Filistinlilere destek mitingi düzenlendi İsrail lanetlendi

Çerkezköy’de Sivil Toplum Kuruluşları platformu öncülüğünde “ Filistin’e Destek Siyonizm'e Lanet” mitingi düzenledi. Burada vatandaşlar İsrail’e lanetler yağdırıldı.

Filistinlilere destek mitingi düzenlendi İsrail lanetlendi
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
20 Ekim 2023 Cuma 12:27

STK platformları adına konuşma yapan Abdullah Olgun “İsrail'in Filistin halkına yönelik insanlık dışı saldırılarını son dönemde artırarak devam ettirmesini ve bu çerçevede 17 Ekim 2023 günü  Gazze'deki El-Ehli Arap Hastanesi'ni hedef alarak, aralarında bebeklerin, çocukların ve kadınların da bulunduğu yüzlerce Filistinli sivilin ölmesine ve yaralanmasına neden olan ve halen devam eden vahşice saldırılarını tüm Çerkezköy halkı ve sivil toplum kuruluşları olarak şiddetle lanetliyoruz. Söz konusu saldırılar sonucunda Şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Filistin halkının acılarını derinden yaşıyoruz, hissediyoruz, acıları bizim acımızdır, acılarını paylaşıyoruz” dedi.

Saldırıların derhal durması çağrısında bulunduklarını belirten Olgun, “Gazze'de bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuk ilkelerinin açık ihlali söz konusudur. Tüm saldırıların ve şiddet eylemlerinin derhal durdurulması çağrısında bulunuyoruz. Türkiye tarafından, bölgede kalıcı bir barışın tesisi amacıyla iki devletli vizyon temelinde yapılan diplomatik girişimleri destekliyoruz. Kudüs bize Hz. Ömer'in, Selahaddin Eyyubi'nin, Yavuz Sultan Selim Han Hazretlerinin yadigârıdır. Fahri kainat Efendimizin ilk kıblesi, İslam’ın kutsalıdır. İşte Kudüs bizim için budur, işte Mescid-i Aksa’ya bakışımız aynısıyla böyledir.  400 yılı aşan bir süre hâkimiyetimiz altında adalet, hakkaniyet, şefkat, hoşgörü ve huzurla yönetilen, Harem-i Şerifimizin kalpağıdır Kudüs. Gazze ağlıyor, samimi Müslümanlar feryat figan ediyor. Harem-i Şerif’in içinde yer alan Mescid-i Aksa bu yüzden hüzünlü, Kubbetü’s Sahra bu nedenle mahzun, Filistinli kardeşlerimiz bu sebeple gariptir. Kudüs İslam’dır ve İslam’ın derin izlerini taşımaktadır. Kudüs mukaddesatımızın namus kilididir. Gitti demekle gitmez, düştü demekle düşmez, İsrail’in demekle de İsrail’in olmayacaktır. 1948 yılından bu yana adete işgal projelerini tek tek gerçekleştirmek için yapmadıkları zulüm kalmamıştır. Sanmasınlar sadece Kudüs, sadece Gazze İslam’dır, buraların dağı İslam’dır, taşı İslam’dır, kuşu İslam’dır, kurdu İslam’dır, havası İslam’dır, toprağı İslam’dır ve koruyucusu Allah’tır. Bizlerde Yüce Türk Milleti olarak ; her zaman beklenen ,vefalı Türk Askerinin Kudüs'e Gazze’ye Barış gücü olarak gönderilmesini canı gönülden istiyoruz destekliyoruz biran evvel gerçekleşmesini bekliyoruz. Bu bağlamda, tüm Türkiye ve Çerkezköy halkı ve STK'ları platformu olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu bildiriyoruz. Allah-u Teâla dan kardeşlerimize yardım niyaz ediyoruz.

Konuşmanın ardından Aşr-ı şerif duası okundu. Ardından İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş dualar okudu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.