ÇERKEZKÖY 2021 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Nisan ayı Meclis toplantısı Çerkezköy Belediyesi Veliköy Düğün Salonu’nda Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda yapıldı.

ÇERKEZKÖY 2021 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
02 Nisan 2022 Cumartesi 10:17

Çerkezköy Belediyesi Veliköy Düğün Salonu’nda yapılan Belediye Meclisi’nin Nisan ayı Meclis toplantısı Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın 2021 Yılı Faaliyet raporunu sunması ile başladı. Faaliyet raporunun sunulmasının ardından yapılan müzakereler sonrasında Çerkezköy Belediyesi’nin 2021 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

YENİ ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Faaliyet Raporunun kabul edilmesinin ardından Denetim Komisyonu raporu Belediye Meclisi’nin bilgisine sunulduktan sonra Encümen Üyesi seçimlerine geçildi. Yapılan gizli oylama sonucunda 1 yıl süre ile Belediye Encümen Üyeliklerine Taner Bahar, Gökay Keleşoğlu ve Nihat Mıstık seçildiler.

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Encümen Komisyonu Üyelerinin seçiminin ardından İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ile Tarife Komisyonu Üyeliklerine seçim yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Yıldırım Özkul, Adem İçli, Gökay Keleşoğlu, M. Şahin Yılmaz ve Mehmet Kar İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, M. Henifi Karataş, Kemal Buzkuş, Beytullah Coşkun, Neziha Temur ve Hüseyin Karaca Plan ve Bütçe Komisyonu’na Fatoş Yaman Esen, Habip Çelik, İbrahim Çekci, Serdar Ürkmez ve Erdal Zengin Tarife Komisyonu Üyeliklerine oy birliği ile seçildiler.

DİĞER GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Belediye Meclis gündeminin 7. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 16.03.2022 gün ve 30967 sayılı Çerkezköy Belediyesi Hesaplarımızın Kamu Hizmetine Tahsisi konulu yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra gündemin sekizinci maddesinde yer alan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 23.03.2022 gün ve 31415 sayılı Araç Kiralama Hizmet Alımı İşi konulu yazısının görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Ardından Belediye Meclis gündeminin 9. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.03.2022 gün ve 31468 sayılı Belediye hisselerinin satışı hakkındaki müzakeresi görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, gündemin 10. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.03.2021 gün ve 31649 sayılı devir talebi hakkındaki müzekkeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonlarına havale edildi.

Çerkezköy Halk Ekmek Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin 25.03.2022 gün ve bila sayılı sermaye artırımı ile ilgili talebini de görüşen Belediye Meclisi söz konusu gündem maddesini Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale ettikten sonra Büyükşehir Belediyesi ile ortak projeler yapılması ile ilgili gündem maddesini de Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale etti.

SALI GÜNÜ YENİDEN TOPLANACAK

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Nisan ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 446 ada 1 parsele ilişkin imar planı tadilatı ile ilgili talebin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi ile sona erdi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin nisan ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, Belediye Meclisi 5 Nisan Salı günü saat 15.00’da Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere yeniden toplanacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.