Sanayiciler Başkanı Ulkat;

Uzun zamandır atıl durumda olan Çerkezköy Sanayiciler Derneği'nin son 3-4 yıldır atıl durumdan çıkarılarak, bölge ile barışık bir Dernek haline geldiğini belirten Çerkezköy Sanayiciler Derneği Başkanı Yıldırım Ulkat, "Sanayicilerin yer aldığı bazı derneklerin kimileri TÜSİAD gibi çok elit, kimileri ise daha politik bir içerikli. Aslında olması gereken bizim yaptığımız gibi, mütevazi, kendi halinde, bölge ile barışık, bölgede yaşayan insanların sosyal meseleleri ile ilgili, kendi meseleleri ile alakalı, kendi lobisini yapan, bayrağını taşıyan bir sivil toplum örgütü olmak. Biz bunu yapmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

Sanayiciler Başkanı Ulkat;
22 Aralık 2010 Çarşamba 00:00

BİLGİ VE BİRİKİMİMİZİ SUNMAK İSTİYORUZ
    Sanayicilerin entellektüel birgi birikimi bakımından toplumda en iyi noktada olması gereken insanlar olması gerektiğini belirten Çerkezköy Sanayiciler Derneği Başkanı Yıldırım Ulkat, "Biz mümkün olduğu kadar bu bilgi, birikimi gerek sanayicinin, gerekse de bölgedeki insanların yararına sunmaya çalışıyoruz. Bunu yapmaya çalışan bir yeni jenerasyon, sanayici var aslında Türkiye genelinde. Biz de onlardan olmak istiyoruz" dedi.

DOĞRUDAN DEĞİL DOLAYLI ÇIKAR ÖNEMLİ
    "Daha önceki dönemlerde bu tür sosyal işler daha çok çıkar amaçlı yapılan işlerdi" diyen Çerkezköy Sanayiciler Derneği Başkanı Yıldırım Ulkat, "Halbuki Türkiye'de sanayici doğrudan çıkara değil dolaylı çıkara, yani toplumun çıkarına uygun davranacak olan entellektüel birikimini ortaya koymaya çalışıyor. Biz de bunu yapıyoruz şuan" dedi.

DERNEĞİ HAREKETE GEÇİRDİK
    "Bizim bilgimiz, birikimimiz var. Bunu da saklayıp, gizleyip yok edeceğimize toplumun yararına vermeye çalışıyoruz" diyen Çerkezköy Sanayiciler Derneği Başkanı Yıldırım Ulkat, "Bunu nasıl yapabiliriz? Derneğimiz var, harekete geçirelim. Harekete geçirdik ve bir yayın yaptık. Dergimizi çıkardık. Heralde bu Çerkezköy'ün hoşuna giden bir yayındır. Bu dergimiz ile ilgili Trükiye'nin her tarafından olumlu tepki alıyoruz. Güzel bir ekonomi dergisi oldu" dedi.

LOKAL YARDIMLAR YAPIYORUZ
    Kamu kurum kuruluşlarına, sağlık merkezlerine vs. ile yerlere çeşitli lokal yardımlar yaptıklarını belirten Çerkezköy Sanayiciler Derneği Başkanı Yıldırım Ulkat, Gazetemizin kendisine yönelttiği "Dernek olarak önümüzdeki dönem bir okul, hastane gibi kalıcı ve ölümsüz bir eseri bırakmayı, taçlandırmayı düşünüyor mu bölgemize?" sorusuna şu cevabı verdi:

ÇERKEZKÖY İLE İLGİLİ HER KONUDA MÜDAHİLİZ
    "Hemen öyle bir proje, çalışmamız yok. İlk başlarda bir hastane çok konuşuluyordu. O proje bir dönem önemize geldi, ondan sonra gelmedi. Demek ki ilerlemedi. Ama bizim olduğumuz yerde Çerkezköy ile ilgili her türlü konuda biz kendimizi müdahil sayıyoruz. Çünkü bir bura ile tam entegre çalışan bir Derneğiz.

YARIYARIYA ÇERKEZKÖYLÜYÜZ
    Üyelerimizin tamamı kendini yarıyarıya Çerkezköylü sayıyor. Çünkü işi, fabrikası, ekmeği, çalışanı burda. Bir anlamda o çalışanlar her fabrika sahibinin ailesi gibi. Öyle olduğu için ilçenin genel meselelerine arşı son derece duyarlıyız. Tabii bu imkan meselesi. İmkan olunca her türlü desteği daha fazla yapacağız" dedi.

50 ÖĞRENCİYE BURS
    Dernek olarak 50 öğrenciye burs verdiklerini de kaydeden Çerkezköy Sanayiciler Derneği Başkanı Yıldırım Ulkat, "Maddi durumu iyi olmayan ve bölgede yaşayan öğrencilerin müracaatlarını alıyoruz. Bir kurulumuz var, bu müracaatları inceliyor. Ardından 50 öğrenciye burs veriliyor" dedi.
Derneğin 108 civarında üyesinin bulunduğunu belirten Yıldırım Ulkat, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi ile de son derece uyumlu bir çalışma da sergilediklerini belirterek, ÇOSB Yönetimi Kurulu'na da katkı ve desteklerinden dolayı teekkür etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.