İşitme engellilere dernek yeri tahsisi yapıldı ​

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Şubat ayı Meclis toplantıları Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda tamamlandı

İşitme engellilere dernek yeri tahsisi yapıldı ​
07 Şubat 2019 Perşembe 10:44

İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Belediye Meclis Salonu’nda yapılan Şubat ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Çerkezköy ilçesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki Belediye hisselerinin satışının görüşülmesi ile başladı. Çerkezköy Belediyesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerde yer alan 4 adet hissenin satışının İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün memur dolu kadro değişikliği cetvelinde 6 adet kadroda derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresi oy birliği ile kabul edildi. TREDAŞ Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin imar planı tadilatı hakkındaki yazılarının müzakeresi de İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

YER TAHSİSİ GÜNDEME GELDİ
Gündemin 4. maddesinde yer alan Çerkezköy Kaymakamlığı Fevzipaşa Aile Sağlığı Merkezi’nin Aile Sağlığı Merkezi kira ücretleri hakkındaki talebinin Tarife Komisyonu’na havale edilmesinin ardından gündemin son maddesinde yer alan Çerkezköy Sağırlar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yer tahsisi talebi görüşülerek, değerlendirilmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
İLK OTURUM SONA ERDİ

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Şubat ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi.

İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLDİ
Belediye Meclisi, Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere 5 Şubat Salı günü saat 15.00’da yeniden toplandı.
Belediye Meclis Salonu’nda yapılan Şubat ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu ilk olarak Çerkezköy ilçesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki Belediye hisselerinin satışının görüşülmesi ile başladı. İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda Belediye’ye ait 4 adet hissenin satışı oy birliği ile kabul edildikten sonra gündemin ikinci maddesinde yer alan TREDAŞ Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin 28.12.2018 gün ve 26227 sayılı imar planı tadilatı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, 2 İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda 2 adet trafo yerinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ve ekleri oy birliği ile kabul edildi.

ASM KİRALARINA ZAM YAPILMAYACAK
Ardından gündemin 3. maddesinde yer alan Çerkezköy Kaymakamlığı Fevzipaşa Aile Sağlığı Merkezi’nin 23.01.2019 gün ve 01 sayılı Aile Sağlığı Merkezi kira ücretleri hakkındaki talebi görüşülerek, Tarife Komisyonu görüşü doğrultusunda 2019 yılında Aile sağlığı Merkezlerinin kira ücretlerine zam yapılmaması oy birliği ile kabul edildi. 

AYLIK 20 TL
Son olarak gündemin 3. maddesinde yer alan Çerkezköy Sağırlar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 24.01.2019 gün ve bila sayılı yer tahsisi talebi görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda Gazi Osman Paşa Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan parkın içindeki binanın 5 yıllığına aylık 20 TL bedelle Çerkezköy Sağırlar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ne tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

TEŞEKKÜR ETTİLER
Çerkezköy Sağırlar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ne Fatih Caddesi’nde bulunan parkın içindeki binanın tahsisinin ardından Çerkezköy Sağırlar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Koray Malkoç bina tahsisi için teşekkür etti ve şükranlarını sundu.

OTURUMLAR TAMAMLANDI
Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Şubat ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu sona erdi.
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.