Kapaklı Şubat Ayı Meclis 2. Toplantısı Gerçekleştirildi

Kapaklı Belediye Meclisinin Şubat ayı olağan toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ikinci oturum ile tamamlandı.

Kapaklı Şubat Ayı Meclis 2. Toplantısı Gerçekleştirildi
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
08 Şubat 2022 Salı 10:45

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ilk oturumda komisyonlara havale edilen konuların karara bağlandığı ikinci oturumda alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

İMAR KOMİSYONU RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

İkinci oturumda ilk olarak İmar Komisyonu raporları görüşüldü. Fatih Mahallesi Hamdi Kenar Caddesi’nin ismini 19 Mayıs Gençlik Caddesi olarak değiştirilmesi talebinin uygun olduğuna, değişikliğe konu olan Hamdi Kenar isminin de Karaağaç Mahallesi 721 ada ile 722 ada arasından başlayarak Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde son bulan isimsiz sokağa verilmesine komisyonca oy çokluğu ile alınan karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Cumhuriyet Mahallesi Şahin Sokak’ın ismini Sinop Sokak olarak değiştirilmesi talebinin uygun olduğuna komisyonca oy çokluğu ile alınan karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

2004-2009 yılları arasında Karaağaç Belediyesi meclis üyeliği yapmış olan ve trafik kazasında hayatını kaybeden meclis üyesi Korkmaz Çaylı’nın ismini Karaağaç Mahallesi 720 ada ve 721 ada arasından başlayarak 718 ada ve 722 ada arasında son bulan isimsiz sokağa verilmesinin uygun olduğuna komisyonca oy birliğiyle alınan karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

İmar Komisyon kararlarının görüşülmesinin ardından Plan ve Bütçe Komisyon kararları görüşüldü. Belediyemizin üyesi olduğu Trakya Belediyeler Birliği’nden 15.02.2022 tarihi itibariyle ayrılma kararının alınması ve bu konuda tüm iş ve işlemleri yapmak üzere belediye başkanına yetki verilmesinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin (o) bendi ve birlik tüzüğünün Birlikten Ayrılma başlıklı 36. Maddesine istinaden uygun olduğuna komisyonca oy çokluğu ile alınan karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Cumhuriyet Mahallesi Mithat Paşa Caddesi 801 ada ile 1354 adanın kesişimin de kalan 4.300,00 m² yüzölçümlü imar planında park olarak ayrılan alanının Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapmak üzere kullanım hakkını 20 (yirmi) yıl süre ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına bedelsiz olarak tahsis edilmesi, tahsise ilişkin protokol yapmak ve gerekli işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesinin (e) bendi ve 75 inci maddesinin (d) bendi uyarınca uygun olduğuna komisyonca oy birliği ile karar verildi. Karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan kredi kullanılması talebini içeren ve komisyonca oy çokluğu ile alınan karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Kapaklı Belediyesi iştirak şirketi Kent Tarımsal Ürünler Üretim Anonim Şirketinin işletmekte olduğu sosyal tesis sayılarını çoğaltarak ve diğer projelerini hayata geçirebilmesi için yapılan incelemeler doğrulusunda 10 milyon lira sermaye artırımını içeren ve komisyonca oy çokluğu ile alınan karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

İhtiyaç sahibi çocuklu ailelere yapılacak olan bir proje ile süt ihtiyaçlarının karşılanmasının 5393 sayılı belediye kanununun 14. Maddesi ve 60. maddesinin (i) bendi gereğince uygun olduğundan konunun belediyemiz Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğünce değerlendirilmesine komisyonca oy birliği ile alınan karar meclisten de oy birliğiyle geçti.

Plan ve Bütçe Komisyon kararlarının ardından son olarak Tarife Komisyonu kararı görüşüldü. Kapaklı Belediye Başkanlığı 2022 Mali Yılı Ücrete Tabi İşler Tarifesinde Zabıta Müdürlüğü başlığı altında yer alan Kurbanlık Satış Yeri Olarak Tahsis Edilen Yerlerden  (günlük) ibaresinin değiştirilerek, Kurbanlık Satış Yeri Olarak Tahsis Edilen Yerlerden  (tahsis süresi 10 günden az olmamak üzere günlük)  şeklinde revize edilmesinin uygun olduğuna komisyonca oy birliği ile alınan karar meclisten de oy birliğiyle geçti.

Komisyon raporlarının görüşülerek karara bağlanmasının ardından oturumu sonlandıran Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.