Kapaklı Kasım Ayı Meclis Toplantıları başladı

Kapaklı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı ilk oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında gerçekleştirildi.

Kapaklı Kasım Ayı Meclis Toplantıları başladı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
01 Kasım 2022 Salı 17:38

Kasım ayı meclis toplantısı Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapıldı. Saat 14:00’da başlayan toplantı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Gündem maddeleri öncesinde konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, e-belediye sistemi ile ilgili gelişmelerden bahsetti. Başkan Çetin, “Adına kalite yolculuğu dediğimiz bir kurumsallaşma sürecini ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu anlamda belgelerimizi aldık. Birimlerimiz vatandaş memnuniyeti ile ilgili yakın zamanda bir çalışma yapacak ve bir belgeyi daha belediyemize kazandıracağız. İçişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantılar neticesinde akıllı şehirler uygulamasını tamamladık. Kurumsallaşmayı öne çıkarak çıkaracak uygulaması yılbaşından itibaren belediyemizin tamamında bundan sonra İçişleri Bakanlığı’nın modüllerini kullanmaya başlayacağız. Daha şeffaf ve daha ulaşılabilir bir belediye olacağız.” dedi.

Çetin, “E-Belediye modüllerini biz uzun zamandır kullanıyoruz. Bu kapsamda ‘Kent Rehberi’ dediğimiz İmar Müdürlüğümüzün kullandığı Kapaklı’nın 360 derece görselle 400 kilometrelik ağı kayıt altına aldık. Vatandaşlarımız, internet üzerinden bunu kullanarak imar ile ilgili her bilgiyi 3 boyutlu görsellerle görebilecek, sorgulama yapabilecek. Dijital bir belediye olmak için Trakya’da ilk olan uygulamaları kullanmaya başladık.  Dijitalleşen belediyemiz hem kurumsal sürece, hem vatandaş nezdinde geri dönüş sürecine etkili bir uygulama olacak. Vatandaşlarımız bu uygulama ile e-devlet üzerinden belediyeye entegre olup her türlü işlemini de yapabilecek. Gelecekte Kapaklı Belediyesi daha da bir kurumsallaşmış olacak.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Mustafa Çetin, bilgilendirmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündemin ilk maddesinde  Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 19.10.2022 tarih 37539 sayılı Karaağaç  Mahallesi 265 ada 18 parselde bulunan 78,32 m² belediye hissesinin hissedarına satışı oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 26.10.2022 tarih 37949 sayılı Dolu Kadro Değişikliği konulu yazısının görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 26.10.2022 tarih 37950 sayılı Boş Kadro Değişikliği konulu yazısının görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Gündemin dördüncü maddesi olan    İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.10.2022 tarih 37774 sayılı Atatürk Mahallesi 1274 ada 5,6,7,8 Parsellere ait İmar Planı değişikliği konusu oy birliği ile İmar komisyonuna havale edildi.

Bir diğer gündem maddesi olan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27.10.2022 tarih 38021 sayılı Cumhuriyet Mahallesi 665-667 adalar arasında kalan İbadet Alanı ve Otopark Alanı ile 971-1345-1784 adalar arasında kalan park alanına ilişkin imar planı değişikliği konusu da oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

PLAN BÜTÇE KOMİSYONLARINA HAVALE EDİLDİ

Gündemin altıncı maddesi olan Fen İşleri Müdürlüğünün 28.10.2022 tarih 38101 sayılı Belediyemize ait Rüzgâr Enerji Santralinin Bakım ve Onarım hizmetlerinin Belediye Kanunun 67. Maddesine istinaden 22 ay süre ile yaptırılması konusu oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin yedinci gündem maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğünün 28.10.2022 tarih 38148 sayılı Ödenek Aktarımı konulu yazısı da Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğünün 28.10.2022 tarih 38149 sayılı Ek Ödenek konulu yazısının görüşülmesi de yine oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğünün 28.10.2022 tarih 38147 sayılı 2 adet  4X4 ATV Traktör alımı konusu da oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin ek maddesi olan Diyetisyen olarak çalışacak tam zamanlı sözleşmeli personelin maaşının belirlenmesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Kasım ayı meclis toplantısının ikinci oturumunun Cuma günü saat 14:00’da yapılması oy birliği ile kararlaştırıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.