Ordu AK Parti’yi bombaladı

Çerkezköy siyasetinin duayen isimlerinden Mustafa Ordu düzenlediği basın toplantısında Çerkezköy Belediyesinde yaşanan ‘vurgun’ olayına dikkat çekti.  Yaşanan olayın Çerkezköy’deki tüm vatandaşları ilgilendiren bir konu olduğunu ifade eden Ordu, “Olayı hemen savcılığa bildiren Başkan Vahap Akay’ı tebrik ediyorum. Asgari ücretle çalışan vatandaşların paralarının birileri tarafından yenilmesine kimse razı değildir. O yüzden bu incelemenin daha detaylı yapılması gerekiyor, Bu işin sağlıklı olarak müfettişle yürüdüğünü ve belediyenin de zarar görmeyeceği kanaatindeyim” diye konuştu.

Ordu AK Parti’yi bombaladı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
10 Temmuz 2019 Çarşamba 19:13

AKAY’I TEBRİK ETTİ
Çerkezköy siyasetinin duayen isimlerinden Mustafa Ordu Çerkezköy Belediyesi ve Kapaklı Belediyesindeki gelişmeler hakkında dün basın toplantısı gerçekleştirdi. Çerkezköy Belediyesindeki ‘vurgun’ olayına değinen Mustafa Ordu “ Seçimlerden sonra belediye başkanının ve memurların tespit ettiği bir yolsuzluk olayı ortaya çıktı. Buna yolsuzluk mu, dolandırıcılık mı, rantçılık mı? diyeceğiz henüz belli değil ama Çerkezköy’de her vatandaşı ilgilendiren bir konudur. Çerkezköy’deki her vatandaşın geleceğini ilgilendiren, çocuklarının nafakası olan emekleri burada var. Asgari ücretle çalışan vatandaşların paralarının birileri tarafından yenilmesine kimse razı değildir. Bu işin tabi ki içinde olanlar kimlerdir bilmiyorum ama bu işi Cumhuriyet Başsavcılığına hemen bildiren Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.
“KÖK, ÖNCE KENDİ ETRAFINA BAKACAKTI”
Bu işin hukuki boyutunun da olduğunu ifade eden Ordu, “İş savcılığa intikal etmesinin ardından Sayın Vahap Akay müfettiş istemiş ve olayın çözülmesi için çalışmalara başlamıştır. Ardından birileri bu işi örtbas etmek için belediye başkanına gözdağı vermek gibi açıklamalarda bulunmuştur. Şimdi daha ne olduğunu anlamadan açıklamalar yapıldı. Belediyeye yardımcı olması gereken iktidar partisi ilçe başkanının ilk açıklaması ‘Kayyum atanması lazım’ oldu. Bu ilçe başkanı herhalde kayyum atanmasını istemesinin sebebi başkana gözdağı vermek mi? Yani diyor ki ‘Bu işin üstüne fazla gitme yoksa kayyum atanır’ der gibi geldi bana. Şimdi iktidar partisi ilçe başkanı arkadaşımız önce kendi etrafındaki arkadaşlarına bakacak. Eğer bu işe karışmış arkadaşları varsa onları tespit edecek ve belediye başkanı ile birlikte hareket edecekti. Ama şu an iktidar partisinin müfettiş tayin etmesi gerekirken, henüz müfettişin dahi gelmediğini gördük” diye konuştu.
2005 YILINDA YAŞANANLARI HATIRLATTI
İktidar partisi ilçe başkanı bu işin üstünü kapatmak istiyor’ iddiasında bulunan Ordu, “Sayın ilçe başkanı sağına ve soluna almış olduğu eski ilçe başkanı ve yönetimini duyduğuma göre bu işle alakası var. 2005-2006 yıllarında minibüs hatlarından tahsis edilmesi gereken paraların da aynı bu şekilde tahsis edilerek, belediye kasasına girmediğini ifade eden Ordu,  "O zamanlar sesleri çıkmadı. Ben bu arkadaşlara diyorum; ‘Eğer bu işe başlayacaksanız 1999 yılından itibaren başlayın’ Tüyü bitmemiş yetimin hakkını ve şu ellerin çalışarak çocuklarına ekmek yediren vatandaşların hakkını yiyenler hakkında yasal işlemlerin başlatılması lazım" dedi. Asıl büyük vurgunun 2005 yılında yapıldığını kaydeden Ordu, "Ama ne hikmetse o gün bu işi yapanlar hala belediyede görevli olduğunu görüyorum. Bu iş nasıl olur? Spor kulübü yöneticiliği yapar, minibüs hattı işletir, hala o koltuklarda oturur. O yüzden bu incelemenin daha detaylı yapılması gerekiyor, Bu işin sağlıklı olarak müfettişle yürüdüğünü ve belediyenin de zarar görmeyeceği kanaatindeyim. İlçe başkanının da şunu istemesi lazım. Belediyeyi 5 bin oyla kaybettikten sonra ben bu işi yapamadım yerime kayyum atayın demesi lazımdı. Kendisi genç bir arkadaş ama önce konuştuklarını, yani iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırması lazım. Siz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarıyla bu kadar oy topladınız, biraz daha çalışsaydınız başkanlık sizin olurdu. Tavsiyemiz kendisine budur" ifadelerinde bulundu.
