Kapaklı Nisan Ayı Meclis Toplantıları Tamamlandı

Kapaklı Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan ikinci oturumla tamamlandı. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ilk oturumlarda komisyonlara havale edilen konuların görüşülerek karara bağlandığı ikinci oturumda alınan kararların hayırlı olması diledi.

Kapaklı Nisan Ayı Meclis Toplantıları Tamamlandı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
07 Nisan 2022 Perşembe 12:46

İMAR KOMİSYONU RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Nisan ayı meclis toplantısının ikinci oturumu açılış ve yoklama ile başladı. Ardından İmar Komisyonu raporları okundu. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 22.03.2022 tarih 25211 sayılı Kapaklı İlçesi İsmetpaşa Mahallesi 1548 ada 1 parsele ilişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konulu yazısı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün 23.03.2022 tarih 25345 sayılı Kapaklı İlçesi Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve İnönü Mahallesi’nin 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9. Maddesine istinaden bölünerek adları ile sınırlarının tespitinin yapılması konulu yazısı ile ilgili komisyon kararı okundu.

YENİ MAHALLE İSİMLERİ VE SINIRLARI AÇIKLANDI

Konuyla ilgili Atatürk Mahallesi’nin dört mahalleye bölünerek Atatürk Mahallesi haricinde Mevlana Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi isimleri ile üç yeni mahalle oluşturulması, Cumhuriyet Mahallesi’nin üçe bölünerek Cumhuriyet Mahallesi haricinde Vatan Mahallesi ve 19 Mayıs Mahallesi isimleri ile iki yeni mahalle oluşturulması, Bahçelievler Mahallesi’nin Bahçelievler Mahallesi haricinde Yunus Emre Mahallesi ve Naim Süleymanoğlu Mahallesi isimleri ile iki yeni mahalle oluşturulması, İnönü Mahallesi’nin ikiye bölünerek İnönü Mahallesi haricinde Yıldızkent Mahallesi isimli yeni bir mahalle oluşturulması kararlaştırıldı.

KOMİSYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Konuyla ilgili Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Bugün muhtarlarımız ile bir görüşme yaptım. Gazi Osman Paşa Mahallesi isim önerisi yerine Kışla Mahallesi, Naim Süleymanoğlu Mahallesi isim önerisi yerine ise Kavakdere Mahallesi isimlerini önerdiler.” dedi. Söz konusu gündem maddesi ile ilgili isim ve sınırların yeniden değerlendirilmesi için komisyon çalışmalarının devamına oy çokluğuyla karar verildi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25.03.2022 tarih 25588 sayılı Kapaklı İlçesi  1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı Plan Notu ilavesi  konulu yazısı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON KARARLARI OKUNDU

İmar Komisyonu kararlarının ardından Plan ve Bütçe Komisyon kararları okundu. Kültür İşleri Müdürlüğünün 24.03.2022 tarih 25447 sayılı Kültür İşleri Müdürlüğü Teşkilat Yapısı Yetki ve Sorumluluk ile Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin revize edilmesi konulu yazısı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Fen İşleri Müdürlüğünün 25.03.2022 tarih 25492 sayılı Fen İşleri Müdürlüğü Kuruluş Görev ve Çalışma Esasları Yönetmeliğinin revize edilmesi konulu yazısı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

ÖĞRENCİ KARTI OLUŞTURULACAK

Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğünün 28.03.2022 tarih 25673 sayılı Öğrenci Kartı Oluşturulması konulu yazısının görüşülmesini içeren komisyon raporunun okunmasıyla toplantı devam etti. 12.sınıf öğrencilerinden belediyemize müracaat edenlere 7 Haziran 2022’de yapılacak sınava kadar öğrenci kartı oluşturulması ve bu karta aylık 2 GB internet ve Kapaklı Belediyesi Sosyal Tesislerinde kullanılmak üzere aylık 50 lira yüklenmesinin uygun olduğuna komisyonca oy birliğiyle alınan karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 28.03.2022 tarih 25674 sayılı Belediyemiz mülkiyetinde bulunan 1547 ada 2 parselde İmar Planında Spor alanı olan arsanın 2886 sayılı devlet ihale kanunu hükümleri çerçevesinde satışa çıkarılması konulu yazısı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 01.04.2022 tarih 25926 sayılı Ödenek Aktarımı konulu yazısı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 01.04.2022 tarih 25927 sayılı Ek Bütçe konulu yazısı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Plan ve Bütçe Komisyonunun mülkiyeti belediyemize ait Karlı Mahallesi 123 ada 1 parselde kayıtlı 199.455,13 m² yüzölçümlü taşınmaz üzerine “Güneş Enerji Santrali, Biyogaz ve Sera Tesisi” yapılması işi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Yüksek Planlama Kuruluna yapılacak müracaatlar ve bu konuda iş ve işlemlerin takibi için Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e yetki verilmesi içeren kararı görüşüldü. Konuyla ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet sepetli platform araç alımını içeren konuyla ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Komisyon kararlarının görüşülmesinin ardından meclis toplantısı sona erdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.