Şubat Ayı Kapaklı Meclisleri tamamlandı

Kapaklı Belediye Meclisinin Şubat ayı olağan toplantıları Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ikinci oturumla tamamlandı.

Şubat Ayı Kapaklı Meclisleri tamamlandı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
06 Şubat 2023 Pazartesi 11:21

Başkan Çetin, İlk toplantıda komisyona gönderilen raporların görüşülerek karara bağlandığı ikinci toplantıda alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

KOMİSYON KARARLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Kapaklı Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısının ikinci oturumu açılış ve yoklama ile başladı. Ardından İmar Komisyonu raporları görüşüldü.

İlk olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan 30.12.2022 tarih 42521 sayılı İmar Plan değişikliği konulu yazısını içeren komisyon kararı görüşüldü. Kapaklı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında hazırlanan Plan Notu İlave Edilmesi ve Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunu içeren konunun onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesinin uygun olduğuna komisyonca oy birliği ile karar verildi. Komisyon kararı mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan 30.12.2022 tarih 42522 sayılı İmar Plan değişikliği konulu yazısını içeren bir diğer komisyon kararı görüşüldü. Karaağaç Belediyesi Arıtma Tesisi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında hazırlanan Plan Notu İlave Edilmesini içeren konunun onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesinin uygun olduğuna dair komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

İkinci oturum İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan 30.12.2022 tarih 42523 sayılı İmar Plan değişikliği konulu yazısını içeren komisyon kararının görüşülmesiyle devam etti. Çerkezköy 5. Etap (Pınarça) 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında hazırlanan Plan Notu İlave Edilmesi onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesinin uygun olduğuna dair komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Karaağaç Sanayi Alanı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında hazırlanan Plan Notu İlave Edilmesi konusunu içeren bir diğer komisyon raporu görüşüldü. Onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesinin uygun olduğuna dair komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Karaağaç Sanayi Alanı 1/1000 Ölçekli İlave Uygulama İmar Planı kapsamında hazırlanan Plan Notu İlave Edilmesi ile ilgili bir diğer komisyon kararının görüşülmesiyle oturum devam etti. Onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesinin uygun olduğuna dair komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Çerkezköy 7. Etap (Yanıkağıl) 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında hazırlanan Plan Notu İlave Edilmesine ilişkin onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesinin uygun olduğuna dair komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

İmar Komisyonunun Karaağaç Depolama Alanı 1/1000 Ölçekli Uygulama Revizyon ve İlave İmar Planı kapsamında hazırlanan Plan Notu İlave Edilmesi konusunu içeren raporunun görüşülmesiyle oturum devam etti. Onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesinin uygun olduğuna dair komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

İmar Komisyon raporları İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan 17.01.2023 tarih 43702 sayılı İsimsiz Sokaklara isim verilmesi konulu yazısı ile ilgili komisyonca oy birliğiyle alınan kararın mecliste de oy birliğiyle kabul edilmesiyle tamamlandı.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Şubat ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Plan ve Bütçe Komisyon raporlarının görüşülmesiyle sürdü. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından sunulan 28.12.2022 tarih 42325 sayılı Bağımsız Sıfır Atık Toplayıcıları Yönetmeliği konulu yazısının görüşülmesiyle ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

ARAÇ TAHSİS EDİLECEK

Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan 23.01.2023 tarih 44074 sayılı Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Araç tahsisi ve 23.01.2023 tarih 44075 sayılı Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Araç tahsisi konuları ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı kararlar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

İkinci oturum Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 26.01.2023 tarih 44240 sayılı 191 Ada 1 Parsel konulu yazısı ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesiyle devam etti. Komisyonca oy birliğiyle alınan karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Pınar Bulvarı Cephe Sağlıklaştırma ve Yenileme İnşaatı işinin yapılması için İller Bankasından 4.000.000,00 TL Kredi kullanılması konusu ile ilgili komisyonca oy birliğiyle alınan karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından sunulan 27.01.2023 tarih 44288 sayılı Görev ve Çalışma Yönetmeliği konulu yazısı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı kararın mecliste de oy birliğiyle kabul edilmesiyle Şubat ayı olağan toplantısı sona erdi.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

ŞUBAT AYI İLK TOPLANTISINDA NE OLMUŞTU

Şubat Ayı ilk Oturum öncesi Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin bir konuşma yapmış ve “Alacağımız kararların ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Geçen yıl Haziran ayında başlattığımız İçişleri Bakanlığının canlı belediye sistemi ile ilgili süreçleri belediyemizin yoğun çalışması ve çabalarıyla bugün itibariyle kullanmaya başladık. Programın belediyemizin kurumsallaşma sürecine katkısı olacak ve birçok hizmetin vatandaş nezdinde daha çabuk yapılmasını sağlayacak. Ekiplerimiz mesai gözetmeksizin çalıştı. Trakya’da bu programa geçen ilk belediye olduk. Uygulamalarımızla beraber vatandaş memnuniyetini artıracağımıza inanıyorum. Daha profesyonel ve güvenli bir şekilde işleyecek sistemle tüm verilerimiz ve işlemler bakanlık üzerinden de denetlenecek” dedi.

