyorum. Hayrabolu’dan başladım ve son durağım kendi evim, kendi çatım Çerkezköy’de hayırlı olsun ziyaretindeyim. Bugün burada bulunan, bulunmayan tüm arkadaşlarımla 10 yıldır büyük bir mücadele içerisindeyiz. 2013 yılında burada 2 dönemlik bir AK Parti yönetimi vardı. Belki de AK Parti’nin en kolay dediği bölgede CHP bir değişimi, bir yeniliği ortaya koydu. O zor seçimi başarılı çalışmalarımızla kazanmıştık. O gün o birlikteliği sağlayan kökler bugün yine burada varlar. Bu birlikteliği 2019 seçimlerine kadar taşımıştık. 2014-2019 döneminde verdiğimiz sözleri tutarak gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla kapı kapı mücadele ettik. 2019 seçimlerinde iktidarın gücüne, oyunlarına rağmen biz 2019’da yeniden bu sefer daha güçlü bir şekilde seçimi kazanmıştık. Gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla bu mücadele içerisinde herkesle beraber bunu yapmıştık. 2019’dan sonra 2023’ün son aylarını yaşadığımız bu günlerde yine 4,5 yıllık bir CHP yerel iktidarı ve yine güçlü bir CHP’nin Çerkezköy’deki varlığı. Bu yaşananlar tesadüf değil. Bu yaşananlar herkese dokunan, kimseyi ayırmayan anlayışla bir belediye yönettik. Bu yönetimimize CHP ilçe yönetimi de hep beraber katkı verdi ve bugün yeniden CHP Çerkezköy’de seçim kazanacak. Güvenimizi sarsacak arkadaşlarımızı biz zaten yanımızdan gönderdik. Bizim tek hedefimiz CHP’nin burada bu gücünü korumak. CHP'nin 10 yıllık belediyecilik anlayışıyla yüzde 41’den gelen oylarını 2019 ‘da yüzde 50 ye ulaştırdıysak 2024’de CHP’yi yüzde 55 ile yeniden iktidar yapacağız” dedi.

CHP GEREĞİNDEN FAZLA TARTIŞILIYOR

Akay, genel seçimlerden sonra CHP’nin gereğinden çok tartışıldığını ifade eder,  “Son süreçlerde adaylık süreçleri yaklaştığında herkesin bildiği gibi Çerkezköy Belediye Başkanlığı adına konuşmadığımız, bunların konuşulmadığı süreçlerde hep beraber yaşıyoruz. Artık bizim Tekirdağ adına da, Tekirdağ’ın 11 ilçesinin tamamını almak, Büyükşehir’i de yeniden almak üzere Çerkezköy’den de bir nabzın attığını buradaki tüm arkadaşlarım biliyor. Zaman gelecek bu konular hakkında konuşacağımız uzun zamanlar olacak. Ancak bugün burada sizlerle, en azından Çerkezköy ilçe örgütünü ilgilendiren mesele. Dünden bugüne hep beraber bir güç yakaladık ve bu gücü yakalamamızın arkasında bize inanan ve güvenen Çerkezköylü hemşerilerimiz var. Bugün ki bu görevimiz bize inanan vatandaşlarımızla bugüne kadar geldi. Yarına dönük bize başka görevler gelir gelmez, bunu zaman ve süreç gösterecek. Ancak şunun altını çizmek isterim bunun son zamanlarda birileri tarafından çok konuşturulmaya çalıştığını gördüğüm için ifade ediyorum. Burada birlikte olan güç Vahap Akay olur ya da olmaz birini aday çıkaracak, burada olan tüm arkadaşlarım bu birlikteliğin yanında olacak ve 31 Mart 2024’te CHP yeniden Çerkezköy’ü kazanacak. Bu birlik ve beraberlik yine devam edecek. Çerkezköy İlçe Örgütü bir aday çıkaracak bu Vahap’ta olabilir başka bir isimde olabilir. Bu Örgüt 1 kişiyi aday yapacak ve o aday Çerkezköy’ü kazanacak. Çerkezköy’ü 2014 yılından zor, kazanamaz diyenler 2019 yılında tesadüfen kazandı diyenlerin hiçbir tezi tutmadı. 2024’te CHP Çerkezköy’ü benli ya da bensiz kazanacaktır. 30 Eylül’de il kongremizi yapıyoruz. 4-5 Kasım’da büyük kurultayımızı yapıyoruz. Tekirdağ il örgütü yolunu belirleyecek. Bu süreçte 14 ve 28 Mayıs’ta kaybedilen seçimlerden sonra CHP’nin gereğinden fazla tartışıldığı bir süreç yaşıyoruz. Mayısta bitmeyen büyük mücadele bugün devam ediyor. Seçimden bu yana geçen 3-4 aylık süreçte CHP televizyonlarda bu kadar eleştiriliyorsa burada bir yanlışlık var. Tabi ki eksikliklerimiz var. Partimizi yıpratacak bir oluşuma, söyleme müsaade etmeye hakkımız yok. Tek hedefimiz var Çerkezköy’ü kazanmak, Tekirdağ’ı kazanmak ve tüm belediyeleri kazanmak. Hepimizin hedefi 31 Mart 2024’te Çerkezköy’de yeniden, yeni yaptığımız Cumhuriyet Meydanı’nda 10 binlerle buluşmak olacak” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.