Çerkezköy Belediyesi Kasım ayı meclisleri tamamlandı

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Meclisi Başkan Vekili Cengiz Memiş Başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılırken, bir önceki toplantıda Komisyonlara gönderilen konular görüşülerek karara bağlandı

Çerkezköy Belediyesi Kasım ayı meclisleri tamamlandı
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
07 Kasım 2020 Cumartesi 11:39


  Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu bir önceki toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderilen Belediye Meclisi’nin 07.10.2020 gün ve 2020/91 sayılı kararında Fen İşleri Müdürlüğü’nün 25.09.2020 gün ve 82 sayılı Kent Estetik Komisyonu kararları hakkındaki müzekkeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda Kent Estetik Komisyonu’nun 1. maddesi ‘Atatürk ve Öztrak Caddelerinde kamu kurum ve kuruluşlarına ait 460 adet saha dolabı vb. üst yapı imalatlarının olduğu tespiti yapılmıştır. İlçemizin en yoğun yaya trafiğinin yaşandığı bu bölgelerde söz konusu imalatlar nedeniyle yaya akış trafiğini olumsuz etkilediği, engelli vatandaşlarımızın erişebilirliğinin engellendiği, büyük ölçüde görüntü kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle bu tip imalatların kaldırılarak yeraltına alınması ve 31.12.2020 tarihine kadar tamamlanacak kentsel tasarım ve peyzaj projesine uygun gerekli çalışmanın yapılması hususu’ şeklinde değiştirilerek onaylanması, Kent Estetik Komisyon kararlarında bulunan diğer maddelerin ise diğer Meclislerde görüşülmek üzere çalışmaların devam edilmesine yönünde aldığı tavsiye kararı Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi.
  DİĞER GÜNDEM MADDELERİ KARARA BAĞLANDI
  Ardından gündemin ikinci maddesinde yer alan muhtelif parsellerde bulunan Belediye hisselerinin satışı hakkındaki müzekkeresi görüşülerek, 3 adet Belediye hissesinin satışı  İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda oy birliği ile Belediye Meclisi’nde kabul edildi.  Gündemin 3. maddesinde yer alan Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığı’nın 29.06.2020 gün ve 23858 sayılı Uygulama İmar Planı değişikliği talebi İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken, gündemin 4. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.10.2020 gün ve 97 Sayılı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü raporu hakkındaki müzekkeresi ise oy çokluğu ile kabul edildi.
  Meclis gündeminin son maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 28.10.2020 gün ve 45 sayılı hibe şirket için Meclis kararı alınması hakkındaki müzekkeresi görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildikten sonra Kasım ayı Meclis toplantıları tamamlandı.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.