YÜZDE 80 ZAM YAPILDI

İlk toplantıda Açıklamalarını sürdüren Başkan Çetin, “Belediyemiz Personel A.Ş. ile Hizmet- İş Sendikası arasında kentimiz için emek veren kıymetli personelimize yüzde 80 oranında ek zam yapılmasını içeren ek protokolü Hizmet- İş Sendikası Trakya Bölge Şube Başkanı Aykut Aktemur ile imzaladık. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yıldızkent Köprülü Kavşak Projesi ile ilgili de konuşan Başkan Çetin, “Saray ve Çerkezköy dönüşleri 60 gün süreyle trafiğe kapatıldı. Hava koşulları el verdikçe hızlı bir şekilde projenin tamamlanmasını istiyoruz. İnşallah Nisan ayında belki bakanlarımızı da davet edip buranın açılışını yapmayı hedefliyoruz. Sadece ilçemiz için değil bölgemiz için de kıymetli olan projede çalışmalar devam ediyor. Alternatif yol oluşturmak için Bahçelievler Mahallesi’ne giriş ve De-Facto fabrika girişle ilgili Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ile yaptığımız görüşmelerde her iki girişin de sıkıntıya neden olacağını farklı gerekçelerle ortaya koydular. Onlar alternatif yol olarak yapılsaydı çok daha rahat bir çalışma olacaktı, trafiği rahatlatacaktı. Konu üzerinde çabamız, gayretimiz devam ediyor.” dedi.

Başkan Çetin şu ifadelerle açıklamasını tamamladı: “Yıldızkent projesi kadar ileride sorun olacağını gördüğümüz Yünsa kavşağındaki trafiğin de rahatlaması için ‘battı çıktı’ projesini ÇOSB üzerinden yaptırdık ve ihale aşamasına getirmek için temaslara başladık. İnşallah onu da hayata geçirirsek bölgenin önemli trafik sorununu gidermiş olacağız”.

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Açılış ve yoklama yapılarak gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan 17/01/2023 tarih 43702 sayılı Karaağaç Mahallesi 711 adanın çevresinde bulunan isimsiz sokaklara isim verilmesi konusunu içeren gündemin ilk maddesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan 23/01/2023 tarih 44074 sayılı Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğüne hizmetlerinde kullanmak üzere 3 ay süre ile geçici olarak 1 adet aracın tahsisi konusu oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan 23/01/2023 tarih 44075 sayılı Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne hizmetlerinde kullanmak üzere 3 ay süre ile geçici olarak 1 adet aracın tahsisi konusu da oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 26/01/2023 tarih 44240 sayılı 191 ada 1 nolu parselin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine devrine ilişkin Belediye Meclisinin almış olduğu 05.01.2018 tarih 19 nolu kararında değişiklik yapılarak yer altı otoparkı ibaresinin yer altı otoparkı ve/veya meydan düzenlemesi yapmak üzere olarak değiştirilmesi hususunun görüşülmesine geçildi. Gündemin dördüncü maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan 27.01.2022 tarih 44263 sayılı Pınar Bulvarı Cephe Sağlamlaştırma ve Yenileme inşaatı projesi için kredi kullanılması konusunu içeren gündemin beşinci maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından sunulan 27.01.2022 tarih 44288 sayılı Etüt ve Proje Müdürlüğünün Görev ve Çalışma yönetmeliğinin revize edilmesi konusunu içeren gündem maddesi de oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Ek gündem maddesi olarak gündeme alınan konuların görüşülmesine geçildi. Kapaklı Belediyesi Personel A.Ş.’nin 13 Şubat 2023’te yapacağı genel kurul toplantısına Kapaklı Belediyesi’ni temsil etmeye ve gündemdeki maddelerin karara bağlanması için oy kullanmaya Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin'in seçilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan 209,01 metrekare, Atatürk Mahallesi’nde bulunan 417,51 metrekare belediye hisselerinin hissedarlarına hisseleri oranında tapu satışının yapılması hususu oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 60 adet kadroda derece değişikliği talebi oy birliğiyle kabul edildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.