Sanayici ve ticaret erbabından destek istendi

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kasım Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Taha Ülker başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Halk eğitimi ve eğitim kampüsü projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verirken, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva’da eğitime olan katkılarından dolayı Kaymakam Kubilay’a plaket takdim etti

Sanayici ve ticaret erbabından destek istendi
27 Kasım 2014 Perşembe 08:40

TOPLANTI TAHA ÜLKER BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

ÇTSO Kasım ayı Meclis toplantısı önceki gün Meclis Başkanı Taha Ülker Başkanlığı’nda yapıladı. Toplantıya İsmail Akın, Mesut Görgün ve Metin Taşdelen katılmazken, toplantı öncesi Halk eğitimi ve eğitim kampüsü projeleri hakkında bilgi vermek için Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Şube Müdürleri İrfan Danışmaz, Abdullah Nair, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Necmi Akman da toplantıda yer alan isimler oldu.

KOZUVA’DAN KUBİLAY’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

ÇTSO meclisine Halk Eğitimi ve eğitim kampüsü projeleri hakkında bilgi veren Kaymakam Kubilay, daha sonra sanayicilerden ve ticaret erbabından destek istedi. Yapılan bilgilendirmenin ardından da ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva, eğitime olan desteklerinden dolayı Kaymakam Metin Kubilay’a teşekkür plaketi takdim etti. Meclis toplantısında ilk olarak 2014 Ekim Ayı gelir-gider cetvelleri ve mizanı görüşüldü.  İlgili gündem maddesi hakkında ÇTSO Genel Sekreteri Hakan Gel bilgi vererek, “Ekim ayındaki gelir 299 bin 769 TL, gider 94 bin 585 TL, kasa mevcudu 398. 89 TL, banka mevcudu bir milyon 40 bin 309 lira, mizan borç ve alacak bakiye ise 7 milyon 919 bin 531 TL’dir” dedi. Yapılan bilgilendirmenin ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylamada gelir-gider kalemleri oy birliği ile kabul edildi.

AKTARIM YAPILMASI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Gündemin ikinci maddesinde gider bütçesinde fasıllar arası aktarım konusu görüşmeye alındı. ÇTSO Genel Sekreteri Hakan Gel tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından 2014 yılı gider bütçesinde oluşan ihtiyaç nedeniyle yönetim kurulunun 13.11.2014 tarih 65/5 sayılı kararı ile personel ve üyelerin eğitim giderlerine 11 bin TL, organ üyelerinin yurt dışı seyahat giderlerine 50 bin TL aktarım yapılması meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. 2015 yılı için üyelere yönelik düzenlenecek olan eğitim konuları hakkında öneriler bir diğer gündem maddesi oldu. Meclis konuyu değerlendirirken, eğitim önerilerinin meslek komiteleri ve komisyonlarda görüşülerek yönetim kuruluna iletilmesi oy birliği ile kabul edildi.

42 PUANLA AKREDİTE OLDUK

Toplantının devamında 2015 yılı içinde üyelere yönelik düzenlenecek olan yurt dışı fuarları hakkında öneriler görüşülürken, önerilerin meslek komiteleri ve komisyonlarda görüşülerek yönetim kuruluna iletilmesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantı Genel Sekreter Hakan Gel’in akreditasyon sonucu hakkında bilgilendirmesi ile devam etti. Gel yaptığı açıklamada, “Şubat 2014’den itibaren TOBB tarafından verilmeye başlanan eğitimler ve Türk Loydu tarafından yapılan değerlendirme ziyareti ile başlayan akreditasyon sürecindeki çalışmalarımız 17.11.2014 Pazartesi günü yapılan değerlendirme ziyareti ile sonucuna ulaştı. 13 başlıktan oluşan denetim sonucunda odamızın 42 puan alarak akredite olduğu kapanış toplantısında tarafımıza iletildi. Puanımız yapılan denetimin TOBB Akreditasyon kuruluna raporlanması ve kurulun belirleyeceği nihai sonuçla netleşecek. Öncelikle bu süreçte odamız personeli olarak bizlere desteğini sürekli olarak veren Yönetim Kurulumuza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

İNCELENEN 13 BAŞLIK HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Hakan Gel konuşmasının devamında ise, Akreditasyon denetimde incelenen 13 başlık hakkında bilgi vererek, “Yönetim ve oda, mali yönetim, insan kaynakları yönetimi, iç planlama ve yönetim, haberleşme ve yayınlar, bilgi iletişim teknolojileri, üye ilişkileri, kalite yönetim sistemi, iletişim ağı, politika ve temsil, bilgi danışmanlık ve destek, iş geliştirme ve eğitim, uluslar arası ihracat olarak on üç başlık belirlendi. Bu başlıklardan Yönetim ve Oda/Borsa mevzuatı, mali yönetim ve politika ve temsilde odamız mükemmel, diğer on başlıkta ise yeterli uygulama olarak puan aldı. Akreditasyon denetimleri 3 yılda bir tekrar edilmekte ve odaların gelişimleri yeniden değerlendirilmektedir. Her yıl kendi öz değerlendirmemizi de standart bir format üzerinden yaparak TOOB Akreditasyon kuruluna ileteceğiz. İlk hedefimiz üç yıl sonraki denetimde en azından tüm başlıklarda mükemmel seviyesine ulaşmak, ardından bunları sürekli yaparak sürekli üstün performans statüsünde yer alabilmek olacak” ifadelerini kullandı.

TRAKYA’NIN EN BAŞARILISI OLDUK

ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva ise yaptığı açıklamada, “Yapılan değerlendirmenin ardından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak akreditasyonda Trakya’nın en başarılı odası olduk. Emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyesi arkadaşlarımıza ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Gündemin altıncı maddesinde ise üyelerin katıldığı Middest 2014 Fuarı hakkında KOSGEB personeli Cansu Boz tarafından sunum yapıldı. Dilek ve temennilerin ardından ÇTSO Kasım ayı meclis toplantısı sona erdi.

Haber: Emrah ÇOĞALAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.