ÇERKEZKÖY ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTILARI TAMAMLANDI

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısının ikinci oturumu Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılarak bir önceki toplantıda Komisyonlara gönderilen gündem maddeleri karara bağlandı.

ÇERKEZKÖY ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTILARI TAMAMLANDI
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
04 Şubat 2022 Cuma 17:15

Şubat ayı Meclis toplantısının ikinci oturumunun açılışını Akay, Çerkezköy’ün 2021 nüfusunun 196 bin 736 nüfusa ulaştığını belirterek, “Çerkezköy 196 bin 736 nüfusu ile Tekirdağ’ın en çok göç alan ilçesi oldu. Nüfusumuz geçen yıla oranla yüzde 6.21 arttı” dedi.

HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ

Samsun’da Atatürk Anıtı’na yapılmak istenen çirkin ve hain saldırıyı da kınadığını belirten Akay, “Atatürk’e olan sevgimiz, sevdamız hep birlikte inşallah bitmeyecek, sönmeyecek ve tükenmeyecek” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM MADDELERİ KARARA BAĞLANDI

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın açılış konuşmasının ardından gündemin ilk maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 19.01.2022 gün ve 26864 sayılı huzur hakkı ücreti görüşülerek, 2022 yılında uygulanacak huzur hakları, Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 19.01.2022 gün ve 26865 sayılı Başkan Yardımcıları maaşı hakkındaki yazısı görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZA YETKİ VERİLDİ

Daha sonra gündemin 4. maddesinde yer alan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün 24.01.2022 gün ve 27173 sayılı Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda şehrimizin çevre, trafik, kentleşme, altyapı ve benzeri konularda problemlerinin tespiti, analizi ve bu problemlerin çözümleri ile ilgili hazırlanacak akademik çalışmalar ve projelere Belediyemizce 200 bin TL’ye kadar destekte bulunulmak üzere Çerkezköy Belediyesi ile Namık Kemal Üniversitesi arasında protokol yapılması için Akay’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİ KABUL EDİLDİ

Gündemin 4. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.01.2022 gün ve 27172 sayılı Kızılpınar 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek; Kızılpınar Atatürk Mahallesi 588 ve 589 adalar arasında kalan alana ilişkin imar planı değişikliği İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi,

HİSSE SATIŞLARI KABUL EDİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.01.2022 gün ve 27279 sayılı Belediye hisselerinin satışı hakkındaki yazısı görüşülerek, 3 adet Belediye hissesinin satışı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.

KAMULAŞTIRMA TALEPLERİ RET EDİLDİ

Belediye Meclis gündeminin 6. maddesinde yer alan Kapıkule-Halkalı Hızlı Tren Projesi güzergahında yer alan İstasyon Mahallesi’ndeki Çerkezköy Belediyesi’ne ait 2 adet taşınmazın kamulaştırılması ile ilgili talep görüşülerek belirlenen kamulaştırma fiyatlarının düşük olduğu gerekçesi ile Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile reddedildi.

Şubat ayı Belediye Meclis toplantısı Kızılpınar Gültepe Mahallesi 221 ada 67 parselle ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planı değişikliği talebi görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Şubat ayı Meclis toplantıları tamamlandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.