banner57

2. oturumla mart toplantıları tamamlandı

Çerkezköy Belediyesi Mart ayı Meclis toplantıları Belediye BaşkanıVahap Akay Başkanlığı’nda Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantı ile tamamlandı

2. oturumla mart toplantıları tamamlandı


GÖLGELİKLERİ GÖRÜŞMEYE DEVAM
Açılış ve yoklama ile başlayan Belediye Meclisi’nde ilk olarak bir önceki toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Çerkezköy Belediye Meclisi Belediye Meclisinin 06.02.2020 gün ve 2020/29 sayılı kararında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.09.2019 gün ve 15 sayılı pergolalar (Gölgelik) hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, konuyla ilgili çalışmaların devam edilmesine İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile karar verildi. 
PLAN NOTU DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİLDİ
Gündemin ikinci maddesinde yer alan ve bir önceki toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Belediye Meclisinin 06.02.2020 gün ve 2020/30 sayılı kararında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 23.12.2019 gün ve 53 sayılı plan notu değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, plan notları değişikliği İmar ve Bayındırlık Komisyonu kararı doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
EK BÜTÇE KABUL EDİLDİ
Gündemin 3. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 21.02.2020 gün ve 2 sayılı ek bütçe hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda Belediyemiz bünyesinde yeni kurulan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün 2020 yılı gelir ve Gider Bütçesi’nin 1 milyon 535 bin 800 TL olması oy birliği ile kabul edildi.
Ardından Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.02.2020 gün ve 14 sayılı Belediye hissesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, iki adet Belediye hissesisin satılması İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği kabul edildi. 
KAMULAŞTIRMA TALEBİ RET EDİLDİ
Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.02.2020 tarih 15 sayılı Çerkezköy ilçesi sınırları içerisinde yer alan Belediyemize ait 32 adet taşınmazın Demiryolu Projesi kapsamında kamulaştırılarak, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından devrinin yapılması hakkındaki talebine ilişkin müzekkerenin müzakeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda Devlet Demiryollarının belirlediği ücretin düşük olması nedeni ile oy çokluğu ile ret edildi.
ERNA VE EFZ’NİN İTİRAZ DİLEKÇESİ KABUL EDİLDİ
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Mart ayı Meclis toplantısı EZF Proje Turizm Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin ve ERNA İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.’nin 11.02.2020 tarih bila sayılı itiraz dilekçelerine ait İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.02.2020 tarih 38 sayılı müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.