Kaymakam Ayhan Bayhan;

Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan aynı binada hizmet veren Türk Hava Kurumu ve Kızılay Şubesi'ni ziyaret etti. THK Başkanı Mustafa Zümbül ve Kızılay Şube Başkanı Ertan Aşut'dan bilgi alan Kaymakam Bayhan, "Makamımı ofisiniz gibi bilin. Ne zaman isterseniz o zaman gelin, proje getirin, birlikte çalışalım" dedi.

Kaymakam Ayhan Bayhan;
09 Aralık 2010 Perşembe 00:00

Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan Türk Hava Kurumu ve Kızılay Başkanlığı Çerkezköy Şubeleri'ni ziyaret ederek, başkan ve yönetim kurulu üyelerinden bilgi aldı. THK Şube Başkanı Mustafa Zümbül ve Kızılay Şube Başkanı Ertan Aşut'u dinleyen Kaymakam Bayhan, "Makamımı ofisiniz gibi bilin. Ne zaman isterseniz o zaman gelin, proje getirin, birlikte çalışalım" dedi.

BAYHAN THK VE KIZILAY'I ZİYARET ETTİ
    Çerkezköy'e atandıktan sonra ilçedeki kurum ve kuruluşları bir bir dolaşarak bilgi alan Kaymakam Bayhan'ın son durağı Türk Hava Kurumu ve Kızılay Şube Başkanlıkları oldu. Aynı binada hizmet veren Türk Hava Kurumu ve Kızılay Başkanlığı'na gelen Kaymakam Ayhan Bayhan, THK Şube Başkanı Mustafa Zümbül ve Kızılay Şube Başkanı Ertan Aşut ile kurumların Yönetim Kurulu Üyelerince karşılandı. Yaklaşık yarım saat Zümbül ve Aşut'u dinleyen Kaymakam Ayhan Bayhan daha sonra THK'nın 'Model uçak' yapım atölyesini gezdi. Ziyaretinde önemli mesajlar veren Kaymakam Ayhan Bayhan, şube başkanlarından proje istedi, birlikte çalışma teklifinde bulundu.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ MEMNUN
    Ziyaret sırasında ilk konuşmayı Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Mustafa Zümbül yaptı. Kaymakam Bayhan'ı yoğun çalışma temposundan ötürü tebrik eden Zümbül, "Basından takip ettiğimiz kadarıyla gayretli işler yapıyorsunuz. Bu gayretiniz bize de heyecan veriyor" dedi.
    Kızılay Şube Başkanı Aşut'da Bayhan'ı överek, "Sivil toplum örgütlerine gösterdiğiniz ilgi bizi memnun ediyor. Görüyoruz ki sık sık sivil toplum örgütlerini, köyleri dalaşıyorsunuz. Bu kurumların başışndakiler olarak bizlerde mutlu oluyoruz. Ayrıca gazetede okuduk 'Vatandaşa kapım açık' demeniz bizi mutlu ediyor" diye konuştu. Hoşgeldin konuşmalarının ardından THK Başkanı Zümbül ve Kızılay Şube Başkanı Ertan Aşut, kurumları hakkında bilgi verdi.

