T.C. ÇERKEZKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2013/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ÇERKEZKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2013/9 SATIŞ
01 Mart 2014 Cumartesi 08:33

T.C.
ÇERKEZKÖY
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2013/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi niteliği kıymeti adedi önemli özellikleri:
Özellikleri Tekirdağ ili Çerkezköy ilçesi Gazimustafa Kemal Paşa mah. 33 cilt 3229 sayfa 467 ada 17 parsel 506,00 m2 arsa cinsinde taşınmaz. Taşınmazın boş arsa olup üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Düz bir topografik yapısı vardır etrafında 3-4 katlı yapılar mevcutttur. İnci Narin okuluna yakındır.
Adresi            :G.M.K.P. Mah. Mimar Sinan Cad Kirazlı sokak Çerkezköy/TEKİRDAĞ
İmar Durumu         :1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 4 kat imarlı maks. TAKS:0,40’tır
Kıymeti            :202.400,00 TL
KDV Oranı        :%18
Kaydındaki Şerhler    :1/5 hisse üzerinde 31.05.2012 tarih ve 8625 yev. sayılı satış vaadi şehri vardır
1 satış günü        :07/04/2014 günü 14:00-14:10 arası
2. satış günü        :07/05/2014 günü 14:00-14:10
Satış Yeri        :Çerkezköy İcra Müdürlüğü-Çerkezköy/TEKİRDAĞ
Satış şartları:
    1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada da istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar  banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki hakları özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunucak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilmeyen ilgililere tebliğ yerine kaimdir.
    6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13.01.2014
Satış Memuru 92840
(İİK m.126 )                                            BSN-73

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.