Kasım Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı

Kapaklı Belediye Meclisi 2021 yılı Kasım ayı olağan toplantısının ilk oturumu, Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde Kapaklı Belediye Başkanvekili Ziya Arslan başkanlığında yapılan ilk oturumda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Kasım Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
04 Kasım 2021 Perşembe 11:40

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yoklama yapıldı. Daha sonra gündem maddelerinin okunmasına geçildi.

İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

İlk olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04.10.2021 tarih 14781 sayılı “Çetinkaya” isminin Pınarça Mahallesi 213 ada 5 parselin cephesi olan isimsiz yola verilmesi konulu yazısı görüşüldü. Gündemin ilk maddesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 04.10.2021 tarih 14800 sayılı Pınarça Mahallesi 236 ada 4 parselde bulunan 69,00 m² belediye hissesinin hissedarına satışı konulu yazısını içeren ikinci gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 04.10.2021 tarih 14801 sayılı Pınarça Mahallesi 236 ada 4 parselde bulunan 23,00 m² belediye hissesinin hissedarına satışı konulu yazısını içeren gündemin üçüncü maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 25.10.2021 tarih 16028 sayılı Bahçelievler Mahallesi 1083 ada 2 parselde bulunan 1,00 m² belediye hissesinin hissedarına satışı konulu yazısını içeren gündemin dördüncü maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

Mali Hizmetler Müdürlüğünün 26.10.2021 tarih 16193 sayılı Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. Maddesine göre Ödenek Aktarımı konulu yazısının görüşülmesine geçildi. Gündemin beşinci maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğünün 26.10.2021 tarih 16197 sayılı Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 37. Maddesine göre Ek Bütçe yapılması konulu yazısının görüşülmesini içeren gündemin altıncı maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

6 gündem maddesinin ardından gündeme ek olarak sunulan maddelerin görüşülmesine geçildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan trafo alanları 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı hakkındaki madde İmar Komisyonuna havale edildi.

Karaağaç eski muhtarı Kerim Demir’in oğlu, ilçemiz sakinlerinden ve iş insanlarından Ufuk Demir’in isminin Karaağaç Mahallesi’nde isimsiz bir sokağa verilmesi talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

1 Kasım 2021 tarihinde hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Mehmet Er’in isminin Pınarça Mahallesi’nde isimsiz bir sokağa verilmesi talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

Edirne’de boğularak hayatını kaybeden Kapaklıspor’un altyapı futbolcusu Kerem Enginar’ın adının Kapaklı’da isimsiz park, spor alanı veya stada verilmesi talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ YAPILACAK

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından ikinci oturumun 5 Kasım Cuma günü saat 14.30’da yapılacağı ifade edildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.