DERİ GELİRLERİ ARTTI
    THK Başkan Mustafa Zümbül kurum olarak yoğun bir dönem geçirdiklerini belirterek, "Sizin Çerkezköy'e gelişiniz bizimde yoğun dönemimize rastladı. Bu dönem içinde birlikte güzel çalıştık. Bu noktada bir kez daha teşekkür ediyorum. Önce Ramazan Bayramı sonra Kurban Bayramı'nı geride bıraktık. Kurum olarak bizim gelirlerimiz fitre ve zekat ile kurban derisinden oluşuyor. Bu yıl kurban derisinde gelirimiz geçen yıla göre iki katına çıktı. Deri ihalesini erken yaptık geçen yıla oranla fiyatlar yüksek gitti.
    Geçen yıl 4-4.5 TL'ye giden koyun derisi bu yıl 7 TL'ye, 2 TL'ye giden sığır derisi 3 TL'ye gitti. Yüksek fiyatla sattık. Çalışmamızın semeresini aldık" diye konuştu.
    THK hakkında bilgi vermeyi sürdüren Başkan Zümbül, "THK fitre topluyor. Kurban derisi topluyor. Bunlardan elde ettiği gelirlerle uçak alıyor. Bakın bugün iki uçağımız İsrail'e gitti. Türkiye adına büyük bir reklam oldu. Bundan dolayı gurur duyuyoruz. THK olarak yeni projelerimiz var. Üç tane üniversite kurmayı düşünüyoruz. Buralarda havacılık eğitimleri vereceğiz. Yine yurtlar kurarak THK'ya sürekli gelir getirecek olanaklar sağlamaya çalışıyoruz. Yine tabiiki fitre ve zekat toplayacağız. Kurban derisi toplama görevini en iyi şekilde THK gerçekleştiriyor. Ancak sadece bu gelirlerle anılmak istemiyoruz" dedi.

BU DÖNEM SON
    Zümbül konuşmasının son bölümünde Kaymakam Bayhan'ın isteği üzerine Çerkezköy'de bu yıl toplanan kurban derilerinin sayısını açıkladı. Zümbül, Çerkezköy genelinde 980 koyun derisi, 54 keçi derisi ve 206 tane de sığır derisi toplandığını belirtti. Zümbül, "Bu yıl Pınarça'da biraz düşüş oldu. Her yıl aslında en fazla deri topladığımız yer Pınarça oluyordu ancak bu yıl düştü. Bunun nedenin de araştırmamıza göre kurban kesimindeki düşüş olduğunu gördük. Rakam olarak 100 kadar düşüş var. Ancak gelir olarak iyiz. Geçen yıla göre gelirimiz iki katına çıktı. 30 yıldır THK'da görev yapıyorum. Bugüne kadar 12-13 Kaymakam ile çalıştım. Şansımızdan gelen tüm Kaymakamlarımızın THK'ya bakış açısı olumlu oldu. Bu da bizi sevindiriyor. Genel Merkez'de Plan Bütçe Komisyonu'nda görevliyim. Artık bu dönem son. Görevi genç arkadaşlara bırakacağım. Onların bundan sonra aynı heyecanla bu görevi sürdüreceğine inanıyorum" dedi.

KIZILAY ÇERKEZKÖY'DE ÇOK ESKİ
    Kızılay Çerkezköy Şubesi hakkında Kaymakama bilgi veren Şube Başkanı Ertan Aşut ise şunları söyledi: "Kızılay 142 yıllık bir kuruluş. Hemen hemen Çerkezköy'de o tarihlerden beri var olan bir kurum. Bende 4.5 yıldır görevdeyim. Bu dönem ikinci görev sürem. Gerçi fazla değil rakamlar ufak ama 5-6 kiracımız var. İstasyon Mahallesi'nde bir binamız var. PTT Şube Müdürümüz ile görüştük. Orada PTT Şubesi'ni açmayı düşünüyorlar. Bu binayı onlara kiraya vereceğiz. Kan toplama yetkisi Kızılay'da. Türkiye'nin her yerindeki hastanelere kan yetiştiriyoruz. Kurban bağışı topluyoruz. Her yıl kurban bağışı 2 katına yükseliyor "diye konuştu.

HER ZAMAN BEKLİYORUM
    THK Şube Başkanı Zümbül ve Kızılay Şube Başkanı Aşut'u uzun uzun dinleyen Kaymakam Bayhan, görüşmenin sonunda "Kapım her zaman açık. Ne olursa olsun gelin. Güzel projeler getirin. Kendi ofisiniz gibi gelin. Ortak çalışalım. Her zaman bekliyorum" dedi.
Daha sonra Kaymakam Bayhan'a "Model Uçak" atölyesini dolaştıran THK Başkanı Zümbül ve Aşut ziyareti rozet hediye ederek tamamladılar. Kaymakam Bayhan'ın ceketine önce Zümbül daha sonra ise Aşut kurumlarına ait rozetleri taktı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.