TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDE YENİDEN ALBAYRAK DÖNEMİ

TRAKYA Belediyeler Birliği’nin 2021 yılı Mayıs dönemi olağan genel kurul toplantısı Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde gerçekleştirildi.

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDE YENİDEN ALBAYRAK DÖNEMİ
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
28 Mayıs 2021 Cuma 12:24

Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında birlik meclis üyelerin katılımlarıyla pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen toplantıda önemli gündem maddeleri karara bağlandı.
Toplantıda birlik başkanlığı, meclis başkanlığı, encümen üyelikleri ve dış ilişkiler komisyonu üyelikleri ileplan-bütçe komisyonuüyelikleri seçimi gerçekleştirildi.
2020 yılı faaliyetlerini içeren Faaliyet Raporu ve Kesin Hesap cetveli de meclis tarafından onaylandı.
Birliğin Başkanı Yeniden Kadir Albayrak
Toplantıda öncelikli olarak Birlik Başkanlığı seçimi yapıldı.
Gizli oylama sistemi ile gerçekleştirilen seçimde üyeler adaylık önergesini mevcut başkanlık görevine devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Kadir Albayrak olarak kullandı.
Gizli oylamanın sonucunda farklı bir isim görülmedi ve Başkan Albayrak, tek aday olarak Trakya Belediyeler Birliği başkanlığı görevine yeniden layık görüldü.
Meclis Başkan Vekilliklerinde Değişim Olmadı
Bundan bir önceki genel kurulda olduğu gibi yine, oybirliği ile birliğin Meclis 1. Başkan Vekili Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe olurken, Meclis 2. Başkan Vekili de Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul oldu.
Yönetim Kuruluna Yeni İsimler
Gizli oylama ile gerçekleştirilen Encümen Üyeliği seçiminde, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın beraberinde Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca, Lüleburgaz Belediyesi Meclis Üyesi Gülcan Ayışığı, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve Kavaklı Belediye Başkanı Gürel Koşdemir Birliğin Yönetim Kurulu ekibini oluşturdular.
Plan-Bütçe Komisyonunda Değişiklik Olmadı
Encümen üyeliği seçiminin ardından beş kişiden oluşan Plan-Bütçe Komisyonu üyelikleri seçimi yapıldı.
Çerkezköy Belediyesi Meclis Üyesi Serdar Ürkmez, Kapaklı Belediyesi Meclis Üyesi Feyzullah Yorulmaz, Kavaklı Belediyesi Meclis Üyesi Nejdet Pulat, Marmaraereğlisi Belediyesi Meclis Üyesi Bahattin Çavdar ve Vize Belediyesi Meclis Üyesi Cengiz Arda açık oylama sonucu oybirliği ile Plan-Bütçe Komisyonu üyeleri olarak belirlendiler.
Dış İlişkiler Komisyonu Kuruldu
Trakya Belediyeler Birliği’nin Mayıs dönemindeki bu toplantısında daha önce faaliyete geçmemiş bir komisyon oluşturuldu. Birlik yönetiminin gerçekleştirmiş olduğu encümen toplantılarında görüşülen ve birlik meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda Dış İlişkiler Komisyonu kuruldu.
Buna göre toplantıda komisyon üyelikleri seçimi gerçekleştirildi veyine gizli oylamaile yapılan seçimde Çorlu Belediyesi Meclis Üyesi Güner Çetin, Şarköy Belediyesi Meclis Üyesi Yasemin Çavuşoğlu, Büyükçekmece  Belediyesi Meclis Üyesi Kerem Ereke, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Baştak ve Saray Belediyesi Meclis Üyesi Murat Dinç Dış İlişkiler Komisyonu üyeleri olarak belirlendi.
Rozetleri Başkan Albayrak Taktı
Trakya Belediyeler Birliğine yeni üye olan belediyelerden Sarıyer, Avcılar, Uzunköprü, İpsala, Enez, Süloğlu, Küplü ve İnece belediyelerinin başkan ve temsilcileri de toplantıda hazır bulundu.
Toplantının sonunda Birlik Başkanı Kadir Albayrak tarafından yeni üyelere Trakya Belediyeler Birliği rozeti takıldı.
Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun da, Başkan Albayrak’a takdimde bulundu.
Yönetim ve Komisyon Üyelerine Teşekkür
Yeni yönetim kurulu ve komisyonlara seçilmiş olan üyeleri tebrik ederek başarı dileklerinde bulunan Birlik Başkanı Kadir Albayrak, bir yıl veya daha fazla süredir yönetimde olan üyelere de katkı ve özverileri için teşekkür etti.
Trakya Bölgesi olarak Pandemi ile mücadelede daha iyiye gidilmeye başlandığını belirten Başkan Albayrak, “Sağlığımıza çok dikkat ederek birliğimiz ve belediyelerimiz için hassasiyet ve ciddiyetle faaliyetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Trakya Belediyeler Birliği olarak, kısıtlamalara rağmen yapmış olduğumuz çalışmalarımızda başarılı bir şekilde ilerlediğimizi görebiliyoruz. Başta çok değerli belediyelerimiz olmak üzere çalışmalarımıza katkıda bulunan birlik müdürümüze ve herkese teşekkür ediyorum. Mesafelerin az olduğu günlerin yakın olmasını diliyorum.” dedi.
Faaliyetler Hakkında Bilgi Aktarıldı
Toplantının bilgilendirme bölümünde Birliğin yeni dönemde gerçekleştirdiği ve sürdürmeyi planladığı faaliyetleri içeren bilgilendirme sunumu da Birlik Müdürü Cemal Ogün Kürümoğlu tarafından meclis üyeleri ile paylaşıldı.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.