Belediye’den eğitime 250 bin TL’lik destek

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Haziran ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Yüksel Sevil Başkanlığı’nda Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda, Metin Seçkin Ortaokulu’nun borçlarının ödenmesi için okula 250 bin TL’lik yardım yapılması talebi ilgili komisyona havale edildi

Belediye’den eğitime 250 bin TL’lik destek
02 Haziran 2018 Cumartesi 12:40

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Haziran ayı Meclis Toplantısı’nı yapmak üzere Belediye Meclis Salonu’nda toplanan Belediye Meclisi açılış ve yoklama ile başladı. Ardından meclisin ilk gündem maddesi olan Çerkezköy sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki Belediye hisselerinin satışının görüşülmesinin ardından 4 adet hisse satışı ve bir adet hisse devri incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderildi.

KREDİ TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ
Hisse satışının komisyona gönderilmesinin ardından Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 23.05.2018 gün ve 794 sayılı kredi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin görüşülmesine geçildi. Bu gündem maddesi ile ilgili Meclise verilen bilgide Mayıs ayındaki Meclis Toplantısında İller Bankasının Kızılpınar’daki yol yapım çalışmaları için 15 milyon TL’lik Çerkezköy Belediyesi’nin kredi talebini kabul etmemesi üzerine bankalardan 7 milyon TL kredi çekilmesine karar verilmesi ve çekilecek kredinin faiz oranının İller Bankası faiz oranını üzerinde olmaması yönünde karar alındığı belirtilerek, uygulamada bankaların en düşük kredi faiz oranının 1.54 olduğu, İller Bankası’nın faiz oranının ise 1.333 olduğu belirtildi. Bu durumda kredi çekmenin olanaksız olduğu ve Mayıs ayındaki Meclis kararının iptal edilerek, kredi çekilmesi için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a tam yetki verilmesi talebi görüşülerek incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

METİN SEÇKİN ORTAOKULU’NA 250 BİN TL’LİK YARDIM
Gündemin 3. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 23.05.2018 gün ve 889 sayılı Belediyemizde dolu bulunan 2 adet kadroda derece değişikliği yapılması hakkında müzekkeresinin müzakeresinin görüşülüp, kabul edilmesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 25.05.2018 gün ve E. 10255581 sayılı Metin Seçkin Ortaokulu’nun borçlarının ödenmesi için 250 bin TL yardım yapılması talebi görüşüldü ve incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildikten sonra gündemin son maddesi olan İhsan Engin Vekili Av. Hasan Öztürk’ün 30.04.2018 gün ve bila sayılı 91 ada 6 parsele ilişkin uzlaşma talebi dilekçesinin görüşülüp, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi ile Meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi.
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.