Kapaklı Kasım Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı

Kapaklı Belediye Meclisi 2023 yılı Kasım ayı olağan toplantısının ilk oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, gündem maddelerinin görüşülerek kabul edildiği ve ilgili komisyonlara havale edildiği toplantıda alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

Kapaklı Kasım Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
02 Kasım 2023 Perşembe 11:06

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de büyük bir heyecan ve gururla, tüm siyasi parti ve STK temsilcilerimizin katılımıyla kutladık. Bir kez daha başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 100 yıl boyunca ülkemize katkı vermiş devlet adamlarımıza, bürokratlarımıza, siyasi partilerimize, belediye başkanlarımıza, muhtarlarımıza, tüm paydaşlarımıza şükran borcumuzu iletiyoruz.” dedi.

Türkiye’nin zor bir coğrafyada ilk yüzyılını gelişerek ve büyüyerek geçirdiğini ifade eden Başkan Çetin, “Bugün ülkemiz ekonomi, sanayi ve birçok alanda söz sahibi olmuştur. Her alanda, Atatürk’ün hedef koyduğu yolda gururla yürümeye devam etmektedir. Bugün biz de Kapaklı ilçemizin kurtuluşunun 101’inci yıl dönümünü törenle kutladık. İlçemizin tarihsel gelişimde görev yapmış bürokratlarımıza, belediye başkanlarımıza, muhtarlarımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önemli bir ivmeyle büyüyen ve gelişen ilçemize bizler de katkı vermeye çalışıyoruz. 2019-2024 yılları arasında görev yapan meclis üyelerimizle, belediye personelimizle vatandaşımıza hizmet etmeye, ilçemizi geliştirmeye gayret ettik. Birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel bir Kapaklı’yı çocuklarımıza emanet etmek için gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Çetin’in konuşmaların ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından yoklama yapıldı, gündem maddeleri okundu. İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğünün 16.10.2023 tarih 58466 sayılı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2023 yılı Teknik destek programına katılmaya hak kazanan belediyemiz adına protokol imza yetkisi verilmesi konulu yazı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25.10.2023 tarih 59110 sayılı Atatürk Mahallesi 2192 ada 1 parsel ile ilgili 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği konulu yazısı görüşülerek oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğünün 26.10.2023 tarih 59141 sayılı Boş kadro değişikliği konulu yazısının görüşülerek oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından, Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 27.10.2023 tarih 59214 sayılı Belediye hisselerinin satışı konulu yazısı oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Kasım ayı meclis toplantısının ilk oturumu Mali Hizmetler Müdürlüğünün 27.10.2023 tarih 59264 sayılı Temizlik İşleri Müdürlüğü 2023 yılı bütçesinde Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. Maddesi uyarınca aktarma yapılması konulu yazısının görüşülmesiyle devam etti. Söz konusu madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündeme ek olarak sunulan ve gündeme alınan maddelerin görüşülmesiyle toplantı devam etti. Atatürk Mahallesi 2004 ve 1616 numaralar adalar arasında kalan yolun imar değişikliği yapılarak tekrar düzenlenmesi ve iki imar adasındaki parseller için yeniden parselasyon yapılmasını içeren konu oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Atatürk ve Cumhuriyet mahallelerinin belirli bir kısmını kapsayan Kapaklı 1/1000 ölçekli ilave revizyon uygulama imar plan notu ilavesi ve plan notu değişikliğini içeren konu da oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Belediyemiz sınırları içerisinde mülkiyeti maliye hazinesine ait Karaağaç mahallesi 600 ada 2 parselde kayıtlı okul bahçesine yapılması planlanan 500 kapasiteli kapalı spor salonunun yapılabilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalanması için Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e yetki verilmesi konusu oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan Belediye hisselerinin satışı konulu yazısı oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Cumhuriyet Mahallesi’nde inşası devam eden Kapaklı Sultan Abdülhamid Han Camii inşaat işlerinde kullanılmak üzere İlçe Müftülüğü tarafından 2 buçuk milyon lira yardım talebi görüşülmek üzere oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Tarife Komisyonu üyeliğinden istifa eden Ali Aras’ın yerine Mustafa Sandıkçı’nın seçilmesinin ardından yeni kurulacak mahallelere 100.Yıl isminin verilmesini içeren gündem maddesi de görüşülmek üzere oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ YAPILACAK

Gündem maddelerinin görüşülerek kabul edildiği ve ilgili komisyonlara havale edildiği toplantıda alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Başkan Çetin, toplantının ikinci oturumunun 3 Kasım Cuma günü saat 14.30’da yapılacağını belirtti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.