Kızılpınar artık 3 mahalle ​

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Meclis Salonu’nda Çerkezköy Belediye Meclisi Başkan Vekili Uğur Erem başkanlığında yapıldı

Kızılpınar artık 3 mahalle ​
11 Ocak 2019 Cuma 10:08

Açılış ve yoklama ile başlayan Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantısı 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından ilk olarak Başkanlık Makamının 17.12.2018 gün ve 112 sayılı diğer kuruluşlarla ilişkiler hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin tatil ayının tespiti görüşülerek, Ağustos ayının tatil ayı olması oy birliği ile kabul edildi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ
Meclis tatil ayının tespit edilmesinin ardından Denetim Komisyonu Üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Denetim Komisyonu Üyeliklerine Serdar Ürkmez, Rağbet Erol, Yüksel Sevil, Mehmet Soyhan ve Turgut İleri oy çokluğu ile seçildiler.

ENGELLİLERE YARDIM KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
Denetim Komisyonu Üyelerinin seçiminin ardından Belediye Meclisi’nin 4. gündem maddesinde yer alan Başkanlık Makamının 17.12.2018 gün ve 111 sayılı engellilere yapılan yardım hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

UNVAN VE DERECE DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİLDİ
Gündemin 5. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün 21.12.2018 gün ve 2490 sayılı müzekkeresinin ekindeki (II) sayılı cetvel boş kadro değişikliğinde belirtildiği şekilde unvan ve derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, 5 adet kadroda unvan ve derece değişikliği yapılması oy birliği ile kabul edildi ve ardından yine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün 21.12.2018 gün ve 2486 sayılı sözleşmeli personellerin 2019 yılında çalıştırılması ve ücretlerinin tespiti hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

HUZUR SOKAK’TAKİ PARKA İSİM VERİLECEK
Daha sonra Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 142 sayılı park ismi verilmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Bağlık Mahallesi Huzur Sokak’ta yapılan parka Çorlu’daki tren kazasında hayatını kaybeden Özge Nur ve Gülce Dikmen isminin verilmesi görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

DİĞER GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Parka isim verilmesinin İmar ve bayındırlık Komisyonu’na havalesinin ardından Kaymakamlık Makamı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün  2018/201 sayılı Meclis Kararı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi ve akabinde gündemin 9. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 89860561/5017 sayılı yıllık canlı müzik ruhsat harcı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere Tarife Komisyonu’na havale edildi.

KIZILPINAR’A YENİ MAHALLELER
Gündemin 10. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğünün 21.12.2018 gün ve 143 sayılı Kızılpınar Mahallesi sınırlarının bölünmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, detaylı şekilde incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından gündeme sonradan ilave edilen Avukatlık hizmetlerinde kamulaştırma ve diğer işlemlerde kullanılmak üzere 7 milyon 500 bin TL kredi çekilebilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

İLK OTURUM SONA ERDİ
Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından 2019 yılı Ocak ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi.

İKİNCİ OTURUM 7 OCAK’TA GERÇEKLEŞTİ
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu 7 Ocak Pazartesi günü Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda gerçekleştirilirken, ilk oturumda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Kızılpınar Mahallesi sınırlarının bölünmesi konusu görüşülerek, Kızılpınar Mahallesi’nin 3’e bölünmesi oy birliği ile 3’e bölünen Kızılpınar’da yeni oluşturulan mahallelere Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Gültepe ve Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi ismi verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi
ENGELLİ YARDIMI AYLIK 625 TL OLDU
Açılış ve yoklama ile başlayan Belediye Meclisi toplantısının ikinci oturumunda ilk olarak Başkanlık Makamının 17.12.2018 gün ve 111 sayılı engellilere yapılan yardım hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken, engellilere yapılacak yardımın aylık 625 TL olması olmasına ve 2019 yılında da devam etmesine karar verildi.

HUZUR SOKAK’TAKİ PARKA ÖZGE NUR VE GÜLCE DİKMEN İSMİ VERİLDİ
Daha sonra Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 142 sayılı park ismi verilmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Bağlık Mahallesi Huzur Sokak’ta yapılan parka Temmuz ayında meydana gelen Çorlu’daki tren kazasında hayatını kaybeden Özge Nur ve Gülce Dikmen isminin verilmesi görüşülerek,  İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. 

CANLI MÜZİK RUHSAT HARCI TESPİT EDİLDİ
Huzur Sokak’taki parka isim verilmesinin ardından Kaymakamlık Makamı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün  2018/201 sayılı Meclis Kararı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile ret edildi.  Ardından gündemin 4. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 89860561/5017 sayılı yıllık canlı müzik ruhsat harcı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, Tarife Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda yıllık 1000 TL olmasına oy birliği ile kabul edildi. 

KIZILPINAR’A ARTIK 3 MAHALLE
Gündemin 5. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğünün 21.12.2018 gün ve 143 sayılı Kızılpınar Mahallesi sınırlarının bölünmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Kızılpınar Mahallesi’nin 3’e bölünmesi oy birliği ile 3’e bölünen Kızılpınar’da yeni oluşturulan mahallelere Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Gültepe ve Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi ismi verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi

OCAK AYI MECLİS TOPLANTILARI SONA ERDİ
Gündemin son maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 27.12.2018 gün ve 1946 sayılı Meclis kararı hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, kamulaştırma ve diğer işlemlerde kullanılmak üzere 7 milyon 500 bin TL kredi çekilebilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantıları sona erdi.
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.