ÇETİN’İN BAŞKANLIĞINI DEĞERLENDİRDİ
Ordu, Kapaklı Belediyesindeki gelişmeler hakkında da konuştu. 31 Mart’a seçimi kazanarak belediye başkanı olan Mustafa Çetin’i tebrik ederek Ordu “ Öncelikle Sayın Başkanı ve İlçe Teşkilatını seçimi kazandıkları için tebrik ediyorum. Ancak seçimin üzerinden 3 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen Kapaklı Belediyesinde henüz kayda değer bir hizmet görülmedi. Bunun dışında Kapaklı Belediyesinde personel bile başkanla görüşmekte güçlük çekiyor. Belediye Başkanının odasının olduğu kat, merdivenlere kadar insan dolu. Seçim öncesi verilen sözler neticesinde yüzlerce insan sabah Başkanla beraber belediyede adeta mesaiye başlıyor ve akşama kadar belediyede duruyorlar. Tabir-i caizse Kapaklı Belediyesinde at izi it izine karışmış durumda. Mustafa Çetin’in bir an önce çevresindeki bu insanlardan kurtularak Kapaklı’ya hizmet etmeye başlaması gerekiyor” dedi.
 “KAPAKLI’DA BU İŞİ YAPACAK ADAM YOK MUYDU?”
Son günlerde Kapaklı kamuoyunu da sıklıkla meşgul eden belediye şirketi konusuna da değinen Ordu; “Çorlulu bir siyasetçi, önce bir şirket kuruyor, ardından da kurduğu şirketi Kapaklı Belediyesine hibe ediyor. Akabinde ise bahse konu şirkete, Çorlu’da yaşayan bu siyasetçi yönetim kurulu üyesi olarak atanıyor. Ben Sayın Belediye Başkanına şu soruyu sormak istiyorum; Nüfusu 120 bini aşan Kapaklı’da, bu işleri yapacak yüzlerce insan varken neden dışarıdan yönetici ithal etme gereği duyuyorsun? Kapaklı da adam mı yok? Yönetici ithal etmek Kapaklı halkına saygısızlık olur. Nüfusu 120 bini aşan Kapaklı’da her işin üstesinden gelecek liyakatli insanlar var. Bu yapılan Kapaklı halkına saygısızlıktır. Sayın Başkan bir an önce bu yanlıştan dönmelidir” diye konuştu.
“TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YEDİLER”
Son günlerde Kapaklı’da artan tarikat, cemaat ve vakıf faaliyetlerine de değinen Ordu; “Bu ülke kısa zaman önce 15 Temmuz gibi bir olay yaşadı. Önümüzdeki hafta da 15 Temmuz’un yıldönümü. Ben bu vesileyle Sayın Mustafa Çetin’e de bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. Son günlerde kamuoyunda bazı tarikat, cemaat ve vakıfların Kapaklı’da yapılandıkları ve faaliyetlerini hızlandırdıklarını duyuyoruz. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kaybedilmesinin ardından bu yapılar, diğer belediyelerden nemalanma gayreti içerisine girdiler. Kapaklı’da tüyü bitmemiş yetimin hakkını bu tarikatlara peşkeş çeken olursa, bu halk bunun hesabını sorar. Bu nedenle Sayın Başkan bu yapılardan uzak durmalı” şeklinde konuştu.
ONKOLOJİ VE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ TALEP ETTİ
Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile Ak Parti İlçe teşkilatı arasındaki ince mesafenin doğru ayarlanması gerektiğine dikkat çeken Ordu, aynı zamanda Mustafa Çetin'in Mandalı'nın aksine halka hizmet edebilecek birisi olduğu kanaatinde. Çetin'in belediye ve halka hizmet işleri ile ilgileneceği için birtakım devlet yatırımları konusunda yardıma ihtiyaç duyabileceğini kaydeden Ordu, Ak Parti Kapaklı İlçe teşkilatının bu noktada devreye girmesi gerektiğini kaydetti. Ordu, "Kapaklı Yıldızkent Kavşağı'nın yapılması için ilçe yönetimi hükümet ile yakın ilişkiler kurup burasnın yapılmasını sağlamalıdır. Söz verilen devlet hastanesinden ziyade Kapaklı'ya kanser vakalarının artışından dolayı Onkoloji Araştırma Fakültesi'nin getirlmesi şart olmuştur. Öte yandan Diş Hekimliği Fakültesi'nin Kapaklı'ya kazandırılması gerekmektedir" açıklamalarında bulundu. 

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.